2007 Mitsubishi Colt 1,3 invite safety,95cp atlantis blue

Prezinta-ti Coltul aici!
Avatar utilizator
policr
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Ian 02, 2008 11:13 am

Mesaj de policr » Joi Feb 21, 2008 11:57 am

Am din luna decembrie un Mitsubishi Colt invite safety ,atlantis blue,motor de 1300 cc 95 cp,5 usi.Sunt multumit de masina in sensul ca isi merita toti banii,am primit o reducere de 400 euro la pretul cip.In afara faptului ca am avut mici probleme cu ambreiajul si ceva trancanit la plecarea de pe loc masina se prezinta bine,o bila in minus eventual pentru zgomotul din habitaclu la viteze mari >140km la ora.Consumul este relativ bun la un oras precum este timisoara,in sensul ca in jurul orelor de varf imi arata pe computerul de bord peste 9.5 %,dar trebuie sa zic ca am prins duminica seara si consum mediu de 7,4%.Ma bate gandul sa-mi achizitionez o roata de rezerva ca mi se pare putin jenant daca se taie cauciucul sa fie nevoie sa vina cei de la asistenta.Vreau sa intreb cei care mau au colt si nu au roata de rezerva cum se prezinta kitul cu care este echipata masina?

Avatar utilizator
andrei6510
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Noi 17, 2007 8:42 pm

Mesaj de andrei6510 » Joi Feb 21, 2008 1:35 pm

Salut,

Felicitari pentru achizitie! Sa-ti traiasca!

Acum, ca sa-ti raspund direct: kitul pt. pana se prezinta ca in momentul in care am luat masinutza - nefolosit.

Adica am masina de aprox. 55.000 km facuti pe tot felul de drumuri - si bune si mai putin bune (de exemplu, pentru ca esti din zona relativ: drumul Orsova - Moldova Noua - drum de zona de conflict parca).
In primul an am avut si eu emotii in legatura cu anvelopele si kitul aferent. Dar chiar nimic.
Nu stiu daca conteaza: de la cumparare a venit cu Bridgestone Turanza e320 (parca...). Si de iarna am Goodyear Ultragrip GW3.

Avatar utilizator
policr
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Ian 02, 2008 11:13 am

Mesaj de policr » Joi Feb 21, 2008 2:02 pm

Multumesc.Pe mine ma sperie ideea ca eu mai am obiceiul sa circul prin europa si nu am de gand sa raman undeva pe aurostrada in pana si sa astept acest servciu ce este in garantie.

Avatar utilizator
alx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Feb 18, 2008 1:00 pm

Mesaj de alx » Joi Feb 21, 2008 2:22 pm

Pai daca o patesti serviciul de asistenta costa. Doar daca este ceva legat dde garantie este gratuit, daca tu dai cu masina in gard sau tai cauciucul nu mai este free.
Dar in EUropa unde ai putea sa tai cauciucul? Sau sa faci o pana?

Avatar utilizator
policr
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Ian 02, 2008 11:13 am

Mesaj de policr » Joi Feb 21, 2008 2:33 pm

Bine zis )

Avatar utilizator
keny
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mai 14, 2007 11:04 pm
Contact:

Mesaj de keny » Joi Feb 21, 2008 2:59 pm

policr, te rog modifica titlul topicului dupa model: http://www.mitsu.ro/forums/viewtopic.php?t=583

Avatar utilizator
Ady
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 25, 2007 9:31 pm

Mesaj de Ady » Joi Feb 21, 2008 7:30 pm

QUOTE (alx)Pai daca o patesti serviciul de asistenta costa. Doar daca este ceva legat dde garantie este gratuit, daca tu dai cu masina in gard sau tai cauciucul nu mai este free.
Dar in EUropa unde ai putea sa tai cauciucul? Sau sa faci o pana?

Am patit-o eu in Germania ...am luat in cauciucul dr. spate o "frumusete" de surub Asa ca nu stii unde da "norocul peste tine"

Scrie răspuns

Înapoi la “Coltul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori