2008 Lancer 1.5 109Hp Invite Amethyst Black - Livrare 4 luni

Prezinta-ti Lancerul aici!
Avatar utilizator
goldeye3002
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 29, 2008 9:57 pm

Mesaj de goldeye3002 » Sâm Mai 03, 2008 8:49 pm

Vin si eu cu un sfat, poate il gasesti util sau poate dimpotriva. Si eu am plecat de la varianta 1.5 invite, mi-am facut calcule si am strans banii si cand m-am dus sa achit avansul ( 3 sfert din suma totala) am constatat ca euro scazuse(asta in 26 aprilie) si ca pentru inca cateva sute de euro puteam trece la varianta de 1.8 invite(la care primisem vopseaua metalizata cadou la 1.5 nu primeam) asa ca am trecut la 1.8 invite pentru o diferenta de 200E. Cand am achitat eu euro era 3.6ron(la cursul uni credit tiriac) iar prima data cand mi-am facut calculele era peste 3.7. Daca prinzi un moment de scadere al monedei euro ai putea face o afacere buna, daca si negociezi putin e si mai bine.
Cateva calcule= 1.5invite+vopsea metalizata 17.870E x 3.7ron= 66119ron
1.8invite(cu vopsea metalizata gratuit) 18.490E x 3.6ron= 66564ron

Succes

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Sâm Mai 03, 2008 9:00 pm

Mersi, foarte util sfatul.
Sunt putin derutat in legatura cu 1.8 .
Ma gandesc ca pentru cativa euro ( pe langa toata suma ) sa nu-mi para rau mai tarziu cand probabil o sa-mi doresc mai multa putere de la " fiara ".
Problema care se pune e consumul. Mai citesc pe aici sau poate vi si tu cu informatii mai "exacte" despre consum .
Pe hartie e nu e asa de speriat fata de 1.5 dar una e ce scrie acolo alta e pe sosea.
Te astept cu detalii.

Avatar utilizator
goldeye3002
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 29, 2008 9:57 pm

Mesaj de goldeye3002 » Sâm Mai 03, 2008 9:03 pm

De consum inca nu stiu absolut nimik, doar cifrele de pe hartie, pe care sigur le stii si tu. Cred ca iti voi putea furniza cateva detalii saptamana viitoare daca toate decurg bine si soseste masinuta. Consumul e mai mare asta e clar, dar si puterea e alta. Am facut test drive cu motorul de 1.5 si mi se pare putin gatuit, dar poate isi da drumul dupa rodaj. In plus varianta de 1.8 are si cruise control.

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Sâm Mai 03, 2008 9:09 pm

Abia astept sa ai masinuta acasa.
Cine stie,poate ma razgandesc cu toate ca isi pune mare amprenta consumul.
O achiti cash?
Mai aveai vreo masina pe lista ta inainte sa treci la Lancer?

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Mie Mai 07, 2008 8:09 pm

Se pare , din spusele dealer-ului Mit Motors, ca s-a epuizat tot stocul de 1.5 pana in septembrie.
Am sa incerc si la alti dealeri din tara dar cred ca nu e nicio sansa sa primesc masina mai devreme.
Am auzit si de un termen de 6 luni. Mi se pare destul de mult, dar probabil e foarte vandut.
Hyunday accent mai avea termenul asta....

Avatar utilizator
goldeye3002
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 29, 2008 9:57 pm

Mesaj de goldeye3002 » Mie Mai 07, 2008 8:23 pm

Acum doua saptamani cei din oradea puteau sa aduca un 1.5 invite stone grey iar in arad un 1.5 invite amethyst black. Poate ai ceva noroc, da niste telefoane la dealeri in tara. In cluj de asemenea este un 1.5 invite silver care est epe test drive, masina are vreo 500km si e de vanzare, iti face si discount pt vopseaua metalizata, poate mai reusesti sa tragi chiar mai mult de pret, succes.

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Mie Mai 07, 2008 8:34 pm

Mersi.
Eu vreau de fapt 1.5 invite exterior amethyst blak si interior bej.
Nu ma intereseaza masina de test drive.
Vreau ca masina sa nu aiba mai mult de 4 km, sau cat trebuie sa aiba " normal ".
Aveti vreo informatie cam cati km ar trebui sa aiba maxim masina cand este livrata clientului?

Avatar utilizator
goldeye3002
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 29, 2008 9:57 pm

Mesaj de goldeye3002 » Mie Mai 07, 2008 8:44 pm

Nu ai nici o sansa sa cumperi ce vrei, primele 1.5 invite amethyst black intra in tara in septembrie si cred ca au interior negru...incearca la arad poate o mai au ei pe cea neagra cu interior negru(cel mai probabil). Iti garantez ca niciun dealer din tara nu are 1.5 negru.

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Mie Mai 07, 2008 9:27 pm

Incep sa realizez si eu ca nu mai am nicio sansa si sunt dezamagit.
Ma prinde iarna cu ea si mai mult va sta pe tusa cred.
Asta e ghinion, dar nici nu renunt la preferintele mele :-)
Mersi pt informatie.

Avatar utilizator
Ady
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 25, 2007 9:31 pm

Mesaj de Ady » Vin Mai 09, 2008 8:36 pm

QUOTE (BUGHY)Incep sa realizez si eu ca nu mai am nicio sansa si sunt dezamagit.
Ma prinde iarna cu ea si mai mult va sta pe tusa cred.
Asta e ghinion, dar nici nu renunt la preferintele mele :-)
Mersi pt informatie.

De ce nu optezi pentru Germania ? te duci si iei masina cu banul jos si ii faci si rodajul "ca la carte" economisind si 2-3000 de euro .

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 20 vizitatori