Mitsubishi Lancer 2011 1.6 86kw/117 Hp M/t

Prezinta-ti Lancerul aici!
Avatar utilizator
Romper
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Oct 24, 2014 8:58 am

Mesaj de Romper » Mar Oct 28, 2014 11:43 am

Buna dimineata,

De aprox. 2 saptamani sunt posesor al Lancer-ului din titlu.Masina am luat-o SH, are la bord 136000 km, dupa ce am schimbat amortizoare fata(erau praf), discuri fata, placute fata-spate, ulei si filtre sunt total multumit de rezultat . De cum am luat-o am pus pe ea si o instalatie GPL Tomasetto STAG 4 QBOX, pt motoare euro5 - dupa ce am facut toate aceste investitii in masina pot spune ca sunt incantat de rezultat!!

Salutari catre toti membri forumului, am aflat chestii importante din paginile acestui forum!!!
Fişiere ataşate
20141028_080458.jpg
20141028_080458.jpg (1008.89 KiB) Vizualizat de 2904 ori
20141028_080521.jpg
20141028_080521.jpg (1.13 MiB) Vizualizat de 2903 ori

Avatar utilizator
cojack
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 22, 2010 12:01 am

Mesaj de cojack » Mie Oct 29, 2014 5:14 pm

salut!
bun venit printre noi!
prezinta`ne si nou un pic mai mult masina ta ex: cat a costat ea cat si instalatia gpl , unde ai montat-o, ce dotari are masina ,ce vrei sa-i mai faci etc.

Avatar utilizator
santto
EVO I
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Ian 26, 2008 8:33 am

Mesaj de santto » Mie Oct 29, 2014 8:24 pm

cat ai dat pe ea ? si de unde ? romania ? germania ?

Avatar utilizator
Romper
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Oct 24, 2014 8:58 am

Mesaj de Romper » Vin Oct 31, 2014 12:50 pm

Salutari, masina am cumparato de la Tiriac Auto Rulate, m-a costat 7000 euro(7200 pret de lista).Pe langa reducerea de 200 de euro, mi-au oferit ei un amortizor de origine, eu l-am cumparat pe al doilea(700 lei) + manopera aferenta gratis pt. demontare/montare amortizoare noi. Instalatia de GPL am montato la Buzau la Sebi Gaz(foarte profesionisti baietii), au lucrat foarte frumos iar in aprox. 3 ore a fost gata montajul/configurarea soft.La lancer avand roata de rezerva mica, nu am dorit sa merg pe rezervor gaz toroidal si am pus rezervor cilindric de 55l.Instalatia m-a costat 2150 lei...eu zic ca este un pret foarte ok.

Referitor la dotari, sper ca nu gresesc insa am impresia ca masina este versiunea Invite(clima, geamuri electrice fata-spate, oglinzi electrice, comenzi casetofon volan, etc) in schimb nu are pilot automat.


In perioada urmatoare doresc sa-i fac niste huse la comanda(daca imi poate recomanda cineva vreun loc de unde as putea achizitiona, v-as fi recunoscator), doresc sa-i pun senzori parcare(va mai merge si sotia cu ea si nu vreau sa am surprize) si cat mai curand posibil sa-i schimb toate elementele de articulatii/rulare(capete bara, bielete, pivoti,etc.), masina nu are nimic nu troncane - nu bate insa am eu o pasarica la cap si doresc sa le stiu ca sunt noi si o vreme nu voi mai avea probleme ....cam atat planuiesc pt. perioada urmatoare.

P.S: vad ca lancer-ul are distributia pe lant...imi puteti spune, in cazul acesta, cand se recomanda schimbarea distributiei ca nu imi este clar si nu vreau sa am surprize ?

Cu Respect,
Valentin R.

Avatar utilizator
Romper
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Oct 24, 2014 8:58 am

Mesaj de Romper » Vin Oct 31, 2014 12:58 pm

Am omis un lucru, la capitolul ce vreau sa-i mai fac - luna aceasta vreau sa-i retapitez volanul...pielea de pe volan prezinta urme de uzura si doresc sa o schimb, am gasit pe net o firma care se ocupa de chestii de genul si mi-au dat o oferta de 350 lei pt. retapitarea volanului cu piele....acum nu stiu daca este ok sau nu pretul, poate ma ajuta colegii de forum cu privire la acest aspect?

Avatar utilizator
cojack
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 22, 2010 12:01 am

Mesaj de cojack » Vin Oct 31, 2014 4:07 pm

salut! romper esti buzoian? daca da hai sa ne intalnim in buzau si povestim un pic ....e la bucuresti langa gara cdi langa regie ...spunea un coleg un atelier unde se lucreaza bine si mai ieftin decat ce ai zis tu ...eu nu am decat numarul de telefon de acolo. suna interesanta achizitia ta:D

Avatar utilizator
Romper
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Oct 24, 2014 8:58 am

Mesaj de Romper » Vin Oct 31, 2014 6:43 pm

Salut cojack, nu sunt buzoian, insa am montat instalatia acolo, la recomandarea unui alt amic posesor de lancer ...sunt din Buc.

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 12 vizitatori