2007 Lancer Clasic, 2.0 136cp, A31

Prezinta-ti Lancerul aici!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
metal_militia
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iul 05, 2009 9:59 pm

Mesaj de metal_militia » Joi Ian 20, 2011 6:08 pm

Nu stiu ce aveau, dar cica si de la ele se auzea "bataia" aia. Cel putin asta mi-au zis cei de la service, ca eu nu mi-am dat seama ce se poate strica la un triunghi de tabla cu un rulment in mijloc...s-o fi spart rulmentul.

Avatar utilizator
metal_militia
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iul 05, 2009 9:59 pm

Mesaj de metal_militia » Mie Iun 06, 2012 1:39 am

Masinuta a ajuns acum pe la 75.000km si a trecut printr-o mica revizie. Toate uleiurile, lichidele si fluidele (in afara de cutie) au fost schimbate, i s-au pus placute de frana Textar fata-spate si i s-a schimbat cureaua de la accesorii ca era prea imbatranita.
Urmeaza distributia si ambreiajul in scurt timp. Sa ii pun ambreiaj normal sau sa ma incumet la un Exedy, ACT, Clutch Masters etc.? Unul normal e ~700lei si unul "sport" in jur de $450+ transport.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mie Iun 06, 2012 8:44 pm

Ai vreun beneficiu real atat timp cat nu te incumeti sa mai schimbi si cate ceva care sa afecteze (in bine) performantele masinii?

Are durata de viata mai indelungata decat cea a ambreiajului stock?

Avatar utilizator
metal_militia
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iul 05, 2009 9:59 pm

Mesaj de metal_militia » Joi Iun 07, 2012 12:50 am

Primul beneficiu ar fi factorul bling: "am ambreiaj mov" suna bine de tot

Poate ma incumet sa mai cresc ceva performanta, insa al doilea motiv dupa bani care ma tine este faptul ca masina e FWD si am impresia ca nu prea merita.

Banuiesc ca fiind facut sa reziste un cuplu mai mare decat am acum ar rezista mai mult in timp si la abuzuri. Deja ma gandesc in perspectiva ca mai sunt 2 ani pana se deschide circuitul de la Urziceni si trebuie sa am o masina pregatita.

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 31 vizitatori