2008 Mitsubishi Lancer 2.0 DI-D 140CP Instyle Red

Prezinta-ti Lancerul aici!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Sâm Mar 14, 2009 8:07 am

se refera la faptul ca au sens de rotatie. spitele sunt desenate asimetric.
ar trebui sa vina din fabrica la comanda 2 de dreapta si 2 de stanga.

Avatar utilizator
gabor13us
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 16, 2008 12:12 pm

Mesaj de gabor13us » Sâm Mar 14, 2009 9:44 am

janta are cinci spite care se prelungesc de-a lungul conturului pe partea stanga inspre spate iar pe partea dreapta inspre fata. eu cred ca ar trebui sa se :wacko:prelungeasca in ambele parti spre spate. dar repet: poate ca nu m-am prins eu ca asa e modelul



QUOTE (COObra @ Mar 14 2009, 08:07 AM) se refera la faptul ca au sens de rotatie. spitele sunt desenate asimetric.
ar trebui sa vina din fabrica la comanda 2 de dreapta si 2 de stanga.
exact!

Avatar utilizator
Dudu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 23, 2008 3:00 am

Mesaj de Dudu » Dum Mar 15, 2009 1:21 am

si ce daca? doar nu o sa observe nimeni masina din ambele parti de-odata ) sunt bestiale, si pe nici o parte nu se vede aiurea, sa bata la ochi..demonstratie...nu observa lumea ce e in neregula cu cele doua poze. mie personal mi se pare ca jantele sunt facute special pt mitsu, fiind stil japonez, liniile agresive potrivindu-se perfect (indiferent din ce parte a masinii privesti:P)

Avatar utilizator
shadow2blade
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 03, 2008 7:15 pm

Mesaj de shadow2blade » Dum Mar 15, 2009 10:06 am

Singura problema apare cand va trebui sa "rotesti" rotile intre ele pentru o uzura uniforma. atunci poate aparea diferenta.Desigur,se poate face permutarea simpla(roata din fata trece in spate si invers,ma refer la rotile de pe aceasi parte). Dar cea mai buna este cea in X adica stanga spate trece in dreapta fata si dreapta spate trece in stanga fata. Si aici ai camd dat peste cap designu'.

Avatar utilizator
gabor13us
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 16, 2008 12:12 pm

Mesaj de gabor13us » Dum Mar 15, 2009 11:32 am

oricum le-ai roti nu apare nici o diferenta pt ca sunt identice
daca le insiri una langa cealalta modelul e acelasi - liniile fug in aceeasi directie

QUOTE (Dudu @ Mar 15 2009, 01:21 AM) si ce daca? doar nu o sa observe nimeni masina din ambele parti de-odata ) sunt bestiale, si pe nici o parte nu se vede aiurea, sa bata la ochi..demonstratie...nu observa lumea ce e in neregula cu cele doua poze. mie personal mi se pare ca jantele sunt facute special pt mitsu, fiind stil japonez, liniile agresive potrivindu-se perfect (indiferent din ce parte a masinii privesti:P)
pai daca iti place modelul poti spune ca in mers nici nu se vede nimic....`

dar cum spuneai si tu liniile jantei se potrivesc perfect cu liniile masinii doar ca eu personal as prefera ca ambele parti ale masinii sa fie la fel

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Dum Mar 15, 2009 1:14 pm

QUOTE oricum le-ai roti nu apare nici o diferenta pt ca sunt identice
daca le insiri una langa cealalta modelul e acelasi - liniile fug in aceeasi directie
tocmai....sunt intinse pe jos, toate in aceeasi directie. ia intoarce una pentru partea cealalta a masinii si o sa vezi ca liniile merg cu spatele

Avatar utilizator
gabor13us
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 16, 2008 12:12 pm

Mesaj de gabor13us » Dum Mar 15, 2009 1:30 pm

pai exact asta spuneam si eu!!!
shadow2blade spunea ca problema apare cand muti rotile in x pt a obtine o uzura uniforma a anvelopei iar eu am spus ca nu e nici o problema ca oricum le-ai muta desenul se pastreaza pt ca jantele sunt identice

in opinia mea asta e problema la jantele astea: sunt identice
trebuiau sa fie 2 pt dreapta si 2 pt stanga, caz in care intr-adevar apare o problema cand ai vrea sa faci schimbarea aceea in x

Avatar utilizator
Dudu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 23, 2008 3:00 am

Mesaj de Dudu » Lun Mar 16, 2009 4:10 pm

speedy, ti-ai luat masina?

Avatar utilizator
Speedy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Ian 20, 2008 2:34 pm

Mesaj de Speedy » Lun Mar 16, 2009 6:24 pm

QUOTE (Dudu @ Mar 16 2009, 04:10 PM) speedy, ti-ai luat masina?

Da, am luat-o. Nu am avut timp sa mai scriu ca am condus in continuu

Avatar utilizator
shadow2blade
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 03, 2008 7:15 pm

Mesaj de shadow2blade » Lun Mar 16, 2009 6:47 pm

f bine. sa ai grija de ea si sa aiba si ea grija de tine. Sa nu va mai despartiti.

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 16 vizitatori