2008 Colt CZ3 1.3 95 CP Porcelain White - my "minivan

Prezinta-ti Coltul aici!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
marocanu2009
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 23, 2009 8:36 pm

Mesaj de marocanu2009 » Mar Ian 27, 2015 3:38 am

te-ai gandit in vreun fel sa iti montezi lupa pe faruri? oricum masina arata super

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mie Apr 08, 2015 8:44 pm

Salut,
multumesc in primul rand de aprecieri. M-am gandit, dar nu s-a concretizat nimic, ar fi doua variante din ce am analizat mai demult:

- desfacut farurile actuale si puse lupe aftermarket, stiu ca se gaseau.. insa sunt cam neincrezator in varianta asta

- faruri OEM de pe Coltul produs pentru pietele asiatice, daca se potrivesc prinderile



Insa si aici ar putea fi o problema, in sensul ca varianta respectiva din cate stiu nu s-a produs decat cu volan pe dreapta, si nu stiu in ce masura pot fi reglate sa bata corect, caz in care si asta ar pica.

O sa mai vad pe viitor, momentan din pacate nu prea-mi permite timpul sa ma ocupa de masina cum as vrea.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Joi Apr 09, 2015 12:41 am

Era sa uit, inca o poza:




Avatar utilizator
marocanu2009
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 23, 2009 8:36 pm

Mesaj de marocanu2009 » Joi Mai 28, 2015 9:49 pm

QUOTE (andrei @ Apr 8 2015, 07:44 PM) - desfacut farurile actuale si puse lupe aftermarket, stiu ca se gaseau.. insa sunt cam neincrezator in varianta asta

cam asta ar fi varianta, pentru ca, asa cum ziceai si tu farurile acelea provin de pe o piata cu volan pe partea dreapta, deci sanse mari sa nu bata corect pe drumurile noastre.
Din ce m-am uitat eu, lupele morimoto ar fi solutia pana acuma, ori mini ori unele mai mari, ideea e ca pe faza lunga (daca vrei si acolo lupa, mai mare de mini nu cred ca vei putea pune). Oricum daca ma decid eu inaintea ta si incep demersurile iti las un feedback ulterior
PS: Imi place poza chiar si luna admira coltul )

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Vin Iun 12, 2015 12:20 pm

Prea curand nu cred ca voi apuca sa fac schimbarea, deci daca reusesti sa o faci, keep me updated.

Multam

Scrie răspuns

Înapoi la “Coltul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori