clasa din care face parte lancer

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
paul.todea
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Ian 24, 2008 12:37 am

Mesaj de paul.todea » Joi Ian 24, 2008 4:29 pm

dragi colegi incep acest topic din cauza ca sunt nelamurit in privinta clasei din care face parte noul lancer.Adica toate lancerele.Tot citesc de ceva vreme pe tot felul de forumuri comparatii intre noul lancer si: golf 5, honda civic, focus, si alte masini de genul asta.De ce nu este comparata cu masini ca:mondeo , passat, octavia 2, alfa 159, honda acord, mazda 6 samd...poate alfa e cam scumpa dar ca dimensiuni lancerul x e mai mare.Am fost si cu lancer si cu alfa.Lancerul e cam la fel de mare ca si octavia.Deci ajutati-ma sa inteleg.Ca era chiar si pe acest forum un copil de 18 ani care zicea ca isi ia lancer sau golf.La urma urmei masinile se incadreaza in diferite clase in functie de dimensiuni, nuu?

Avatar utilizator
vvede
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 26, 2007 8:36 pm

Mesaj de vvede » Joi Ian 24, 2008 5:59 pm

QUOTE (paul.todea)masinile se incadreaza in diferite clase in functie de dimensiuni, nuu?
DA! Lancer-ul face parte din clasa compacta (superioara). De unde mai face parte si Octavia si noua Jetta, Astra Sedan etc.
Clasa compacta in adevaratul sens al cuvantului (adica dimensiuni specifice de compacta) ar fi: Golf5, Honda Civic, Focus, Octavia 2 (din ce ai enumerat tu), Mazda 3, Opel Astra etc.
Passat, Alfa 159, Honda Acord, Mazda 6 sunt clasa medie; la fel ca Opel Vectra, Mondeo (Mondeo este chiar in partea superioara a clasei), Skoda Superb etc.
Sper ca te-am mai luminat oleaca

Avatar utilizator
paul.todea
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Ian 24, 2008 12:37 am

Mesaj de paul.todea » Joi Ian 24, 2008 11:19 pm

intr-adevar m-am mai luminat.ms frumos

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Joi Ian 24, 2008 11:27 pm

Problema s-a lamurit, topic inchis. :wink:

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori