Colt 1.3 SAM

Prezinta-ti Coltul aici!
Avatar utilizator
keny
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mai 14, 2007 11:04 pm
Contact:

Mesaj de keny » Vin Aug 10, 2007 4:20 pm

Nice car! Welcome to Mitsu.ro!

Avatar utilizator
Ady
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 25, 2007 9:31 pm

Mesaj de Ady » Sâm Aug 11, 2007 9:40 pm

QUOTE (papaleone)Cu ceara m-am lamurit si eu. Parca nu se mai pune asa mult praf. Oricum, cu praf, fara praf, eu nu o mai spal decat 1 / saptamana. Cred ca si prea multe spalari strica.

Ai mare grija ! pana acum mi-am lacuit bara spate din cauza spalatului , mi-a crapat geamul , vopsea matuita de la stersul cu acea piele sintetica... deschide bine ochii ...eu cu geamul nu am avut ce zice pentru ca mi-au spalat masina moca si eram absurd... Cand spun ceara nu ma refer la cea care se da la spalatorii ci la cea solida sau lichida gen turtle wax original sau premium wax. Azi am folosit Speed Wax si am ramas :shock: in 20 de min masina era oglinda si nici nu face plasticele albe (nu necesita izolare cu banda ). Succes !

Avatar utilizator
BobbyC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 12, 2007 10:34 am

Mesaj de BobbyC » Dum Aug 12, 2007 12:20 pm

Si unde gasesc si eu minunea asta de ceara?

Avatar utilizator
Ady
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 25, 2007 9:31 pm

Mesaj de Ady » Dum Aug 12, 2007 6:14 pm

QUOTE (BobbyC)Si unde gasesc si eu minunea asta de ceara?

Depinde ce anume vrei sa obtii de la ceara... eu folosesc ceara rapida pentru un efect de cateva zile , se aplica f repede nu mai trebuie sa astepti sa se usuce pelicula de pe masina .Daca vrei rezultate pentru cateva luni iti recomand premium car wax (singurul dezavantaj ar fi ca raman albicioase chederele sau bandourile daca sunt negre, obligat trebuiesc izolate)... arunca un ochii aici www.turtlewax.ro

Avatar utilizator
damutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iul 06, 2007 4:22 pm

Mesaj de damutz » Mar Aug 14, 2007 1:44 pm

Forbidden

You don't have permission to access / on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.
Apache/2.0.54 (Fedora) Server at www.turtlewax.ro Port 80

stii ceva daca sunt in reparatii astia?

am zis sa nu mai deschid un topic special,scuze ca m-am bagat peste topicul tau

Avatar utilizator
Ady
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 25, 2007 9:31 pm

Mesaj de Ady » Mar Aug 14, 2007 5:59 pm

Habar nu am ce se intampla, in ziua in care am postat mergea site-ul...

Avatar utilizator
BobbyC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 12, 2007 10:34 am

Mesaj de BobbyC » Mie Aug 15, 2007 10:12 am

Mercic ADY, dar cum a spus si colegul de mai sus nu merge siteul.
Oricum thx again de idee.

Avatar utilizator
papaleone
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Aug 03, 2007 11:00 am

Mesaj de papaleone » Mie Aug 15, 2007 1:25 pm

Salutare tuturor! Si mie mi-a dat cu virgula cand am incercat sa accesez linkul. Am incercat si in fereastra separata dar tot degeaba. Oricum, raman la parerea mai rarut ca-i mai dragut...

Am mai bagat in weekendul asta ceva km. Acum avem (eu si mitsu) 1806 km. Sunt fffff multumit si nu am ce sa-i reprosez.

Si tot legat de spalatorii... Stie cineva o spalatorie buna in Bv? Azi am fost cu Mitsu la Red Car Wash dar tot nu sunt multumit. Singura de Doamne ajuta am gasit in Tirgoviste (sufla chederele si manerele cu aer comprimat ca sa scoata toata apa, etc). Dar n-o sa merg mereu la Tg s-o spal.

Si inca o chestie: ce fel de ulei de motor foloseste daca necesita schimbare abia la 15000 km? (scuzati ignoranta dar la capitolul motoare sunt dezastru).

Pupaturi si uraturi!

Avatar utilizator
Ady
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 25, 2007 9:31 pm

Mesaj de Ady » Mie Aug 15, 2007 7:57 pm

QUOTE (papaleone)Salutare tuturor! Si mie mi-a dat cu virgula cand am incercat sa accesez linkul. Am incercat si in fereastra separata dar tot degeaba. Oricum, raman la parerea mai rarut ca-i mai dragut...

Am mai bagat in weekendul asta ceva km. Acum avem (eu si mitsu) 1806 km. Sunt fffff multumit si nu am ce sa-i reprosez.

Si tot legat de spalatorii... Stie cineva o spalatorie buna in Bv? Azi am fost cu Mitsu la Red Car Wash dar tot nu sunt multumit. Singura de Doamne ajuta am gasit in Tirgoviste (sufla chederele si manerele cu aer comprimat ca sa scoata toata apa, etc). Dar n-o sa merg mereu la Tg s-o spal.

Si inca o chestie: ce fel de ulei de motor foloseste daca necesita schimbare abia la 15000 km? (scuzati ignoranta dar la capitolul motoare sunt dezastru).

Pupaturi si uraturi!

Sper ca in vara asta sa fac un concediu in zona Brasovului si fac eu cinste cu o sticla de ceara . Succes pe toate planurile !

Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Joi Aug 16, 2007 8:33 am

O sa vin eu maine in Brasov.

Scrie răspuns

Înapoi la “Coltul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori