1997 Mitsubishi Colt 1.6 16v 90cp Dark Grey Metalic

Prezinta-ti Coltul aici!
Avatar utilizator
pana1220
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iul 29, 2011 1:07 pm

Mesaj de pana1220 » Vin Iul 29, 2011 1:32 pm

salut! in primul rand sa ma prezint fiind nou la voi aici
Ma numesc Ionut si sunt din mangalia
Sunt tot odata proprietarul unui Colt CJ0 din '97 de peste trei ani
povestea masinii mele este simpla.
Am hotarat sa-mi schimba dacia pe care o aveam, am intrat pe un site auto din germania si printre miile de masini de acolo am gasit bijuteria respectiva. era prima oara cand remarcam modelul (nu stiam de ele pana nu am vazut-o pe site).
am urcat in autocar, am cumparat-o si de atunci pedaleaza.

Marea mea problema si singura pe care o avea cand am luat-o sunt ceasurile din bord.
Nu au mers 6 luni deloc iar la inceputul iernii spre uimirea mea intr-o dimineatza au mers (15 minute pana a crescut temperatura) si asa se intampla de atunci....la mai putin de 10 grande merg 10-15 minute.

daca exista careva trecut prin.......
Va salut! si astept un sfat ...

Avatar utilizator
doza
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Dec 15, 2009 7:18 am

Mesaj de doza » Vin Iul 29, 2011 4:59 pm

Salut, am un Colt din 96 si am si io cam aceiasi problema, dar mici diferente, la mine, cand sta masina in soare destul de mult si se incinge bordul, imi moare vitezometrul, turometrul si displaiul care imi indica kilometrajul facut pana acum, am dat jos ceasurile si tot nu i-am dat de cap. Repet, la mine se intampla numai vara la temperaturi extrem de ridicate.

Daca aflii ceva te rog sa postezi, daca aflu si eu o rezolvare promit sa te tin la curent.

Salutari, Gabi

Avatar utilizator
dilimakess
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 19, 2013 9:49 pm

Mesaj de dilimakess » Dum Mai 19, 2013 10:29 pm

baieti si eu patesc la fel X( dc nush..o fi vre-o problema generala?

Scrie răspuns

Înapoi la “Coltul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori