2006 Mitsbishi COLT CZT, 1.5 Turbo, 150CP, Negru

Prezinta-ti Coltul aici!
Avatar utilizator
Cristian Stancu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Sep 22, 2008 5:55 pm

Mesaj de Cristian Stancu » Lun Noi 17, 2008 5:45 pm

Salut,

Am decis sa va povestesc si eu cateva cuvinte despre masina mea. Dupa cum va spuneam si in titlu e vorba de un CZT achizitionat de la MCAR anul trecut la 9100 km. Acum are 23000 si am inceput sa-mi bag nasul in ea. Azi am schimbat un burduf la planetara, e chinul draq, a trebuit sa o scot din cutie...mi-a cazut uleiul din cutie numai minunatii. Intr-un fel a fost bine ca am schimbat uleiul din cutie pentru ca era cam mult praf metalic . In afara de asta am mai schimbat rola intinzatoare de la aerul conditionat si curelele de trnasmisie - alt chin, la cureaua de la alternator e un surub pentru care sper sa existe o cheie speciala ca m-am gandit 20 min pana am inventat eu una sa se potriveasca.
Sper sapt viitoare sa reusesc sa ajung la cei de la Master Tuner sa o mai grabesc un pis....nu ca n-ar merge repede, dar unde e bine se poate si mai bine .
Cam atat va spun acum ca nu vreau sa va plictisesc.

numai bine,
Cristi

Avatar utilizator
Prime
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 25, 2008 11:59 am

Mesaj de Prime » Lun Noi 17, 2008 6:57 pm

Eu am gasit o groaza de filmulete cu lancerul asta nou, in care se schimba diverse componente. Avand in vedere ca a ta a aparut de ceva vreme pe piata, c5red ca gasesti filmulete in care iti explica totul, de la schimbarea jantelor si pana la chestii de motor. Oricum faina masinuta 1.5 si 150cp

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mar Noi 18, 2008 4:56 pm

Sa o stapanesti cu placere, fara incidente si mult spor la modificari..

Sa ne tii la curent... :wink:

Avatar utilizator
Cristian Stancu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Sep 22, 2008 5:55 pm

Mesaj de Cristian Stancu » Mie Noi 26, 2008 3:53 pm

upgrade, deocamdata doar paravanturi, originale mitsubishi. Promit ca am sa pozez si eu masina...odata s-odata

Avatar utilizator
Cristian Stancu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Sep 22, 2008 5:55 pm

Mesaj de Cristian Stancu » Joi Dec 11, 2008 5:55 pm

( am scos-o la vanzare , sper sa iau Grandis

Avatar utilizator
Cristian Todea
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Feb 21, 2008 9:26 pm

Mesaj de Cristian Todea » Vin Dec 12, 2008 5:26 am

De ce o vinzi?

Scrie răspuns

Înapoi la “Coltul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori