MITSUBISHI LANCER 1,8 MT INVITE RED METALLIC

Prezinta-ti Lancerul aici!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
lukas75
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 20, 2008 5:33 pm

Mesaj de lukas75 » Joi Mai 29, 2008 3:26 pm

Mai am si eu cateva zile pana vine masina la dealer in CRAIOVA ........ si am cateva intrebari pt cei care au upgradat masina:

1. Am copil mic si am chef sa imi iau huse .. originale nu exista deci ce recomandati ?
2. Ca upgrade vreau sa pun: proiectoare , alarma, senzori de parcare ............. se pun la dealer sau te trimit la o firma specializata ?
3. Am fost la drive test si am vazut dezastru din portbagaj .... cu ce ati schimbat tampenia aia de placaj care sta peste roata de rezerva .... ?


Atasez poze de la un 2.0 TDI din showroom identic cu masina cu care am facut si drive test ..........

Avatar utilizator
Lancerlot
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mar 28, 2008 11:27 am

Mesaj de Lancerlot » Joi Mai 29, 2008 3:51 pm

1. Nu ar fi mai indicat un scaun pt. copil?
2. Dealerul iti va recomanda atelierul specializat sau service-ul care ti le monteaza.
3. Cred ca ar trebui mai bine ancorat ca sa nu zdrangane la hopuri. Ar fi un efort nejustificat de inlocuit, de vreme ce nu trebuie sa te tot uiti la el. Mocheta aceea jalnica ar merita mai degraba inlocuita...

P.S. - Cred ca voiai sa zici "test drive". Drive test este examenul de conducere

Avatar utilizator
thor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 01, 2008 5:40 pm

Mesaj de thor » Vin Mai 30, 2008 7:26 am

La sectiunea >Bursa< de pe acest forum ai sa gasesti pe cineva de la Timisoara care comercializeaza tavite de portbagaj special facute pentru acest tip de Lancer.Eu am cumparat si sunt foarte multumit.Daca nu optezi pentru varianta de mai sus atunci sfatul meu este sa aplici pe marginea dinspre roata a placajului o banda adeziva cu burete sau cauciuc in genul acelora care se pun la geamuri(purfix).Pe exterios ai putea sa cumperi de la magazinele de decoratiuni interioare de ex Ikea o chestie cauciucata ca o plasa care se taie la dimensiunea covorului sau carpetei si in felul asta respectivul nu mai aluneca pe parchet.
Ce sa facem....trebuie sa ne adaptam.Se pare ca producatorul s-a gandit sa ne starneasca si imaginatia odata cu achizitionarea acestei masini

Avatar utilizator
lukas75
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 20, 2008 5:33 pm

Mesaj de lukas75 » Sâm Mai 31, 2008 5:31 pm

testam sa vad daca merg atasamentele

Avatar utilizator
lukas75
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 20, 2008 5:33 pm

Mesaj de lukas75 » Sâm Mai 31, 2008 5:42 pm

sdaa sda as

Avatar utilizator
lukas75
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 20, 2008 5:33 pm

Mesaj de lukas75 » Joi Iun 05, 2008 12:16 pm

saptamana viitoare intru si eu in posesia unui lancer 1,8 MT INVITE ..............
POZE SI IMPRESII LA CALD IMEDIAT DUPA CE O RIDIC DIN CRAIOVA SI MERG CU EA 115 KM SPRE CASA..........

Apropo la mine in oras mai sunt 2 masini LANCER unu negru si unu albastru........... voi fi primul cu rosu ...........

Avatar utilizator
lukas75
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 20, 2008 5:33 pm

Mesaj de lukas75 » Mie Iun 11, 2008 8:48 am

Sambata sper sa ridic si eu MITUSBISHI LANCER INVITE MT 1,8 BENZINA si sa vin cu primele poze/impresii...
Masina ajunge azi la dealer ....... dar pana fac ei actele pana monteaza una alta mai dureaza putin........
Voi avea numere rosii de DJ si apoi de bucuresti ca e in leasing dar sunt din S-V tarii ....... sper sa ne vedem in trafic. o sa va dau numerele in curand

Avatar utilizator
goldeye3002
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 29, 2008 9:57 pm

Mesaj de goldeye3002 » Mie Iun 11, 2008 9:30 am

Daca azi ajunge, astazi poti sa o ridici linistit. Stii cat dureaza operatiunile de livrare? aprox 1ora, ce putin asa a fost in cazul meu. Asta daca vrei cu adevarat sa ridici masina cat mai repede....

Avatar utilizator
lukas75
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 20, 2008 5:33 pm

Mesaj de lukas75 » Mie Iun 11, 2008 12:58 pm

QUOTE (goldeye3002)Daca azi ajunge, astazi poti sa o ridici linistit. Stii cat dureaza operatiunile de livrare? aprox 1ora, ce putin asa a fost in cazul meu. Asta daca vrei cu adevarat sa ridici masina cat mai repede....
Stiu da stau la 115 km deci o zi o pierd si inca nu stiu daca ajunge maine ......

Avatar utilizator
lukas75
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 20, 2008 5:33 pm

Mesaj de lukas75 » Vin Iun 13, 2008 8:47 am

Cat a durat de cand masina „a fost pusa pe transport„ pana ajunge efectiv in dealer ....
la o distanta mai mare de 100 km?

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori