Noul Lancer

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
o_mores
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Feb 03, 2010 6:14 pm

Mesaj de o_mores » Mie Feb 03, 2010 6:51 pm

Salutare si bine v-am gasit.

Maine ma duc sa vad un noul Lancer la un dealer local. Masina e rulata 1 an - dar in mod normal ar trebui sa arate ca noua, si nu am nicio problema ca a initiat-o altcineva inaintea mea... atat timp cat si pretul nu mai e ce a fost...

E vorba de Lancerul 1.5 cu al doilea nivel de echipare... Invite A80.

Am oarecare rezerva in ce priveste interiorul... La design nu comentez pt ca mie mi se pare destul de reusit. Nu e Honda Civic... dar e cu destul bun gust zic eu. Poate la banii astia lumea asteapta altceva... nu stiu... Cineva se plangea de display-ul ala citez "ridicol" si ca la "climatronic" nu e nimic digital... Ma rog...

Ce ma intereseaza in mod special sunt greierasii.... Scartie sau nu plasticele? Am o amica cu un Lancer la vreo 25.000 cumparat full... si zicea ca parca vechiul Opel Astra H era mai bine inchegat, si am mai auzit carcoteli si pe la diversi ca bordul ar fi de o calitate inferioara.

Sa ma astept cand trec peste o linie de tramvai sa se auda ca la Solenza?

La ce sa dau atentie maine? Cum stiu sigur ca e echipata cu "ASC si TCL sistem de control al stabilitatii si tractiunii '?

Impresia mea despre Lancer e ca e o masina destul de solida. Sper sa nu ma insel pentru ca o data pe luna o sa o plimb 200KM dus - si 200 intors pe niste drumuri groaznice cu denivelari si multe carpeli pe ele. In rest mai mult prin oras.

Avatar utilizator
Tanaka
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 07, 2009 4:41 pm

Mesaj de Tanaka » Mie Feb 03, 2010 6:55 pm

Citeste si opiniile membrilor detinatori din acest topic.
colegul n.vasiliu a fost in aceeasi situatie ca si tine, numai ca la el era vb de masina noua...

Avatar utilizator
metal_militia
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iul 05, 2009 9:59 pm

Mesaj de metal_militia » Mie Feb 03, 2010 6:57 pm

sau aici

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori