probleme placute frana?????

Prezinta-ti Coltul aici!
Avatar utilizator
AndreiS
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 6:04 pm
Contact:

Mesaj de AndreiS » Joi Iun 19, 2008 11:08 pm

Ai dreptate...placutele din fabrica ale lancerului nu sunt ...atat de ecologice...oricum, sunt foarte dure in comparatie cu cele care pot fi gasite pe piata.eu le-am schimbat la 60000 si inca mai mergeau.Nu mi-au murdarit niciodata jantele.Sa le vezi pe cele noi, de la m-car originale mitsubishi, made in france...poate ar fi bine sa-mi vopsesc jantele in negru ).ps mai si scartaie la franare usoara.

Avatar utilizator
Andrei_RC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 10:05 am

Mesaj de Andrei_RC » Vin Iun 20, 2008 2:42 pm

QUOTE (2dor)Pai o alerg tare de tot si o spal cam o data pe luna.

Sefu' unde alergi tu masina?
intre 2 statii de tramvai sau cand stai in coloana pe mosilor?
Cati km ai reusit sa faci cu ea. Dupa mine masina ta e inca in rodaj
Mie imi e frica pentru ca nu cred ca mai tin placutele. Si luna viitoare merg la a treia revizie si ca o sa ma puna sa le schimb.
stie cineva daca avem acelasi tip de placute fata/spate?

Avatar utilizator
AndreiS
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 6:04 pm
Contact:

Mesaj de AndreiS » Vin Iun 20, 2008 7:51 pm

Nu au cum sa te puna sa schimbi placutele la a treia revizie.te tin cel putin 50000km.placutele de lancer clasic, cele de pe spate, sunt aceleasi de la outlander, in rest nu stiu.

Avatar utilizator
danc
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 01, 2008 10:17 am

Mesaj de danc » Dum Iun 22, 2008 9:57 pm

multumesc pentru raspunsuri
m-am linistit :-)
:wink:
inca o curiozitate as mai avea .... cand apas ambreiajul, turez un pic mai mult motoru , apoi ii dau drumu ,mi se pare ca aud un tacanit. Ati mai intalnit asa ceva ?
si in legatura cu pneurile a mea a venit cu michelin pilot sport, am vazut ca la altii a venit cu yokohama. Exista vreun criteriu de repartizare?

Scrie răspuns

Înapoi la “Coltul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori