2008 Lancer 1.8 - 143CP Orient Red

Prezinta-ti Lancerul aici!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Prime
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 25, 2008 11:59 am

Mesaj de Prime » Sâm Noi 29, 2008 9:43 pm

Lancerul il cumperi cu inima, nu cu mintea. Eu sunt un mare admirator al japonezilor in primul rand, iar apoi urasc tot ce tine de manelistii astia ce-i vezi in bmw. Nu mi-as lua bmw decat daca ar fi ultima masina de pe Pamant. Poate si atunci m-as gandi de 2 ori, cealalta varianta fiind mersul pe jos.
Ca sa nu mai spun ca designul Lancerului mi-a pus capac, arata si se comporta exemplar. Asta cu tabla, vopseaua, zgomotul....sunt detalii care pt mine nu conteaza nici 1% la luarea deciziei, mai ales ca multe se pot remedia.

Avatar utilizator
sobolanu'
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 07, 2007 4:51 pm

Mesaj de sobolanu' » Sâm Noi 29, 2008 11:47 pm

Bravo Prime, ai prins esentialul !

Avatar utilizator
Danyutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 17, 2008 10:14 pm

Mesaj de Danyutz » Mar Dec 02, 2008 8:49 am

QUOTE (Prime)Lancerul il cumperi cu inima, nu cu mintea. Eu sunt un mare admirator al japonezilor in primul rand, iar apoi urasc tot ce tine de manelistii astia ce-i vezi in bmw. Nu mi-as lua bmw decat daca ar fi ultima masina de pe Pamant. Poate si atunci m-as gandi de 2 ori, cealalta varianta fiind mersul pe jos.
Ca sa nu mai spun ca designul Lancerului mi-a pus capac, arata si se comporta exemplar. Asta cu tabla, vopseaua, zgomotul....sunt detalii care pt mine nu conteaza nici 1% la luarea deciziei, mai ales ca multe se pot remedia.

Posesor de Lancer 100% 8)

Avatar utilizator
Prime
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 25, 2008 11:59 am

Mesaj de Prime » Lun Ian 05, 2009 3:13 pm

Azi am revenit dintr-o vacanta de schi in alpii austrieci. Masina s-a comportat exceptional pe toata durata calatoriei. Nu am avut nici cea mai mica problema, desi au fost temperaturi constante de la -7 la -3 grade. Am mers pe autostrazi, pe drumuri montane pline de zapada sau gheatza. Cauciucurile de iarna au facut toti banii, ABS-ul si controlul stabilitatii nu m-au pus nici o clipa in pericol.
Singura problema aparuta a fost bineinteles pe drumul din romania, cand un tir a trecut pe langa masina in timp ce eram parcat si o piatra asarit in aripa stanga, unde s-a dus vopseaua. Nu se vede decat daca ma uit atent, dar e acolo... ma gandesc sa dau cu niste lac de unghii rosu, nu am chef de casco si alte prostii

Avatar utilizator
Vibe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 23, 2008 10:54 am

Mesaj de Vibe » Lun Ian 05, 2009 3:34 pm

Nu ai voie sa remediezi nici o chestie... scrie in contract ...

Avatar utilizator
Prime
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 25, 2008 11:59 am

Mesaj de Prime » Mar Ian 06, 2009 2:41 pm

S-a intamplat...
Faceam stanga, stateam pe loc si unu mi-a sters bara spate in partea dreapta. Bara a iesit din clemele care o tin legata de tabla aripei spate. Dupa ce am strabatut jumatate de europa tot Bucurestiul mi-a venit de hac. Acum service, asigurari, nebunii... Azi am pierdut toata ziua la politie.

Avatar utilizator
Vibe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 23, 2008 10:54 am

Mesaj de Vibe » Mar Ian 06, 2009 3:11 pm

cu rabdare rezolvi tot ... sau aproape tot:)

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Mie Ian 07, 2009 7:02 pm

Pai in cazul in care bara nu e zgariata, clemele se prind la loc destul de usor.

Avatar utilizator
Prime
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 25, 2008 11:59 am

Mesaj de Prime » Dum Ian 11, 2009 9:41 pm

O clema d-aia e rupta iar bara s-a zgariat pana la plastic, o sa vad ce zic cei de la service dar eu as vrea sa mi-o schimbe. Stiti cumva daca barele vin nevopsite si se vopsesc la service? Asa ceva mi-a spus un tip de la mitsubishi cta.
inca o observatie, deja am ajuns pe la 10.000km si consumul s-a micsorat considerabil. La 110km/h pe autostrada buc-cta are cam 6.9 - 7 la suta. Inainte statea la 9 - 10.

Avatar utilizator
Nahkri
EVO I
Mesaje: 3
Membru din: Lun Iul 14, 2008 10:21 pm

Mesaj de Nahkri » Lun Ian 12, 2009 10:12 am

QUOTE (Prime @ Jan 11 2009, 09:41 PM) Stiti cumva daca barele vin nevopsite si se vopsesc la service? Asa ceva mi-a spus un tip de la mitsubishi cta.

Vin nevopsite,asa mi s-a spus si mie.

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori