2008, Mitsubishi Lancer, 2.0 DID, 140CP, Black Mica, Instyle

Prezinta-ti Lancerul aici!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
shocs
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Iun 27, 2009 6:57 pm

Mesaj de shocs » Sâm Mai 29, 2010 4:24 pm

Nasoala patanie, totusi nu pare sa fie ceva foarte grav, chiar sunt curios de ce nu merge ac-ul. Bine totusi ca narile nu au patit nimic.
Chiar ... sa zicem ca doamne fereste s-ar fi crapat/rupt acele nari. Se reparau pe asigurare sau nu erau luate in considerare din moment ce a fost un extra adaugat de tine?

Avatar utilizator
moro
EVO I
Mesaje: 11
Membru din: Mie Mai 07, 2008 3:15 pm

Mesaj de moro » Sâm Mai 29, 2010 4:32 pm

"Narile" nu sunt pe asigurare si nu pot sa fie reparate pe asigurare. Dar, problema narilor este chiar cea mai neinsemnata dintre toate.
AC-ul, cred ca nu mai merge, pentru ca o fi atins radiatorul de ac si s-a evaporat freonul. Este doar o presupunere. O sa vad cand ajung in service cu masina. Pana atunci...geamurile deschise larg si ac natural

Avatar utilizator
laudia1975
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Oct 05, 2008 8:50 am
Contact:

Mesaj de laudia1975 » Sâm Mai 29, 2010 6:44 pm

Bine ca n-a patit nimeni nimic!
Fiarele , plasticurile se repara!!!

Avatar utilizator
diablo_666
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 08, 2008 1:14 pm

Mesaj de diablo_666 » Sâm Mai 29, 2010 7:41 pm

Cred ca e ceva in aer... Sorry man. Ca tot vorbeam de Casco ieri...

Avatar utilizator
moro
EVO I
Mesaje: 11
Membru din: Mie Mai 07, 2008 3:15 pm

Mesaj de moro » Sâm Mai 29, 2010 8:26 pm

Mda, parca a fost un semn discutia despre casco...

Am omis un mic...mare amanunt...cealalta masina implicata in accident este.....surpriza....tot un new Lancer de culoare bej...deci...mitza mea nu are gusturi rele...si-o trage in familie

Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Dum Mai 30, 2010 12:01 am

Nu ne-ai povestit cum s-a intamplat patania...

Si apropo, celalalt Lancer cum arata dupa incident ?

Avatar utilizator
magnex265
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Apr 23, 2009 12:31 pm

Mesaj de magnex265 » Dum Mai 30, 2010 9:42 am

Salut Aurele!
Ma, chiar imi pare rau de ce s-a intamplat, cand ai sunat mi s-au inmuiat picioarele. Chiar ma gandeam cand coboram sa venim la tine:"daca plecam impreuna si mergeam in spatele tau???...." - o aveai apoi si in fata si in spate doamne fereste. In fine... Pacat ca s-a intamplat ca e ata de frumoasa masina si tot ce ai facut la ea ai facut cu suflet. Vezi tu asta e diferenta, ma uitam la fata ta si erai asa amarat si ingandurat si se vedea ca te-a intristat faptul ca s-a indoit tabla si apoi ma uitam la PUSSY ala in durea in cot de masina , nu stia cum sa vina maica-sa cu tacsu mai repede. Macar daca dadeai peste un barbat adevarat care sa zica asta e frate s-a intamplat nu e nimic grav imi pare rau si mie si tie hai sa completam formularele alea si sa plecam dracului de aici. Da de unde .......
Nu ma asteptam sa zici ceva de AC dar cum zicea si celalalt tip care venise cu mine nu ai de unde sti ce e pe dedesubt la grila. Asa la o prima privire nu se vedea nimic.
Bine ca nu a fost mai rau . Mai zi-ne ce ai rezolvat cu asiguratorul, cu tipul ala lovit( tacsu).
Numai bine! Capul sus!

Avatar utilizator
moro
EVO I
Mesaje: 11
Membru din: Mie Mai 07, 2008 3:15 pm

Mesaj de moro » Dum Mai 30, 2010 10:58 am

Dupa cum sti, vineri seara nu am avut unde sa fac copii dupa rca sa ii dau tipului, asa ca ne-am intalnit sambata si am completat formularul pentru intelegerea amiabila si i-am dat copii dupa asigurare si ce mai trebuia. Luni dimineatat la prima ora mergem la asigurator (el sa deschida dosar pe rca-ul meu si eu sa deschid dosar de dauna pe casco - am si rca si casco la acelasi asigurator - asa ca mergem impreuna). Nu mai zic, ca pe formularul ala sunt niste chestii de bifat care tin de imprejurarile cum s-a produs accidentul, iar tipul nu a vrut sa le bifeze pentru ca nu era sigur de el si a ramas sa le bifam (sau nu) in fata asiguratorului...+ ca m-a verificat tacsu' sa vada daca am asigurare valabila...si chipurile nu gasea daca este masina asigurata, dupa care m-a gasit in baza de date...sau alta duma...imi spunea tipul ca i-a spus tacsu' ca primul lucru pe care trebuia sa il faca era sa imi ceara permisul...plm, da' era de la politie???...prostii. Eu nu vreau decat sa termin odata si sa imi vad masina facuta...

@Malakai: s-a intamploat in felul ca cealalta masina a franat brusc la o trecere de pietoni (ca sa treaca 1 pieton de pe sensul opus de deplasare...pieton care, inca nu se angajase in traversare), iar eu am franat brusc, a intrat abs si m-am oprit in fundul masinii lui...cealat amasina are bara spate iesita din cleme (ridicata putin bara) si nu se mai inchide portbagajul

Si ce mai tare faza, mi s-a spus ca daca i se inchidea portbagajul nici nu mai baga masina in service...deci, il cam doare in cur de masina

Asta e...fierul se indreapta si plasticul se repara...cum spunea laudia

Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Dum Mai 30, 2010 11:29 am

Unii nu merita asa o masina.

Bine ca nu-i nimic grav. O scoti tu la capat. Am citit aseara tot topicul de la un capat la celalalt si am urmarit toate schimbarile aduse masinii, pas cu pas. Ai aprecierea mea...

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Dum Mai 30, 2010 11:40 am

O intrebare ciudata ca sa zic : Ai apasat si ambreiajul inainte ?
Ma intereseaza in ce fel ai franat , pentru ca era s-o patesc si eu de cateva ori .
Pentru asta am si reclamat o verificare a franelor la service , verficare care s-a facut in lipsa mea ( nu stiu de ce ) , si care nu a gasit nicio defectiune ...
Cu alte masini , frana ingheata , chiar si daca crezi ca e prea tarziu ca sa mai eviti , acestea se opresc pana la urma .
O explicatie data de un amic, este ca "intarzierea " asta se gaseste la masinile cu EBD .

Cu lancer-ul , las o distanta exagerat de mare intre cel din fata si mine, ca nu ma pot baza pe frane deloc la viteza mica .
La viteze mari , situatia parca se schimba in mai bine .

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 29 vizitatori