2008 Mitsu Lancer Clasic Wine Red 1.6

Prezinta-ti Lancerul aici!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
adictoma
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 10, 2008 7:26 pm

Mesaj de adictoma » Mie Sep 23, 2009 3:36 pm

si eu as cam vrea sa pun folie pe stopuri dar doar daca gasesc si pentru cele de ceata.

arata bine masina ta cu jantele astea; daca ar fi fost si ele e negru

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Mie Sep 23, 2009 3:38 pm

Vezi AICI poze cu ele vopsite si doua posturi mai jos e o poza si cu spray-ul. Daca nu iti place cum arata dupa vopsire poti sa stergi vopseaua cu ceva benzina sau diluant care nu topeste plasticul. Dar nu cred ca o sa fie cazul Eu am luat spray-ul din baumax cu 10 sau 20 ron. Unul ajunge cam la doua stopuri.
In plus transparenta o stabilesti in functie de cat de gros dai stratul. Eventual incearca mai intai pe ceva de sticla.

Avatar utilizator
Bucy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 19, 2008 8:16 pm

Mesaj de Bucy » Mie Sep 23, 2009 10:13 pm

cix - multumesc pentru informatii, o sa incep cautarea produsului.

Avatar utilizator
gabitzu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 24, 2007 4:04 pm

Mesaj de gabitzu » Joi Sep 24, 2009 10:07 am

Cred ca o sa ma bag si eu la vopsit stopurile si Cix, dupa ce ti-am citit postul cu farurile, m-as infinge si-n alea
Bucy, daca vrei sa-ti vopsesti jantele, vezi la mine cum arata cu ele negre, bine eu le am inca pe cele stock, la tine ar da si mai bine

Avatar utilizator
Bucy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 19, 2008 8:16 pm

Mesaj de Bucy » Joi Sep 24, 2009 10:45 am

Le-am vazut in poze pe ale tale si arata foarte, foarte bine chiar daca sunt stock, pacat ca nu m-am gandit si eu la asta inainte de a cumpara jantele.
Momentan ma mai gandesc daca vopsesc jantele, dar farurile o sa le dau la vopsit luna viitoare, de, ce sa faci, nu toti avem indemanarea lui cix .

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Joi Sep 24, 2009 11:41 am

Cred ca mai mult decat indemanare iti trebuie curaj. Odata ce ai faru in cuptor e totul simplu. Pana atunci iti faci tot felul de griji: "daca nu iese bine, daca se sparge, etc". Din cate se vede si voi aveti indemanare, asa ca succes

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Joi Sep 24, 2009 11:59 am

Pai e cristibna care vinde faruri. Si daca vrei smecherie si tuningareala, la pretul la care le vinde acuma, cred ca fac sa merite riscul

Avatar utilizator
andrei.pex
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Oct 03, 2008 11:03 pm

Mesaj de andrei.pex » Mie Oct 14, 2009 11:11 am

De ce vinzi masina ? Intr`un timp erai super multumit de ea

Avatar utilizator
Bucy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 19, 2008 8:16 pm

Mesaj de Bucy » Mie Oct 14, 2009 11:29 am

Nu este vorba ca nu sunt multumit de masina dar intotdeauna este loc de mai bine. (plus ca vreau sa-i cumpar niste prelungiri de bari din Malayezia, dar sa vad daca reusesc; le-am trimis un mail dar vad ca nu raspund, mai incerc.)

Avatar utilizator
Bucy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 19, 2008 8:16 pm

Mesaj de Bucy » Joi Noi 19, 2009 9:22 am

Salutare,

Iata ca am ajuns cu masina la 15.000 km si bineinteles a trebuit sa ma prezint la revizie, mai exact la Mitsubishi Metalurgiei, costul total al reviziei confom facturilor a fost de 560 lei ce a cuprins toate filtrele (ulei, aer, polen), ulei Mobil1 5W50 2 litri, pentru ca mai aveam eu 1 litru (l-am comandat tocmai din Cluj, pretul pe litru fiind de 49 lei), reglajul franei de mana si manopera (2 ore si 30 minute). Pe seara revin cu devizul si preturile exacte ale consumabilelor. Numai bine.

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 24 vizitatori