2008 Lancer 1.8 - 143CP Orient Red

Prezinta-ti Lancerul aici!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
DeBogdan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 22, 2007 11:59 pm

Mesaj de DeBogdan » Lun Ian 12, 2009 4:36 pm

Salut Prime,

Imi pare rau pentru problema ta. Barele vin intr-adevar nevopsite.
In privinta consumului am observat si eu asta: Am facut 485 km in Bucuresti cu un consum mediu de 10.3, consum masurat la pompa
La fel si in extraurban, consumul a scazut simtitor - la 140 pe a2 sta cam la 8.2, plus ca daca pun pedala de acceleratie la podea ajunge rapid in 170 .

Inca ceva: deocamdata am cauciucuri de iarna australa (alea stoc - advan) se comporta onorabil pe zapada

Avatar utilizator
shadow2blade
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 03, 2008 7:15 pm

Mesaj de shadow2blade » Lun Ian 12, 2009 6:55 pm

QUOTE (DeBogdan @ Jan 12 2009, 04:36 PM) Inca ceva: deocamdata am cauciucuri de iarna australa (alea stoc - advan) se comporta onorabil pe zapada

S-o stapanesti sanatos.

Si mie mi s-a parut k pt cauciucuri de vara Yokohama sunt f ok pe zapada

Avatar utilizator
Nahkri
EVO I
Mesaje: 3
Membru din: Lun Iul 14, 2008 10:21 pm

Mesaj de Nahkri » Lun Ian 12, 2009 9:26 pm

QUOTE (shadow2blade @ Jan 12 2009, 06:55 PM) S-o stapanesti sanatos.

Si mie mi s-a parut k pt cauciucuri de vara Yokohama sunt f ok pe zapada

Nici Dunlopurile de pe vers. inform si invite nu sint rele,prin singura zapada pe care am vazuto la mine in oras in iarna asta,de fapt a fost in noiembrie,s-au descurcat onorabil,cel putin comparativ cu bridgestone turanza de pe fosta masina care erau foarte bune vara,dar iarna erau slabe rau.

Avatar utilizator
Prime
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 25, 2008 11:59 am

Mesaj de Prime » Dum Mar 01, 2009 10:04 am

Pana la urma nu mi-au schimbat bara, doar au revopsit-o. In total, lucrarea a fost vreo 650 de lei, cel mai mult costand vopseaua. Nu mi se pare mult, daca as fi facut-o pe banii mei ma consideram norocos.

Avatar utilizator
Devik aka Alex
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Sep 04, 2008 2:49 am

Mesaj de Devik aka Alex » Lun Mar 02, 2009 12:47 am

Sa o stapanesti sanatos, iti recomand aripioarele pt bara fata, schimba mult masina si incidentul de care ai avut parte sa fie si ultimu' cu masina asta, daca e bmw poti sa te busesti de 50 de ori

Iar pt mica "bufneala" cu tema bmw de mai sus....exista o rezolvare simpla....."nu e beEmveu/ca lanceru meu, domne' "
Ceeee daca nu e insonorizata, ceee daca nu se inchide portbagaju' repede, etc etc, e masina mea, si masina mea e cea mai tare PUNCT ( are 4 dosare de dauna ) )

Avatar utilizator
Prime
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 25, 2008 11:59 am

Mesaj de Prime » Mar Apr 07, 2009 10:23 pm

Devik, nu ti-am urmat sfatul si nu a fost ultimul incident.
Azi mergand spre Deva, undeva pe la Avrig a pus un camion frana si dupa el vreo 3 masini. Eu am intrat in cel din fata, iar in mine a intrat unu cu loganul din spate. Cel din fata cu octavia break si loganul din spate au avut avarii minime. Eu am iesit sifonat, bara fata e bagata puternic in interior, iar cea din spate am reusit sa o readuc la forma initiala desi era strambata rau. Din fericire nu curgea nimic, nu cred ca mai e si altceva lovit
Daca tot am ajuns in aceasta situatie, vreau sa schimb bara fatza cu una de sportback, am inteles ca se poate face asa ceva. La ce service v-ati schimbat-o pe a voastra? (cei care au schimbat-o)

Avatar utilizator
shadow2blade
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 03, 2008 7:15 pm

Mesaj de shadow2blade » Mar Apr 07, 2009 10:32 pm

mie mi se pare k bara de sportback nu prea mere cu designul Lancerului. Parere presonala.

plus ca mai trebuie facute niste adaptari.

Avatar utilizator
allexino
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Noi 15, 2007 1:35 pm

Mesaj de allexino » Mie Apr 08, 2009 1:08 pm

QUOTE (shadow2blade @ Apr 7 2009, 10:32 PM) plus ca mai trebuie facute niste adaptari.
Nu trebuie facut nicio adaptare. Se potriveste perfect. Singurul inconvenient este scutul care este mai mic fata de cel de la Sportback dar asta se rezolva prin inlocuirea lui cu unul de Sportback, tot pe Casco evident.

Avatar utilizator
Speedy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Ian 20, 2008 2:34 pm

Mesaj de Speedy » Mie Apr 08, 2009 1:20 pm

Mie sincer imi place mai mult bara normala cu aripioarele/ornamentele alea decat cea de sportsback. Imi place gura aia intrerupta la jumate. Nu as schimba-o nici pe una de evo. Bineinteles vopsita tot mijlocul negru.

Avatar utilizator
shadow2blade
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 03, 2008 7:15 pm

Mesaj de shadow2blade » Mie Apr 08, 2009 4:42 pm

QUOTE (allexino @ Apr 8 2009, 12:08 PM) Nu trebuie facut nicio adaptare... scutul care este mai mic fata de cel de la Sportback dar asta se rezolva prin inlocuirea lui cu unul de Sportback

Deci pana la urma mai era niste modificari

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 16 vizitatori