2008 Lancer Intense 2.0 Stone grey

Prezinta-ti Lancerul aici!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
thor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 01, 2008 5:40 pm

Mesaj de thor » Mie Mar 26, 2008 8:11 pm

Nu e cu lupa....faza scurta,nu pozitia

Avatar utilizator
thor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 01, 2008 5:40 pm

Mesaj de thor » Mie Apr 09, 2008 7:09 am

Maine plec cu ea la Istambul (nu va speriati nu o scot la produs )) )....impresiile cand ma intorc...
Apropo...acolo o sa merg si la magazine de piese...doreste cineva de acolo...un lucru mai special care nu se gaseste pe aici...?

Avatar utilizator
Andrei_RC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 10:05 am

Mesaj de Andrei_RC » Mie Apr 09, 2008 10:22 am

Intreaba te rog de curiozitate cat este un filtru K&N 33-2105. pe aici e 460 RON in state e 60 $.

Avatar utilizator
thor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 01, 2008 5:40 pm

Mesaj de thor » Mie Apr 09, 2008 1:40 pm

...si daca gasesc in jur de 60$ iti iau?...sau....spune max cat dai pe el....ca poate e mai mult si nu avem cum sa luam legatura....

Avatar utilizator
thor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 01, 2008 5:40 pm

Mesaj de thor » Mie Apr 09, 2008 2:17 pm

...sa nu uit....iti aduc bon cu pretul de cumparare su ceva....dovada ca am dat atat....nu ma intereseaza afaceri aici pe forum....

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Mie Apr 09, 2008 6:38 pm

...

Avatar utilizator
thor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 01, 2008 5:40 pm

Mesaj de thor » Dum Apr 13, 2008 8:58 am

Salut ...m-am intors....
Deci....Andrei....am cautat in toata zona auto din 'Sambul filtru K/N.....nu prea avea nimeni....iar seria cautata de tine am gasit-o la un singur magazin dar si ala mi-o aducea ieri dupa amiaza.Pentru mine era tarziu pentru ca plecam dimineatza....si nu am mai putut sa stau pana atunci.....Din Turcia e bine sa pleci maxim pana in pranz ca sa faci Bulgaria pe lumina.Eprea riscant noaptea in Bulgaria mai ales cu masina noua.Informativ insa...mi-au cerut pe filtru 70 euro.Te mai bagai cu ei la negociere probabil ca il scoteai la 65.Imi pare rau ca nu am mai putut sta o zi .....dar acolo orice zi inseamna bani multi cheltuiti.....si nu neaparat pe cazare si mancare cat pentru faptul ca e plin de magazine si nu poti sa rezisti tentatiei sa nu mai cumperi cate ceva......asa ca....daca mai stateam o zi mai cheltuiam vreo 500 euro....asa ca i-am dat dracu cu Turcia lor si am plecat....

Avatar utilizator
thor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 01, 2008 5:40 pm

Mesaj de thor » Dum Apr 13, 2008 9:04 am

QUOTE (BUGHY)Salut!
E piesa masinuta !
De curiozitate... , de unde aveti frate atata banet? ( fara suparare )
Eu ma strufoc 10 ani pe rate sa pot sa iau si eu un inform 1,5 si ma oftic rau ca nu iau macar invite, si tu lasi si spaga 50 ron la service ( lucru bun de altfel ), bani pe care ii castig in 12 ore de munca.
Nu o lua in nume de rau , dar mi-a placut mult masina si de aceea am avut iesirea asta.... :-)
Nu o iau in nume de rau...bineinteles.
Sincer.....nici eu nu as fi reusit sa imi iau Lancer daca o faceam din venituri proprii.....dar am primit o suma de bani de la vanzarea unui apartament al familiei mele......si acum ii cheltui...
Sentimentul pe care il incerci tu il inteleg....si eu am un amic care si-a luat 30 milioane de euro pe un teren si acum are in curte Ason Martin tunat de nush cine dracu ca am uitat...un nume cu cu rezonanta araba.....care a costat 350 mii euro...
Asta e....fiecare cu norocul lui...

Avatar utilizator
thor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 01, 2008 5:40 pm

Mesaj de thor » Dum Apr 13, 2008 9:40 am

Acum despre "fiara"....
pot sa spun ca s-a comportat foooarte bine.....suficient de stabila pe sosea.....motorul trage foarte bine ..... cu trei oameni in masina plus bagaje(eu am cumparat niste mici utilaje si scule pt meseria mea toate din metal si destul de grele)......pot sa spun ca au fost doar vreo doua masini care sa ma depaseasca in total dus intors.
La dus.....ora 5 am..eram in vama Giurgiu...am platit la bulgari taxa de drum 5 euro...am plecat.....undeva in munti inainte de Gabrovo ne-a oprit politia ca am depasit pe linie continua pe unu care mergea cu 20 la ora (sunt absolut sigur ca era pus de ei).....5 euro shpaga...am plecat mai departe...Bineinteles ca la un moment dat ne-am ratacit pentru ca Bulgaria este execrabila la capitolul panouri de orientare si in plus marea majoritate sunt in limba aia mizerabila a lor.Gps-ul este aproape degeaba...arata mai tot timpul ca mergi pe camp...de fapt aratau....pentru ca am avut doua gps-uri active in marsina...unul Mio..altul Tom Tom....Antiradarul la ei este interzis (mare grija) si suna pe ledul verde altfel decat la noi.In fine...cu chiu cu vai am scapat de "zarzavagii" dupa 5 ore jumate.La turci intri....treci prin trei sau patru filtre...10 euro viza....iti deschid portbagajul dar e rutina....si gata....Intri pe autostrada Edirne-Istambul...aprox 250 km.....nu e radar nu e nimic...poti sa mergi cat vrei....3 euro platesti la iesire.Am mers cap-compas Istambul cu pilotul automat pus pe 160 km/h...in jur de ora 12.30 eram la intrarea in Istambul.Ei.....acolo incepe conga...frate.....circula turcii astia ca bezmeticii...si e o aglomeratie de nedescris....am mers bara la bara mai mult de o ora pana in Aksarai cartierul cu magazine unde ne-am si cazat la "Otel Saat":)..Consum (verificat ulterior la pompa) ....6,7 %
La intoarcere aproximativ acelasi lucru...exceptie face faptul ca am facut autostrada aia cu 200km/h...ocazie cu care am constatat ca Lancerul e usor instabil pe curbele soselei....La bulgari taxa de mediu 4 euro....pui in pasaport cel putin 20 euro ca sa treci ca prin branza....si mare atentie din nou la semne de directionare ca sunt in limba lor...sunt puse aiurea...drumul e prost...etc..Am plecat la 12 din Istambul si la ora 20 eram in Giurgiu...8 euro platesti la bulgari taxa de pod.
Cam asta a fost calatoria mea....sper ca informatiile astea sa fie de folos cuiva...

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Dum Apr 13, 2008 10:05 am

Bravo!
Mersi ca nu te-ai suparat.
Ma bucur ca ai reusit sa faci rost de bani si sa ii cheltui pe ceva frumos. :-)

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 15 vizitatori