Mitsubishi Outlander 2014 - Motor Zgomotos

Prezinta-ti Coltul aici!
Avatar utilizator
Tudor1974
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Iul 23, 2016 5:39 pm

Mesaj de Tudor1974 » Sâm Iul 23, 2016 6:25 pm

Salut, sunt nou pe forum si am un Mitsubishi Outlander, 2014, 2.2 did (de fapt 2268 cmc), si are motorul mai zgomotos in raport de alte modele identice. Masina a fost achizitionata in martie 2016, second hand, 34200km, chiar de la Tiriac Auto, in garantie pana in 2019, fiind masina lor. Am fost la service, in Expozitiei, si pentru revizie, ocazie cu care au facut si o verificare a arborilor balansieri (de fapt doar au desfacut baia de ulei si s- au uitat la ei, fara sa masoare ceva) si mi au comunicat ca masina este functionala. Diferenta de zgomot intra autoturismul meu si altul similar, este evidenta. Anterior reviziei, am fost pentru inlocuire discuri de frana, ocazie cu care le-am sesizat problema prima data, insa nu mi- au emis nota de service pentru aceasta sesizare, sau ceva similar. Nici la revizie nu mi- au dat nota de service penrtru problema zgomotului. Pretind ca totul este in regula. Inca sunt in garantie cu ea si am senzatia ca nu vor sa schimbe piesa/piesele care genereaza zgomotului.

Ce se poate face in acest caz ??? Mai are cineva problema aceasta ??? A rezolvat-o ??? Daca da, cum, ce piese a inlocuit ???

Multumesc,

Tudor

Avatar utilizator
Tudor1974
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Iul 23, 2016 5:39 pm

Mesaj de Tudor1974 » Dum Iul 23, 2017 11:35 am

Problema a fost rezolvata. Au fost inlocuiti arborii balansieri. La M Car Trading au refuzat sa i schimbe. Au pretins ca nu este necesar desi am avut multe discutii cu ei. Ma abtin sa le calific atitudinea. Am fost la Mit Motors pentru alta opinie, si aici, asa cum era de asteptat, i au inlocuit. Multumesc Mit Motors.

Avatar utilizator
Extremero
EVO I
Mesaje: 12
Membru din: Vin Sep 18, 2009 12:26 am

Mesaj de Extremero » Mar Aug 01, 2017 1:27 pm

Si rezultataul care e? E mai silentios motorul sau difera si altceva?
La MCar au refuzat sa-i schimbe pe garantie sau contra cost?

Avatar utilizator
Tudor1974
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Iul 23, 2016 5:39 pm

Mesaj de Tudor1974 » Mar Aug 01, 2017 1:42 pm

QUOTE (Extremero @ Aug 1 2017, 01:27 PM) Si rezultataul care e? E mai silentios motorul sau difera si altceva?
La MCar au refuzat sa-i schimbe pe garantie sau contra cost?


La M Car au refuzat sa l schimbe. Au pretins ca asa functioneaza, ceea ce nu era real, mai ales ca masina a fost achizitionata chiar de la ei SH. La MIT Motors l- au inlocuit in garantie si rezultata este ca functioneaza net mai silentios. Nu recomand M Car. Isi bat joc de clienti. Am fost de mai multe ori la ei si au refuzat efectivv sa l schimbe. Nu se punea in discutie sa achit inlocuirea deoarece autoturismul este in garnatie.

Avatar utilizator
davidb
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Feb 18, 2013 1:17 pm

Mesaj de davidb » Sâm Dec 02, 2017 2:19 pm

Este vb de outlander 3?

Scrie răspuns

Înapoi la “Coltul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori