My Mitsu

Prezinta-ti Coltul aici!
Avatar utilizator
neutrinoP
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 03, 2017 6:41 pm

Mesaj de neutrinoP » Joi Iul 05, 2018 11:04 am

Update: am scapat cu mult mai ieftin, aplicand metoda "surub mai mare" /laugh.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":lol:" border="0" alt="laugh.gif" />
Am gasit suruburile la un magazin specializat care e chiar langa mine, cand am pus primul surub am simtit cum musca zdravan din plastic si s-a intepenit strans. La fel si al doilea. Deci pana la urma toata reparatia m-a costat 15 minute cu tot cu plimbare, si 12 bani /laugh.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":lol:" border="0" alt="laugh.gif" /> /happy.gif" style="vertical-align:middle" emoid="^_^" border="0" alt="happy.gif" />

Avatar utilizator
LauCalin
EVO I
Mesaje: 10
Membru din: Dum Sep 28, 2014 11:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesaj de LauCalin » Joi Iul 05, 2018 1:57 pm

Poti sa pui o poza, te rog? Multumesc.

Avatar utilizator
neutrinoP
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 03, 2017 6:41 pm

Mesaj de neutrinoP » Joi Aug 09, 2018 2:11 am

In sfarsit revin sa postez, si de data asta rog pe cine stie ce tip the becuri sunt la butoanele de la AC sa-mi zica si mie. Cel din spatele butonului de reglaj temperatura a cedat, si arata cam aiurea. Vreau sa stiu ce tip de becuri sa cumpar, sa nu ma apuc sa desfac fara sa am cu ce sa inlocuiesc. Multumesc anticipat.

Avatar utilizator
neutrinoP
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 03, 2017 6:41 pm

Mesaj de neutrinoP » Mar Aug 28, 2018 4:37 pm

Azi am descoperit masina lovita in prcare. Nu stiu cine a fost, nu stiu cum s-a intamplat, cert este ca Mitsu meu a suferit avarie vizibila, si voi avea nevoie acum de o revopsire. Soferi de Romania, ce sa mai zic...

Avatar utilizator
Vic*
EVO II
Mesaje: 72
Membru din: Lun Iun 18, 2012 12:30 pm
Localitate: Sibiu
Contact:

Mesaj de Vic* » Mar Aug 28, 2018 8:07 pm

Mare pacat. Din pacate sunt foarte multi nesimtiti si iresponsabili in tara asta. Daca si-ar asuma toti faptele pe care le fac probabil ne-ar merge prea bine...

Avatar utilizator
neutrinoP
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 03, 2017 6:41 pm

Mesaj de neutrinoP » Vin Aug 31, 2018 5:31 pm

QUOTE Vic* Posted Aug 28 2018, 08:07 PM
Mare pacat. Din pacate sunt foarte multi nesimtiti si iresponsabili in tara asta. Daca si-ar asuma toti faptele pe care le fac probabil ne-ar merge prea bine...
Da, asa este....

Azi AC-ul a incetat sa mai dea randament. Scaderea de temperatura e foarte mica, si se aude un suierat puternic in bord cand cupleaza compresorul, suierat care nu era prezent. Sper sa nu fie infundat evaporatorul... Voi vedea asta undeva pe saptamana viitoare cand se mai elibereaza atelierul care inca se ocupa cu asa ceva (culmea, e tot mai dificil sa gasesti in oras servicii care sunt de domeniul intretinere, in special AC/clima)
(P.S. My Mitsu - twitter https://twitter.com/neutrino_P/status/1 ... 7667542016 )

Scrie răspuns

Înapoi la “Coltul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori