2009 Mitsubishi Lancer Sportback 1.8 143cp Amethyst Black, Intense

Prezinta-ti Lancerul aici!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
andrei00
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mai 18, 2009 10:17 am

Mesaj de andrei00 » Mar Mai 19, 2009 11:44 am

QUOTE (Danyutz @ May 19 2009, 11:08 AM) In termeni legali masinile au voie sa aiba pana in 50km ... dar totusi, 30km mi se par cam mult...

Cat despre zgomot, motoru face fain, dar face fain si toba finala ... lasa pe cineva sa faca o plecare cu ea si ascult-o
Am uitat sa spun ca am glumit ...ups my bad .Masina avea 0,5 km cand am luat-o.Cat despre lasat pe altcineva sa faca o plecare ...la cat de mult imi place masina cred ca mi-ar fi frica ca nu se mai intoarce cu ea (glumesc..)
Multam de search-uri chacha, sincer sa fiu nici nu m-am gandit sa caut .Oricum ideea e ca eu nu am avut un jurnal intim cand eram mic ...sper sa-i pot tine "jucariei" unul .Asa ca din partea mea o sa mai aveti si posturi din astea cu offff-uri si de benzinarii si spalatorii ca si astea fac parte din viata unei masini.Cat despre honda accord si mie imi place cum arata si mi-a povestit cineva ca si-a luat una de 35000 full motor 2.4 benzina cica ar fi o "inovatie" in domeniu cel putin asa s-a exprimat el(geamuri cu actionare vocala, lane assist....etc).

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Mar Mai 19, 2009 12:07 pm

QUOTE (andrei00 @ May 19 2009, 11:44 AM) Multam de search-uri chacha, sincer sa fiu nici nu m-am gandit sa caut .Oricum ideea e ca eu nu am avut un jurnal intim cand eram mic ...sper sa-i pot tine "jucariei" unul .Asa ca din partea mea o sa mai aveti si posturi din astea cu offff-uri si de benzinarii si spalatorii ca si astea fac parte din viata unei masini.
La cat mai multe posturi pentru ca e normal sa impartasim cat mai multe pareri/rezolvari/probleme...d'aia suntem o comunitate. Ca o paranteza, iti recomand un site fain daca vrei sa ti "evidenta" masinii (consum, taxe, alte cheltuieli): www.spritmonitor.de , este un site bun si asa iti faci o ideea cat consuma masina sau altele fara sa stai cu calculatorul in buzunar.

QUOTE (andrei00 @ May 19 2009, 11:44 AM) Cat despre honda accord si mie imi place cum arata si mi-a povestit cineva ca si-a luat una de 35000 full motor 2.4 benzina cica ar fi o "inovatie" in domeniu cel putin asa s-a exprimat el(geamuri cu actionare vocala, lane assist....etc).

Stiu ce poate Accordu, insa inainte de criza ma gandeam la ea, dar de cand cu Sportbacku (si diferenta de pret evidenta), am zis ca nu prea as da diferenta de bani pentru un Accord insa, de cand cu schimbarea pe o perioada de timp a prioritatilor, nu mai dau diferenta pe nimica. Oricum, sa ramanem la masina ta, si nu la off-urile mele si orice intrebari ai, pune-le cu incredere, sunt foarte multi colegi de calitate pe forum, vei descoperi asta repede , astfel ca se gasesc solutii la majoritatea intrebarilor/problemelor...insa nu uita si functia Search (face treaba buna)

Avatar utilizator
andrei00
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mai 18, 2009 10:17 am

Mesaj de andrei00 » Joi Mai 21, 2009 10:07 am

Si iata ca azi de dimineata am avut si primul incident in trafic cu "jucaria".In rond la cora eram pe banda a 3 a ca oricum primele doua sunt ocupate de plaza, si cum mergeam eu cu viteza medie de croaziera in bucuresti ..10 km/h ...a trebuit sa trag de volan stanga ca sa nu ii trag o dunga unui Tucson care s-a bagat pe banda mea si cum spatiul e limitat in rond am luat cu roata stanga spate bordura.Daunele nu sunt mari doua zgarieturi de vreo 5 cm pe marginea jentii.Am vrut sa-i zic vreo doua melteanului cu "basculanta" dar cand m-am uitat in dreapta era o madam care isi ducea copiii la gradi ..asa ca am dat muzica un pic mai tare am zis doua injuraturi sa-mi treaca naduful si am plecat mai departe.Stiu ca gusturile nu se discuta dar imi amintesc de intrebarea unui strain venit in Bucuresti :"Voi aveti muntii asa aproape de Bucuresti?Cati km sunt pana acolo 10 -15? Ca toata lumea vad ca conduce numai masini de teren".Ce sa inteleaga si "taranul" asta ...daca nu o ai mare nu te baga nimeni in seama.

Avatar utilizator
Bucy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 19, 2008 8:16 pm

Mesaj de Bucy » Joi Mai 21, 2009 12:58 pm

Urat, imi pare rau pt. ce s-a intamplat si eu urasc sa am jantele indoite sau zgariate (mai ales cand este vina altor persoane).

Avatar utilizator
andrei00
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mai 18, 2009 10:17 am

Mesaj de andrei00 » Vin Mai 22, 2009 12:08 pm

Inca nu am poze ...ca inca nu am fost la munte, sper sa nu uit sa iau aparatul cu mine.Am facut 998 de km cu masina.Am observat urmatoarele:
In marsarier motorul fluiera la turatii mai mari ....nu am observat pana acum ca nu prea am fost nevoit sa turez masina cand dau cu spatele.
Daca calc ambreiajul si ridic piciorul de pe acceleratie masina inca mai urca in turatii , chiar daca nu calc abreiajul masina mai urca in turatii ....revin cu detalii dupa w/e, in bucuresti la cum se circula ...te intrebi de ce ai 5 trepte de viteza si o pedala de acceleratie.
Trebuie sa lipesc cauciucul de la imbinarea capotei cu masca fata..se trage sub capota cand o inchid.
In rest toate bune si frumoase.Toata lumea incantata de masina ...."e frumoasa mah".
PS:In ultima perioada 1 an si ceva am condus un 307(1,6 HDI) de la firma....cea mai buna masina!!!(e aia de firma... nu 307 )Asa ca imi vine cam peste mana sa-mi dau seama cum ar trebui sa se comporte un motor pe benzina mai ales ca singurele masini pe benzina conduse de mine au fost o dacie si un cielo acum ceva vreme(6-8 ani)

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Vin Mai 22, 2009 3:05 pm

QUOTE (andrei00 @ May 22 2009, 11:08 AM) Asa ca imi vine cam peste mana sa-mi dau seama cum ar trebui sa se comporte un motor pe benzina mai ales ca singurele masini pe benzina conduse de mine au fost o dacie si un cielo acum ceva vreme(6-8 ani)
Un motor pe benzina se "comporta" cam de la 3500-4000rpm in sus, pana acolo doar se misca. Parerea mea ca daca vrei sa vezi cum se comporta, incepe de la turometru si abordeaza curbele accelerand in cuplu (>4000rpm), e super.

Avatar utilizator
Apple
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 13, 2008 4:57 pm
Contact:

Mesaj de Apple » Vin Mai 22, 2009 3:33 pm

chacha , nu invata omul la prostii

andrei, sa te bucuri de masina!

Avatar utilizator
andrei00
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mai 18, 2009 10:17 am

Mesaj de andrei00 » Dum Mai 24, 2009 8:16 pm

Si gata am facut si poze, nu hartistice ca nu am avut timp la munte ....si nici macar foarte bune dar macar va faceti o impresie . Pozele le gasiti aici ... din nou e chirurgie pe creier pentru mine sa adaug poze direct aici .Revin cu detalii despre plimbare maine...cand oi avea timp (beeeeee).O seara placuta tuturor.

Avatar utilizator
SickneS
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 13, 2008 12:53 pm

Mesaj de SickneS » Lun Mai 25, 2009 6:35 am

frumoasa jucaria ... acum imi dau seama cat de prost am fost ca nu am luat si eu instyle

Avatar utilizator
andrei00
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mai 18, 2009 10:17 am

Mesaj de andrei00 » Lun Mai 25, 2009 1:22 pm

Multumesc pentru urari si complimente ..din nou.Varianta de echipare este Intense nu Instyle(ar fi trebuit sa astept pana in octombrie dupa ea).
Weekendul asta a fost mai edificator in privinta masinii pe care am cumparat-o .Trecand de mia de km am putut sa ma duc mai mult spre partea superioara a turometrului(si in curbe ).Masina se comporta excelent la viraje sistemele de stabilitate si control al tractiuni isi fac treaba bine.Am reusit la drum lung sa vad care e treaba cu acceleratia ...simplu bad driving ..sau nici nu stiu cum sa-i spun ...ideea e ca eu in oras o accelerez mai mult sa prind semaforul si TDI-ul din fata dar si schimb repede viteza asa ca e normal sa aiba o tendinta de urcare si mentinere a turatiilor(doar ca nu eram obijnuit cu timpul cat sta acolo 1-2 sec).In rest ce sa mai zic ....astept sa se mai "lase" motorul.

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 15 vizitatori