2008 Mitsubishi Lancer 1.8 Cvt 143 Cp Intense Amethyst Black

Prezinta-ti Lancerul aici!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Bi77er
Mesaje: 5
Membru din: Vin Iul 31, 2009 12:32 am

Mesaj de Bi77er » Sâm Aug 01, 2009 4:17 pm

Salutare!
Masina o am din februarie 2009 si am achizitionat-o de la Casa Auto Iasi, dar de la reprezentanta din Vaslui. Baietii de acolo au fost foarte de treaba si m-au suportat cu vitejie aproape 3-4 luni inainte de a-mi veni masina. I-am sacait cu vizite aproape saptamanal pentru a ma convinge ca ceea ce iau e ok. Pana sa ma decid am avut mai multe optiuni, printre care o masina la mana a 2-a initial (daca o cumparam din banii mei integral) si apoi o masina noua (daca ma ajuta tata). In final m-a convins tata sa-mi iau o masina noua ca ma ajuta el. Celelalte variantele care ma interesau erau: Noua Honda Accord, Noua Mazda 6, Nissan Qashqai si Volkswagen Tiguan.

In fine, pana la urma am ales o varianta un pic mai diferita de ceea ce au vandut ei pana atunci, dar a meritat. Masina a fost si este in continuare la nivelul asteptarilor mele. Aspectul exterior este cel care m-a facut sa aleg acest model.

Totusi cum fiecare lucru bun are si relele lui, sunt cateva chestii care imi displac (ca sa nu zic ca ma deranjeaza):
- zgomotul din timpul rulajului, masina nu este insonorizata cum ar trebui, dupa o viteza de 80-90-100 km/h deja se accentueaza;
- consumul putin ridicat, mai ales in oras;
- faptul ca devine greu de controlat cand masina intra in depasire si trece peste denivelarile din asfalt;
- carpa aia care este in portbagaj nu are ce cauta la o masina cu asemenea pretentii.

Cu toate acestea eu sunt foarte mandru ca detin un astfel de model si zambesc in coltul gurii cand ma uit pe strada la privirile admirative din partea pietonilor, chiar si a conducatorilor.

Ca sa inchei, am nevoie de un sfat, vreau sa-mi pun geamuri fumurii toata masina. Majoritatea service-urilor din oras mi-au spus ca pentru acest lucru trebuie sa-mi dea geamurile jos. Pe mine nu ma incanta deloc ideea asta, de aceea va rog sa-mi spuneti cum ar fi mai bine, sa caut un alt service unde se pun folii fara a da geamurile jos sau sa ma duc la unul din celelalte.

Multumesc pentru atentie si cati mai multi km fara evenimente tuturor!

Avatar utilizator
Tanaka
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 07, 2009 4:41 pm

Mesaj de Tanaka » Sâm Aug 01, 2009 4:26 pm

Wellcome to the forum!
sa o stapanesti sanatsos cat mai multikm fara probl
multi se plang de personalul Casa Auto Iasi..

Avatar utilizator
Bi77er
Mesaje: 5
Membru din: Vin Iul 31, 2009 12:32 am

Mesaj de Bi77er » Sâm Aug 01, 2009 4:29 pm

Multumesc!

Se plang probabil pentru ca nu au dat peste niste oameni de treaba. Eu cel putin am avut noroc sa mi se explice si sa mi se arate orice intrebam. Singurul inconvenient care l-am observat eu a fost cursul euro: BNR + 1%. Dar nah.. trebuie sa manance si ei o paine.

Astept pareri in legatura cu aplicarea foliilor pe geamuri.

Avatar utilizator
moro
EVO I
Mesaje: 11
Membru din: Mie Mai 07, 2008 3:15 pm

Mesaj de moro » Sâm Aug 01, 2009 6:26 pm

Bine ai venit printre noi si sa stapanesti sanatos masinutza.

Din cate stiu eu nu trebuie sa dai geamurile jos ca sa pui folie pe ele. Sunt unele service-uri unde, in cel mai rau caz, pentru a-ti monta folie pe geamuri iti demonteaza fetele de usi ca sa puna folia pe toata suprafata geamului, dar cele mai multe service-uri nu procedeaza in felul acesta. In mod normal se demonteaza doar peria de la geamuri (aceea care vine pe interior) si se monteaza folia fara se se mai demonteze altceva de pe masina.

Geamurile se demonteaza daca vrei sa le ionizezi, dar nu iti recomand aceasta operatiune............Folia este alegerea cea mai buna

Bafta!

Avatar utilizator
ligla
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Dec 29, 2008 8:34 pm
Contact:

Mesaj de ligla » Sâm Aug 01, 2009 6:32 pm

sa o stapanesti sanatos..intr-adevar ceva diferit de ce se vinde pe la iasi...tanaka vin cu o precizare: personalul Casei Auto Iasi - reprez. Mitsubishi
Prietenii stiu de ce
Bucura-te ca ai avut Bnr+1%..altii au mai mult
In legatura cu foliile..cand mi-am pus eu (la un atelier la care se dau fetele de la portiere jos si geamurile) era inaintea mea un Volvo S40 parca nou, cu numere rosii, la care i-au dat fetele jos..baietii lucrau extrem de ingrijit si de curat si cred ca e mult mai comod si mai rapid sa dai geamul jos..il poate spala si curata calumea si poate avea o pozitie comoda cand o aplica. N-am avut inca probleme cu ea (am cam de 2 luni) si nici zgomote nu au aparut.Eu i-am si intrebat daca pot sa vin la ei in cazul in care imi apar zgomote care nu erau prezente inainte si au fost foarte deschisi si intelegatori.
Legat tot de folii: daca ies cu ea in afara (pe fata nu e legal, dar certificatul primit de la ei zice ca ar fi) se poate intampla sa ma opreasca din cauza asta?

Avatar utilizator
Bucy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 19, 2008 8:16 pm

Mesaj de Bucy » Sâm Aug 01, 2009 6:45 pm

Sa ai parte de multi kilometrii fara probleme si sa-o conduci sanatos

Avatar utilizator
SickneS
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 13, 2008 12:53 pm

Mesaj de SickneS » Dum Aug 02, 2009 7:12 pm

salut,

bine ai venit pe forum. sa o stapanesti sanatos si fara incidente si cat mai multi km.

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Dum Aug 02, 2009 8:12 pm

Din ce in ce mai multe negre , fata de cele rosii ...

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Joi Aug 06, 2009 2:18 am

Salut si bun venit pe forum! Sa o stapanesti sanatos si la cat mai multi km fara incidente!

Poze cu masina nu pui? E posibil sa ne fi intersectat azi (ieri de-acum) prin Vaslui.

Avatar utilizator
gturcanu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mar 11, 2009 3:36 pm

Mesaj de gturcanu » Joi Aug 06, 2009 4:16 pm

Sa o stapanesti sanatos si cat mai multi km fara incidente!
Poze?

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 21 vizitatori