2008 Mitsubishi Lancer Sedan Amethyst Black

Prezinta-ti Lancerul aici!
Avatar utilizator
taviono
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mai 23, 2009 3:21 pm

Mesaj de taviono » Joi Iun 11, 2009 4:10 pm

Am reusit si eu sa-mi primesc masina dupa ce firma de leasing a binevoit sa transfere banii catre dealer.
Eu am ales un Lancer Sedan model 2008 culoare neagra, nivel de echipare Invite. Nu prea am avut timp sa o plimb in afara orasului dar intr-un scurt drum pana la Timisul de Sus (eu sunt din BV) mi-am facut o idee despre masina.
La capitolul stabilitate sunt foarte multumit, masina sta bine pe sosea dar mai ales in curbe. Am o oarecare experienta de raliu, participand la VTM cativa ani si pot spune ca pentru o masina de strada se comporta bine pe viraje.
Reprizele de acceleratie nu sunt spectaculoase dar poti sa-ti faci treba linistit in depasiri.
Acuma, referitor la finisaje, stiam sa nu ma astept la un mercedes dar pot si japonezii astia macar niste butoane la sistemul ala audio sa stilizeze. Plasticurile nu sunt de cea mai buna calitate iar capacul ala de placaj din portbagaj e jale rau.
Bine, tinand cont de bani, de motorizare si de transmisie consider Lancerul o alegere buna dupa opinia mea. De fapt asta a fost si motivul pentru care am ales aceasta masina. Motorizarea si transimia, tehnologia folosita in constructia motorului si a partilor aferente sunt destul de reusite.
Sunt curios cum se va comporta dupa 1 an sau 2 prin drumurile din Romania. Sper sa nu-si piarda rigiditatea care o are acum la inceput cand nu am facut cu ea nici 200 de km.
Revin cu poze...dar cred ca toti stim cu arata un LANCER.

Avatar utilizator
santto
EVO I
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Ian 26, 2008 8:33 am

Mesaj de santto » Joi Iun 11, 2009 4:15 pm

salut si bine ai venit . felicitari pt alegere

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Joi Iun 11, 2009 4:18 pm

Ai facut o alegere buna. Felicitari si poate ne vedem prin oras. Un jurnal nu are farmec daca nu are si poze. Fiecare masina are ceva special.

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Joi Iun 11, 2009 5:21 pm

Buna alegere in perioada asta . Km fara probleme si asteptam mai multe opinii fata de masina , din partea unuia care s-a " jucat " ceva de-a raliu

Ai de gand sa schimbi ceva la ea mai pe placul tau ?
Poate un 1,8 benzina te-ar fi multumit mai mult ca acceleratie . A contat pretul, consumul, in alegere sau preferi motorina?
Venind din raliuri cred ca ai fost obisnuit mai mult cu benzinarele .

Multe bafta ...

Avatar utilizator
Tanaka
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 07, 2009 4:41 pm

Mesaj de Tanaka » Joi Iun 11, 2009 6:52 pm

Bun venit si din partea mea!
masina sa o stapanesti cat mai sanatos si km multi fara probl!
cu totii (cel putin pasionatii) stim experienta ta in VTM, si cu atat mai mult
asteptam pareri avizate despre comportamentul rutier al masinii, motor, transmisie, etc...
Ma bucur ca te avem printre noi, mai invatam la randul nostru cate ceva din arta sofatului, comportamnmetul masinilor
in diferite situatii, etc..

Avatar utilizator
taviono
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mai 23, 2009 3:21 pm

Mesaj de taviono » Joi Iun 11, 2009 7:25 pm

Va multumesc tuturor pentru urari.
Am ales diesel datorita cuplului, consumului si a banilor. Oricum este o masina de strada deci fotja prea multa nu va primi, nici pe departe ca la vtm.
O mica precizare am in schimb pentru Tanaka....cred ca ai facut o confuzie....nu ma numesc Onoriu ci Onofrei si sunt din Brasov nu din Bucuresti
Multa bafta tuturor

Avatar utilizator
shadow2blade
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 03, 2008 7:15 pm

Mesaj de shadow2blade » Joi Iun 11, 2009 8:00 pm

S-o stapanesti sanatos. Bine ai venit printre noi.

Avatar utilizator
Bucy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 19, 2008 8:16 pm

Mesaj de Bucy » Joi Iun 11, 2009 9:33 pm

Salut,

sa o stapanesti sanatos si la cat mai multe viraje luate in forta (fara exagerari, evident ).

Avatar utilizator
numai_silviu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 30, 2008 12:33 am

Mesaj de numai_silviu » Joi Iun 11, 2009 10:18 pm

Salut si sa stapanesti sanatos masina!! Am o intrebare: in lista ta de dotari apare Finisaj argintiu pentru panou bord si comenzi electrice geamuri. Panoul de bord la mine este argintiu, insa la comenzile geamurilor totul este negru

Avatar utilizator
taviono
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mai 23, 2009 3:21 pm

Mesaj de taviono » Vin Iun 12, 2009 9:05 am

Stai linistit ca si la mine e la fel. Panoul ala e argintiu si comenzile la geamuri sunt negre. Acuma nu stiu....le fac si alta culoare? Eu parca nu am vazut si alta culoare decat negre comenzile de geamuri.

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 14 vizitatori