Lancer Din 2004 Defect

Prezinta-ti Lancerul aici!
Avatar utilizator
silvester
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Iun 21, 2014 7:37 pm

Mesaj de silvester » Vin Dec 19, 2014 10:10 pm

Am nevoie de ajutor. Am un Mitsu Lancer din 2004 cu motor 4G18(1600 cmc). In vara asta l-am segmentat pt.ca manca f.f.f.mult ulei. Reparatia (segmentarea) a fost un succes.Totul a mers bine pana acum 2 saptamani, cand i-am schimbat bujiile. Am decis asta pt. ca erau montate cele de dinainte de segmentare. Am pus NGK (cele din manual).Motorul a inceput sa mearga rau (in 2 pistoane), alternand cu perioade cand mergea perfect. Am constatat ca in reprizele cand functiona trepidant, fara putere si cu intreruperi, in 2 pistoane, scotand mufa ce intra la bobina de inductie aferenta pistoanelor 2 si 3, nu se observa nicio schimbare, fapt ce m-a facut sa banuiesc ca acea bobina nu primeste impulsuri/curent in perioadele de "mal function". Am dus masina la tester la reprezentanta Mitsubishi, dar, culmea, exact atunci mergea bine si meseriasul mi-a spus ca motorul e in parametri, adica: bobinele sunt bune, bujiile la fel, sondele lambda de asemenea. A mai patit cineva asa ceva? Daca da, spuneti-mi ce sa-i fac. I-am schimbat fisele la bujii, am pus alte bujii noi (DENSO-din carte)

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 12 vizitatori