2009 Mitsubishi Lancer Sportback 1.8 143cp Amethyst Black, Intense

Prezinta-ti Lancerul aici!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
andrei00
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mai 18, 2009 10:17 am

Mesaj de andrei00 » Mar Iun 02, 2009 11:12 am

Am 2600 km ...cei mai multi facuti in afara orasului.
Consum :
11-12 in oras (deh ma cam grabesc sa ajung la 60-70)
8-10 in afara orasului (pe autostrada..ii mai dau 180 cu a 4 a ...)
Sunt foarte multumit de masina ..pacat de drumurile din Romania.Cutia de viteze este precisa ...se intampla sa nu nimeresc eu din prima marsarierul (destul de rar).Si am reusit performanta de a-mi zgaria bine ...de fapt foarte bine roata dreapta spate ...cu mersul inapoi si bordurile inalte puse in oblic nu prea ma impac."Maciulia" (am un lapti- de peste) de la schimbator are un joc de vreo 2-5 grade ..nimic suparator momentan.

Avatar utilizator
numai_silviu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 30, 2008 12:33 am

Mesaj de numai_silviu » Mar Iun 02, 2009 5:40 pm

tu erai azi de dimineata (cam pe la 8) prin fata operei? daca nu erai tu.. mai avem un sportback in oras

Avatar utilizator
Danyutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 17, 2008 10:14 pm

Mesaj de Danyutz » Joi Iun 04, 2009 11:47 am

Uita-te dupa faruri, fiind aceleasi culori nu-ti dai seama care ce e, Intense seamana cu Instyle la exterior.

Avatar utilizator
andrei00
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mai 18, 2009 10:17 am

Mesaj de andrei00 » Mie Iun 10, 2009 1:44 pm

S-ar putea sa fi fost eu ...ma duceam la munca.Daca mergeam inspre Uniri sansele sunt de 80% pentru ca nu mai stiu exact in ce zi am fost cu masina la munca .Imi place sa dorm mai mult dimineata.La munca ajung cu metroul si mai merg pe jos inca vreo 10 minute ...si daca plec la aceeasi ora cu masina fac cel putin o ora si 20.Am facut o data prin aprilie ..2 ore de la Lujerului la Cotroceni.
Si daca tot scriu ..sa va spun si despre masina.Am 3500 de km ...nu am greieri si nici nu troncane spatele(ma asteptam sa faca destul de urat tinand cont de calitatea drumurilor din Romania ...mai ales prin prisma faptului ca multe modele de masini "hatch" au aceasta problema).
Consumul a ajuns pe la 7-8% in afara localitatii.
Si ca exemplu concret:
Bran-Brasov-Intorsura Buzaului-Buzau-Bucuresti Colentina-Bucuresti Militari consum mediu 8.5% (am ajuns in bucuresti luni 8.06.2009 pe la 8 si era destul de aglomerat).Multe depasiri facute in treapta a doua de pe la 50-60 Km/h pana la 80-100 km/h de aici si consumul un pic mai mare(pana la brasov am avut 7.6%).Drumul e bun si il recomand oricui vrea sa fac o plimbare.Am mancat la restaurantul hotelului Magura (la cativa km inainte de Buzau) timpul de asteptare destul de mare, am stat pentru 3 feluri de mancare 1.30 h -2 h 4 persoane, dar mancare si preturile foarte bune(va spun asta pentru ca e bine sa stii si unde poti face un popas ).
Numai bine si fara incidente in trafic.

Avatar utilizator
numai_silviu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 30, 2008 12:33 am

Mesaj de numai_silviu » Mie Iun 10, 2009 11:16 pm

Brasov- Intorsura Buzaului trece cumva pe langa statiunea Covasna?

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Mie Iun 10, 2009 11:31 pm

Nu trece prin Covasna, si nu cred ca e drum direct Intorsura Buzaului - Covasna, dar nu mai e chiar mult de mers cred ca 50km.

Avatar utilizator
andrei00
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mai 18, 2009 10:17 am

Mesaj de andrei00 » Mie Iun 24, 2009 11:14 am

Salutare nu am mai scris nimic de ceva vreme ca nu s-a intamplat nimic extraordinar.Am 4000 cu masina toate bune si frumoase.Se mai aude un clont-clont la cate o groapa mai mare ...deh drumuri romanesti.Ma gandeam sa-i schimb farurile si stopurile ...am vazut unele rotunde (cu leduri pe spate parca) acum mai ramane sa-mi si amintesc unde le-am vazut .Oricum modificari o sa le fac dupa marele eveniment de pe 15 august(care imi papa toate resursele ) ...sper sa fie darnici mesenii ).Masina e in leasing ca deh ...mai greu sa ai 20k asa ascunsi prin casa... deci de schimbat ceva la motor mai greu. Daca stiti ce as putea face sa nu pierd garantia?(am folosit search-ul dar nu am gasit nimic edificator ..in afara de faptul pe care il stiam ca nu am cum sa umblu la catalizatorul de pe toba ca pierd garantia). Aaaa da si la mine radioul a inceput sa faca figuri ..dar nu-i nimic ca am cd-uri.

Avatar utilizator
ligla
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Dec 29, 2008 8:34 pm
Contact:

Mesaj de ligla » Mie Iun 24, 2009 11:22 am

bag in kit rallyart si nu pierzi garantia ..da te ustura la buzunar putin si o sa mai chemi si de pe forum sa cotizeze la eveniment
spor in continuare

Avatar utilizator
andrei00
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mai 18, 2009 10:17 am

Mesaj de andrei00 » Mie Iun 24, 2009 11:27 am

Hmm ..nu am vazut sa aibe oferta pentru Lancer 1.8 la kit.E pe site-ul lor vreo oferta?
PS:Poate ca o conving pe viitoare ca si la Dorohoi e frumos in luna de miere ...desi nu cred

Avatar utilizator
Danyutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 17, 2008 10:14 pm

Mesaj de Danyutz » Mie Iun 24, 2009 1:56 pm

Ce stopuri si ce faruri zici ca ai vazut pentru sportback?

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori