2008 Lancer 1.8 - 143CP Orient Red

Prezinta-ti Lancerul aici!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Dum Aug 10, 2008 7:18 pm

Antenuta aia arata chiar bine, ii pune in evidenta trasaturile de "rechinas" :-D

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Dum Aug 10, 2008 7:49 pm

QUOTE (cix)Antenuta aia arata chiar bine, ii pune in evidenta trasaturile de "rechinas" :-D

Cix, mai bine nu spuneai asta . Ai intrat in gura lui Martynel , Cristi si care mai erau .
Adevarul e ca nici mie nu-mi place . Tot cea clasica ramane de baza .

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Dum Aug 10, 2008 8:13 pm

QUOTE (BUGHY)Cix, mai bine nu spuneai asta . Ai intrat in gura lui Martynel , Cristi si care mai erau .
Adevarul e ca nici mie nu-mi place . Tot cea clasica ramane de baza .

Offtopic: Una din cele mai faine chestii in viata este faptul ca suntem diferiti si avem pareri si placeri diferite. Nu am intrat in gura nimanui prin faptul ca am zis ca antena aia e draguta. Chiar daca avem uneori discutii in contradictoriu sau mai la misto tot colegi de forum ramanem, asa dizelari sau benzinari cum suntem.
"Peace on mitsu"

Avatar utilizator
Prime
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 25, 2008 11:59 am

Mesaj de Prime » Lun Aug 11, 2008 3:03 pm

Mersi cix, vezi ca e thread pe "tuning si modificari optice" despre aripioare, pentru ma imulte detalii.
Acu sa revenim la masini....cine spunea ca sunt mai faine lancer clasice la finisaje decat astea noi? Cand am plecat spre service sa iau masina, m-a dus fata care s-a ocupat de comanda. Masina lor este un lancer clasic. M-am speriat cand am intrat de cum aratau turometrul si vitezometrul. Parca aveau hartie alba pe background. Habitaclul mic si mult mai spartan decat asta noua...asta nefiind un punct slab imho. Dar oricum nopul lancer nu e sub cel clasic la finisaje

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Lun Aug 11, 2008 7:12 pm

QUOTE (Prime)Mersi cix, vezi ca e thread pe "tuning si modificari optice" despre aripioare, pentru ma imulte detalii.
Acu sa revenim la masini....cine spunea ca sunt mai faine lancer clasice la finisaje decat astea noi? Cand am plecat spre service sa iau masina, m-a dus fata care s-a ocupat de comanda. Masina lor este un lancer clasic. M-am speriat cand am intrat de cum aratau turometrul si vitezometrul. Parca aveau hartie alba pe background. Habitaclul mic si mult mai spartan decat asta noua...asta nefiind un punct slab imho. Dar oricum nopul lancer nu e sub cel clasic la finisaje

Fiecare isi lauda masina, Prime . Prea putini obiectivi . Stii cum e , a ta e cea mai tare .

Avatar utilizator
Prime
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 25, 2008 11:59 am

Mesaj de Prime » Lun Sep 01, 2008 4:49 pm

Azi am bagat un drum Constanta-Bucuresti. O banda pana la Cernavoda si apoi A2-ul. Masinuta a mers ca unsa pana la ultima bucata pana la Bucuresti, aia care-i facuta din placi de beton. Zgomotul a devenit strident, sunt curios daca pot face ceva cu o insonorizare.
Inca un detaliu super este cruise controll-ul, pe autostrada isi face toti banii. O chestie interesanta a fost activarea CC-ului pe la 110km iar viteza la care trebuia sa ajunga era 120km. In momentul ala acul a sarit aproape instant de 3500rpm, ea saraca nestiind ca e inca in rodaj si trebe sa stea cuminte Chiar m-a impresionat atitudinea nervoasa. Cruise Control + cutie CVT = LOVE, asta e klar. Se adapteaza singura necesitotilor, nu simti schimbari de viteze si alte sincope.

Avatar utilizator
Prime
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 25, 2008 11:59 am

Mesaj de Prime » Lun Sep 15, 2008 11:06 am

Cateva modificari optice
Fişiere ataşate
forum1.JPG
forum1.JPG (62.88 KiB) Vizualizat de 2610 ori
forum2.JPG
forum2.JPG (48.17 KiB) Vizualizat de 2614 ori

Avatar utilizator
Lancerlot
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mar 28, 2008 11:27 am

Mesaj de Lancerlot » Lun Sep 15, 2008 3:02 pm

Arata superb, felicitari!
Cati km ai facut cu ea. mai e in rodaj?

Avatar utilizator
Prime
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 25, 2008 11:59 am

Mesaj de Prime » Lun Sep 15, 2008 3:17 pm

Nu mai e in rodaj si am testat cutia CVT si motorul sa vad ce pot cu adevarat. Sunt extrem de multumit, cei 1000 de euro in plus sunt nimic pe langa avantajele cvt-ului. Si padelele alea tip F1 ma innebunesc.
Mersi mult pentru sfaturile date pe privat, m-ai ajutat mult cand am luat decizia sa o cumpar! Dau o bere daca ne vedem vreodata la o intalnire

Avatar utilizator
Lancerlot
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mar 28, 2008 11:27 am

Mesaj de Lancerlot » Lun Sep 15, 2008 3:48 pm

Data viitoare cand mai merg pe litoralul patriei contez pe o bere din partea ta (dar mai sunt atatea plaje frumoase si mai ospitaliere in lume, incat nu stiu cand se va intampla asta...)!

Daca in mers trec pe modul sport prin actionarea unei clapete (fara a muta levierul din pozitia D ), se mentine in modul manual cat timp masina e in mers. La prima oprire (viteza 0) se reseteaza pe automat. Asa e si la tine?

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 22 vizitatori