2006 Lancer Evo Ix Panthere

Prezinta-ti Lancerul aici!
Avatar utilizator
PetreC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Apr 17, 2009 6:01 pm

Mesaj de PetreC » Vin Apr 17, 2009 6:41 pm

Salutare la toata lumea!
Sunt nou pe domeniul vostru, nu am stiut unde sa ma prezint.
Petre, inginer electromecanic auto.
Posesor de Mitsubishi EVO IX GSR cumparat de la un distribuitor din Austria.
Am pendulat acum doi ani intre STI si EVO, conjunctura a facut sa cumar GSR-ul in ciuda faptului ca meseria de inginer ma indruma catre STI.
Sunt multumit de masina, incantat, lucrez in Germania si sunt din Brasov. Vin destul de des acasa iar aceasta masina inghite km multi am deja peste 80000 parcursi din plin.
Pe autobanda nu exagerez decat in Germania pe anumite tronsoane altfel 150-180km/h cursiv, oprind din 350-400km, in functie de mai multe.
Pe viraje o folosesc sus la limita in Germania cat si la urcarile din preajma Brasovului.
Nu particip la curse pt ca nu am avut ocazia dar mi-ar placea.
Poze cu mine nu am si cred ca nu conteaza daca sunt blond cu ochii albastri sau saten cu suvite blonde si privirea de smarald...
Nu imi plac pozele la modul general, le fac cand trebuie cu o tinta anume.




Tanabe Concept G blue exhaust TBE
ETS ver. 1 licp
ETS 3.5 widetank fmic
ETS upper Intercooler Pipe short route
Bushur Racing Intake and filter
custom cams 274/274
Kiggly Beehive springs ti retaners
Ported IX headears
RC 700cc injectors
Ported Exhaust Mainfold
Walbro 255 fuel pump
Rod Bolts
Head studs
bov hks secvential

461hp 527Nm stock ix turbo
Am testat puterea pe un stand MAHA in Olanda la un salon auto.
Fişiere ataşate
09lanft.JPG
09lanft.JPG (49.76 KiB) Vizualizat de 2851 ori

Avatar utilizator
ybres
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mar 11, 2009 9:55 pm

Mesaj de ybres » Vin Apr 17, 2009 6:53 pm

Salutare, as fi zis sa o stapanesti sanatos, dar ai deja 80000
Chiar daca nu iti plac, daca ai mai pune niste poze sa o putem admira.... Pare foarte suparata

Avatar utilizator
moro
EVO I
Mesaje: 11
Membru din: Mie Mai 07, 2008 3:15 pm

Mesaj de moro » Vin Apr 17, 2009 7:51 pm

Bine ai venit printre noi. Chiar asa, pune niste poze sa admire si ochiul nostru bijuteria pe care o ai.

Bafta!

Avatar utilizator
Jeff
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mai 12, 2007 3:28 pm
Contact:

Mesaj de Jeff » Vin Apr 17, 2009 8:28 pm

Bravo utilaj valabil!
Btw, avem acelasi FMIC si aceeasi evacuare

Avatar utilizator
ligla
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Dec 29, 2008 8:34 pm
Contact:

Mesaj de ligla » Vin Apr 17, 2009 8:38 pm

frumusica masina..pacat ca nu mai e Sebastian printre noi sa ne zica de una facuta de el care o bate
sa o stapanesti sanatos..si nu vrem poze cu tine (chiar daca esti blond cu ochi albastri ) ci cu brunetica

Avatar utilizator
cristibna
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 27, 2007 10:26 am

Mesaj de cristibna » Vin Apr 17, 2009 9:22 pm

Misto brunetica , dar scumpa dom'le ochilor lumii . e durrere, ca sa zic asa, masinuta

Avatar utilizator
PetreC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Apr 17, 2009 6:01 pm

Mesaj de PetreC » Vin Apr 17, 2009 9:56 pm

Multam bun pentru primire, sunt onorat.
Sunt ardelean, dar brasovean, un ardelean mai iute si EVO IX ma prinde, facem pereche buna.
Multe mesaje, ma simt onorat, vreau sa raspund la tot si la toti. Sper sa nu va dezamagesc daca omit cate ceva.
Mi-a placut forma forumului, titlurile, citesc cat am timp de mult si cat ma capteaza, probabil ca nu voi acoperi tot asa ca daca intru in subiecte, sarind anumite informatii... anticipat astept clementa voastra.
Traim in Europa si acasa insemna in mai multe lociri acum, totusi odata ajuns la Brasov, vreau sa ma conectez la noul din Romania. In vest timpul se condenseaza si sunt absent in mare parte.
Mai stau o saptamana si fac doua de cand am revenit pentru ca la catolici e vacanta acum la ortodoxi.
Pentru e evita sa uit un mesaj important va urez: Paste dupa suflet !

History car :
- achizitionata in Austria
- bricolata la elvetieni
- mici imbunatatiri personale
- re-resoftata in Romania

Avatar utilizator
shadow2blade
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 03, 2008 7:15 pm

Mesaj de shadow2blade » Vin Apr 17, 2009 10:10 pm

Domnule, felicitari, s-o stapanesti sanatos. O adevarata bestie

Avatar utilizator
PetreC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Apr 17, 2009 6:01 pm

Mesaj de PetreC » Vin Apr 17, 2009 10:44 pm

Fara calitate nu se poate face treaba serioasa nu te poti sa te zgarcesti. A nu se intelege ca ma dau banii afara din casa, ca de aia muncesc din greu pentru straini. Noi ne-am omorat si batjoorit boierii aristrocratii cu rautate in spirit comunist.
Am ales piese cu un raport calitate pret corect. Daca banii nu-s o problema voi gasi mereu sa-i fac cate ceva.
Din cauza retele de logare pe internet nu pot sa va mai pun si unica poza pe care o posed la mine acum. Oricum sunt putine si-n ermania daca nu le-am sters.
A mai am ceva interesat insa nu de actualitate, e vorba de un jpg cu fosta diagrama de stand masurata dupa primele modificari majore la elvetieni.
Ulterior am repus in Olanda promotional la un salon cu utilaje auto masina pe un stand MAHA, considerat destul de bun intre marfurile europene, sunt in domeniu si cunosc date despre ele.

Avatar utilizator
fastcarjunkie
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Sep 09, 2008 1:33 pm

Mesaj de fastcarjunkie » Sâm Apr 18, 2009 1:34 am

Superba masinarie, s-o stapanesti sanatos!

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 18 vizitatori