2008 Lancer 1.5 109Hp Invite Amethyst Black - Livrare 4 luni

Prezinta-ti Lancerul aici!
Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Mar Mai 27, 2008 6:47 am

QUOTE (Andrei_RC)Daca imi permiti o intrebare rautacioasa: tu o sa iti iei lancer X sau lancer XI ? (sper ca nu te-ai suparat)


De ce sa ma supar?
Ca nu stii ca termenul de livrare este de patru luni, si ca inainte de a arunca banii ( masina nu e o investitie ) pe o masina noua ca fabricatie , ma documentez si incerc sa aflu cat mai multe de la cei care au reusit sa o cumpere?
17 800 euro nu i-am castigat la loto , si ca multi de aici vom munci inca 5-7 ani pt a plati masina.
Iti dai seama ca daca as fi primul posesor de lancer XI , m-ai asalta cu intrebari despre el ?
Asa ca nu fi rautacios ca sa iti raspund, in caz de ceva....

p.s. sper sa nu te superi nici tu

Avatar utilizator
Speedy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Ian 20, 2008 2:34 pm

Mesaj de Speedy » Mar Mai 27, 2008 8:51 am

Cred ca te-a intrebat asta pentru ca tu te agiti precum deja ai masina, care oricum in 4 luni nu o vei avea decat poate printr-o minune. Eu as face un pariu rautacios ca nu o sa o iei pana la sfarsitul anului. Ai deschis topicul asta aici pe un forum unde se posteaza despre masina personala si jurnal de bord iar tu pui doar intrebari posesorilor pentru ca dupa cum am spus masina ta, daca apare, va aparea peste 4 luni. Crede-ma ca pari ca un copil fascinat de un joc pe care nu il are dar ii place sa creada ca vine in curand. Pe bursa intrebi de presuri si tavite cand nu ma repet cand ai putea sa primesti masina, vezi mai sus.

Sincer, esti prea entuziasmat pentru ceva de care inca nici nu esti sigur. Tu din martie de cand te-ai inscris nici nu ai ajuns sa faci un test drive cu masina. Asta spune destule si sa nu-mi spui ca nu ai avut timp. Sper ca nu te superi, dar sa nu fi dezamagit apoi luand acum un avant asa mare.

Avatar utilizator
NeGrutzY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mai 07, 2007 7:42 pm

Mesaj de NeGrutzY » Mar Mai 27, 2008 8:59 am

QUOTE (Bogdan3006)Curiozitate: de ce ai trei colt-uri? :-D

Pai povestea ar fi cam asa... Mama a fost prima care si-a luat Coltul de 1.3 in Noiembrie 2005, eu m-am indragostit de masinuta si mi-am luat un an mai tarziu 1.5 benzina... Iar pe iubita mea am cunoscut-o la o intalnire cu colturi, si ea posesoare...

Nu doar o masina... e un stil de viata... :-D

Avatar utilizator
Lancerlot
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mar 28, 2008 11:27 am

Mesaj de Lancerlot » Mar Mai 27, 2008 11:35 am

QUOTE (NeGrutzY)Nu doar o masina... e un stil de viata... :-DPai daca afla de voi serviciul de marketing de la Mitsu, va invita imediat (toata familia) sa le faceti un clip publicitar! :-D

Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Mar Mai 27, 2008 11:54 am

QUOTE (Speedy)Eu as face un pariu rautacios ca nu o sa o iei pana la sfarsitul anului.
Iar eu o sa fiu si mai rautacios si o sa-ti spun ca o sa-ti iei un Accent sau orice altceva sub 10 mii de euro.

Avatar utilizator
Bogdan3006
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 30, 2008 7:06 am

Mesaj de Bogdan3006 » Mar Mai 27, 2008 12:28 pm

QUOTE (NeGrutzY)QUOTE (Bogdan3006)Curiozitate: de ce ai trei colt-uri? :-D

Pai povestea ar fi cam asa... Mama a fost prima care si-a luat Coltul de 1.3 in Noiembrie 2005, eu m-am indragostit de masinuta si mi-am luat un an mai tarziu 1.5 benzina... Iar pe iubita mea am cunoscut-o la o intalnire cu colturi, si ea posesoare...

Nu doar o masina... e un stil de viata... :-D

Asa da! Chiar ma intrebam de ce si-ar lua cineva 3 masini din acelasi model?!? Ma gandeam ca ai o firma ceva si ai luat mai multe pt activitatea de la firma... Insa ma bucur sa vad ca mai exista si astfel de povesti frumoase, nascute in jurul unei masini....
PS Mai am si eu cam 3 saptamani si imi soseste masina :-D Numai ca intre timp s-a transformat din Stone Grey in Thunder Blue E o poveste mai lunga asa ca nu mai intru in detalii decat daca va intereseaza in mod expres.

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Mar Mai 27, 2008 12:37 pm

Ce oameni rai, ba bughy!

Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Mar Mai 27, 2008 12:47 pm

QUOTE (Cristi)Ce oameni rai, ba bughy!
N-ai cu cine, ma, n-ai cu cine! Niste tarani! ) ) )
(acu' ma ia speedy la suturi ca l-am facut taran si impreuna cu Ady ma vor eviscera ca am comis atac la persoana :-D )

Avatar utilizator
Speedy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Ian 20, 2008 2:34 pm

Mesaj de Speedy » Mar Mai 27, 2008 1:13 pm

QUOTE (Marty)QUOTE (Cristi)Ce oameni rai, ba bughy!
N-ai cu cine, ma, n-ai cu cine! Niste tarani! ) ) )
(acu' ma ia speedy la suturi ca l-am facut taran si impreuna cu Ady ma vor eviscera ca am comis atac la persoana :-D )

Neah, te pun la munca in locul meu pe tarla pentru o saptamana.

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Mar Mai 27, 2008 7:42 pm

Dupa cum va agitati aici care mai de care mari "moderatori" , chiar am impresia ca sunt pe un forum despre hyunday accent... cu tarani si incerc sa ma comport ca atare, sa nu par diferit .
Ce importanta are cand m-am inscris prietene ?
Masina o stiu de cand o stiti si voi iar ca sa pun niste intrebari aici esti " fortat " ( ca peste tot ) sa te inscrii , intelegi sau mai scriu inca o data ?
Daca erai mai atent am deschis topic-ul acesta pentru a nu mai deranja mai marii cunoascatori de pe " variante , dotari , pareri new lancer 2008... " care si-au ratat cariera si nu s-au facut mecanici .
Stii vorba aceea .... daca nu-ti place nu mai citi frate , ca sunt alte chestii mai interesante decat sa stii tu cand imi vine mie masina.
Test drive nu am facut, ca aici la tara nu a ajuns mitsubishi .
Am mai zis eu si o mai zic . Sa-l pupati pe taticu vostru ...
Hai ca va dau prea multa importanta de ceva vreme.
Sfatul meu e sa vorbiti despre motoarele voastre si sa va dati cu parerea pe alte topic-uri .

p.s. @ cristi @ , ai revenit prietene sau ai vrut sa te bagi iar in seama ?

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 18 vizitatori