2008 Lancer 1.8 - 143CP Orient Red

Prezinta-ti Lancerul aici!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Prime
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 25, 2008 11:59 am

Mesaj de Prime » Lun Aug 04, 2008 9:56 am

In sfarsit vine. De pe 25iulie a inceput numaratoarea inversa a celor 10 zile lucratoare in care trebuie sa-mi ajunga masina. Intre timp am o mica nelamurire, cei de la Nippon Car Center din Constanta mi-au spus ca masina e in vama la Otopeni, mai exact zona libera si ii fac...actele. Eu maine vreau sa vad masina, dar mi se pare cam ciudat ca de o saptamana de cand am dat banii, masina e tot in zona libera (zona pe care de fapt nu o gasesc nici pe net). Oricum a ramas ca duduia de acolo sa-mi spuna adresa exacta. Voi cum ati procedat cand v-a ajuns lancerul? A stat prin vama?

Avatar utilizator
Apple
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 13, 2008 4:57 pm
Contact:

Mesaj de Apple » Lun Aug 04, 2008 10:55 am

maine vrei sa o vezi sau trebuie sa o ridici?
A-i face actele in zona libera inseamna a i se face hartiile de vama... Stai linistit ca asta e procedura. Este fix vis-a-vis de Aeroportul Otopeni. Acolo unde scrie mare la intrare Tiriac Auto.

Avatar utilizator
Prime
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 25, 2008 11:59 am

Mesaj de Prime » Lun Aug 04, 2008 11:13 am

Vreau doar sa o vad, nu stiu cat mai dureaza toata treaba cu actele dar sunt nerabdator

Avatar utilizator
Apple
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 13, 2008 4:57 pm
Contact:

Mesaj de Apple » Lun Aug 04, 2008 11:15 am

QUOTE (Prime)Vreau doar sa o vad doar, nu stiu cat mai dureaza toata treaba cu actele dar sunt nerabdator

Nu stiu daca vei reusi sa o vezi. Nu stiu nici daca merita sa bati atata drum de la Constanta la Bucuresti.
Mai degraba incearca sa obtii ridicarea masinii de acolo, sa-ti faca livrarea la Otopeni si mai scurtezi cu 2 zile cred.

Avatar utilizator
Prime
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 25, 2008 11:59 am

Mesaj de Prime » Lun Aug 04, 2008 11:18 am

Eu momentan sunt in bucuresti, imi e usor sa merg pana in otopeni. Dar poate o sa fac asa cum spui, totusi saptamana asta pana vineri ar trebui sa-mi ajunga acasa, daca ma iau dupa cele 10 zile promise de dealer.

Avatar utilizator
Adriancar
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 15, 2008 3:38 pm

Mesaj de Adriancar » Lun Aug 04, 2008 1:04 pm

Livrarile se incadreaza in cele zece zile lucratoare.Din cate stiu traseul este Constanta-Pitesti-Otopeni.Pitesti este zona libera iar vama se face la Otopeni.Plus numerele provizorii (1070 RON).

Avatar utilizator
Lancerlot
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mar 28, 2008 11:27 am

Mesaj de Lancerlot » Mar Aug 05, 2008 10:13 am

Si a mea a stat destul de mult in vama, parca acolo o fabricau
Nu cred ca merita sa-ti pierzi timpul incercand s-o vezi, oricum nu e intr-o stare potrivita pentru a fi admirata ci mai degraba manjita cu smacuri de protectie si lipita cu folii pentru transport.

Avatar utilizator
DeBogdan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 22, 2007 11:59 pm

Mesaj de DeBogdan » Mar Aug 05, 2008 10:29 am

Welcom to club!

Sa o stapanesti sanatos. Vorbeste sa o ridici din Otopeni.
Hai ca nu mai este mult.

Multi km fara probleme.

Avatar utilizator
Prime
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 25, 2008 11:59 am

Mesaj de Prime » Sâm Aug 09, 2008 10:12 pm

Azi am ridicat-o de la dealerul din cta. Ce pot sa zic? Este incredibila masinuta. Desi nu o pot tura, imi dau seama ca e vioaie. Pana acum am mers prin oras lejer, motorul nu se aude aproape deloc. In masina e tacere daca inchid playeru. Ma felicit si pentru faptul ca nu am luat instyle, pragurile alea ma omorau inca de azi la primul drum. Am reusit sa parchez masina cu botul peste o bordura, la distanta de cativa milimetri, nu intra un deget intre bot si bordura. Daca aveam spoilere le rupeam sigur. Poze maine


Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 25 vizitatori