sistem audio lancer

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
GcX
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Sep 26, 2007 9:41 am

Mesaj de GcX » Lun Ian 14, 2008 5:23 pm

buna am si eu un mitsubishi lancer din aprilie 2007 si am primit recent un subwoofer cu amplificator si vreau sa il pun in masina. in momentul in care am fost la reprezentanta baietii au zis ca pierd garantia daca-mi instalez acel sistem audio :cry: dar eu am vazut multe alte masini noi care au sisteme audio care mai de care si cu garantia intacta :roll: ...a fost careva in situatia mea? ma poate ajuta cineva? multumesc si scuze daca e un subiect prea nesemnificativ pentru topic nou. :oops:

BAFTA

Avatar utilizator
marius_lancer
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Ian 10, 2008 9:26 am

Mesaj de marius_lancer » Lun Ian 14, 2008 5:53 pm

acuma depinde si de woofer.

Personal am vazut cateva in B cu woofer, si erau foarte veseli proprietarii. Nu cred ca au pierdut garantia :wink:

Mai mult decat atat, cei de la M car, Bucuresti, au sonorizat cel putin o masina (mai exact un Outlander cu toate tacamurile).

Avatar utilizator
GcX
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Sep 26, 2007 9:41 am

Mesaj de GcX » Lun Ian 14, 2008 6:18 pm

si atunci cum naiba se trag pe fese astia de la reprezentanta din cj? cica it's up to them daca pierd garantia sau nu. si au fost foarte fermi cu decizia lor... foarte mare prostie nu stiu cum sa fac pt ca imi doream mult sa imi pun un wooferel in portbagaj :cry: :cry: :cry:

PS: wooferul e un magnat bull power tube 30 200/450 WATT si amplif cougar C.500 2 channel

Avatar utilizator
Donkey
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 06, 2007 8:02 am

Mesaj de Donkey » Lun Ian 14, 2008 7:14 pm

eu din cate stiu asta depinde in totalitate de cei de la reprezentanta ... De exemplu : Am doi prieteni cu clio amandoi ... ghiciti ce .. unu a putut sa isi puna la reprezentanta acum un an cand inca era masina lui in garantie ... altul, acum ( daca nu ma insel ) un an si vreo 4 luni ... la acelasi reprezentant renault ploiesti .. ghiciti ce ! "NU SE POATE DOM'LE"

Practic depinde daca ii place omului de fata ta sau daca politica reprezentantei respective permite asa ceva ( sau ii baga in pierdere daca o fac ... hmm ? )

Avatar utilizator
MegaTone
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Dec 22, 2007 12:44 am

Mesaj de MegaTone » Lun Ian 14, 2008 7:15 pm

mai bine spus : depinde cat ii bagi in buzunar :wink:

Avatar utilizator
Andrei_RC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 10:05 am

Mesaj de Andrei_RC » Lun Ian 14, 2008 11:45 pm

incearca sa faci o cerere in scris sau sau sa le ceri sa iti motiveze in scris de ce nu ti-l instaleaza
Unii au rezolvat cu mail la mme

Avatar utilizator
costynio
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Aug 31, 2007 1:43 pm

Mesaj de costynio » Mar Ian 15, 2008 3:20 pm

Depinde unde montezi sitemul, daca este autorizat service-ul respectiv.

Avatar utilizator
costynio
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Aug 31, 2007 1:43 pm

Mesaj de costynio » Mar Ian 15, 2008 3:21 pm

a incercat cineva sa schimbe boxele din portiere?

Avatar utilizator
GcX
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Sep 26, 2007 9:41 am

Mesaj de GcX » Mar Ian 15, 2008 6:34 pm

nu, trebuie doar pus subwooferul in spate...ma gandesc ca e autorizat service-ul din moment ce e reprezentanta mitsubishi :wink: am trimis mail la mitsubishi romania si nimic nu am primit...inca. nu stiu de ce ar fi impotriva politicii firmei din moment ce nu modific nimic la structura masinii. nu e careva care si-a modificat masina si a pus sistem audio dintre voi?

!!HEELP!!

Avatar utilizator
Donkey
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 06, 2007 8:02 am

Mesaj de Donkey » Mie Ian 16, 2008 1:27 am

Te arde rau Stiu ( cred ca STIM chiar ) sentimentul
Incearca sa ii ................. inmoi . O merge asa ?

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori