Mitsubishi Lancer 2006/1300cmc/82cp/greenish Silver

Prezinta-ti Lancerul aici!
Avatar utilizator
biku
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 06, 2009 7:29 pm

Mesaj de biku » Joi Aug 27, 2009 8:48 am

ce motor ai 4g13 ? te intreb de curiozitate

Avatar utilizator
rimaru
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Aug 24, 2009 11:04 am

Mesaj de rimaru » Joi Aug 27, 2009 2:11 pm

Da, tipul motorului este 4G13.

Intr-adevar plange dupa jante, plange dupa niste gume noi dar, altele sunt prioritatile pt moment si va trebui si Maritza sa isi astepte randul.

Si ca sa raspund si la un post de mai sus despre impresii/probleme pot spune ca am o mica "problema rezolvata" (dupa parerea lor) de minunatul service M CAR la instalatia de servo-directie unde mi-a fost schimbat un furtun (care scapa lichid cica) dar, dupa o saptamana de la schimbat problema a reaparut si de atunci ma rezum asupra faptului de a completa lichid cand nivelul scade. Oricum, revizia de 50.000 e aproape si atunci o sa le fac capul calendar. Mai nasol este faptul ca a iesit din garantie (inca mai am garantie la manopera si furtun).

Ca si parere generala sunt foarte multumit de ea: consum bun, caluti nu multi da vioi, limita maxima de viteza nu am spulberat-o pt ca sunt o persoana mai calma la volan (merg pe principiul "cu 5 min. mai devreme sau mai tarziu, tot acolo ajung") .

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 15 vizitatori