2007 Mitsubishi Lancer 1.6 , 100CP Ruby Red

Prezinta-ti Lancerul aici!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
yubu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 25, 2007 4:57 pm

Mesaj de yubu » Sâm Oct 27, 2007 5:59 pm

masina mea...full body kit ... jante dezent V 17"... tra la la... = extrem lancer
Fişiere ataşate
aa.jpg
aa.jpg (95.71 KiB) Vizualizat de 6229 ori
ab.jpg
ab.jpg (71.7 KiB) Vizualizat de 6229 ori
ac.jpg
ac.jpg (90.75 KiB) Vizualizat de 6231 ori
ad.jpg
ad.jpg (77.32 KiB) Vizualizat de 6229 ori
ae.jpg
ae.jpg (67.32 KiB) Vizualizat de 6230 ori

Avatar utilizator
legacyb4
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Sep 20, 2007 12:17 am

Mesaj de legacyb4 » Sâm Oct 27, 2007 6:53 pm

Pai ce as putea spune...foarte tare.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Sâm Oct 27, 2007 7:11 pm

Foarte frumos, sa o stapanesti cu placere si la cat mai multi km fara incidente! Presupun ca e Lancer-ul cu motorul de 2 litri... ceva planuri pentru viitor?

Later edit: am vazut in alt thread ca e vorba de Lancer-ul de 1.6. Oricum, intrebarea de mai sus ramane valabila.

Avatar utilizator
Ady
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 25, 2007 9:31 pm

Mesaj de Ady » Sâm Oct 27, 2007 7:37 pm

Si acum vine marea intrebare: cum se "intelege" cu gropile si bordurile din Bucuresti ??? In rest e frumoasa foc si sa te bucuri de ea cat mai mult !!!

Avatar utilizator
2dor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 05, 2007 8:32 am

Mesaj de 2dor » Sâm Oct 27, 2007 7:38 pm

Super tare. Sa te tina mii de km fara probleme. O intrebare, cat au costat eleronul de EVO si spoilerul spate, si de unde le-ai luat. Merci.

Avatar utilizator
yubu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 25, 2007 4:57 pm

Mesaj de yubu » Sâm Oct 27, 2007 8:27 pm

merci mult..
Andrei, da este cel de 1.6 si as vrea sa ii fac iarna asta ceva...gen: evacuare, aer, astea 2 in mod categoric...si as mai vrea sa mai pun un B.O.V. ...ii da un sunet frumos... si mai am niste chesti pe care vreau sa studiez sa vad cat castig sau pierd ,ma refer la oil cooler....si marea mea curiozitate este de turbo si/sau intercooler... si la sfarsit resoftare... probabil ca daca ma gandeam la toate astea cand am cumparat masina, il luam pe cel de 2L... dar acum mai multa distractie )
Ady, nu prea se "intelege" cu gropile si bordurile ).. adik borduri nu urca (daca e mica ..incerc cu spatele ..oricum cu emotii) . La gropi imi este foarte frica de jante, sa nu le sparg... urmatoarele cauciucuri vor avea talonul de 45... pt sigurantza
2dor, nu prea mai stiu preturile .. toate sunt luate pe comanda din state ... eleronul costa in jur de 600E dar nu mai stiu sigur... iar spoilerul nu stiu separat .. am cumparat totul ca un bodykit... spoilere+praguri+ploape

Avatar utilizator
radu_lkv
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iun 17, 2007 1:08 pm

Mesaj de radu_lkv » Sâm Oct 27, 2007 9:08 pm

ce faci cu bov fara turbo??

Avatar utilizator
Ady
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 25, 2007 9:31 pm

Mesaj de Ady » Sâm Oct 27, 2007 9:26 pm

QUOTE (yubu)merci mult..
Andrei, da este cel de 1.6 si as vrea sa ii fac iarna asta ceva...gen: evacuare, aer, astea 2 in mod categoric...si as mai vrea sa mai pun un B.O.V. ...ii da un sunet frumos... si mai am niste chesti pe care vreau sa studiez sa vad cat castig sau pierd ,ma refer la oil cooler....si marea mea curiozitate este de turbo si/sau intercooler... si la sfarsit resoftare... probabil ca daca ma gandeam la toate astea cand am cumparat masina, il luam pe cel de 2L... dar acum mai multa distractie )
Ady, nu prea se "intelege" cu gropile si bordurile ).. adik borduri nu urca (daca e mica ..incerc cu spatele ..oricum cu emotii) . La gropi imi este foarte frica de jante, sa nu le sparg... urmatoarele cauciucuri vor avea talonul de 45... pt sigurantza
2dor, nu prea mai stiu preturile .. toate sunt luate pe comanda din state ... eleronul costa in jur de 600E dar nu mai stiu sigur... iar spoilerul nu stiu separat .. am cumparat totul ca un bodykit... spoilere+praguri+ploape

Am "rezolvat" eu o janta de A4 pe vacaresti era noapte si pe mijlocul drumului o bucata de cubic ... noroc ca nemtii astia in "prostia lor" au dotat masina cu rezerva din aliaj .

Avatar utilizator
2dor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 05, 2007 8:32 am

Mesaj de 2dor » Sâm Oct 27, 2007 9:35 pm

BOV se pune din cate stiu eu doar daca ai turbo.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Sâm Oct 27, 2007 10:07 pm

Pai... sa ai bafta cu viitoarele modificaro, dar dupa cum au spus si radu_lkv si 2dor, ca sa pui BOV trebuie mai intai un turbo... si sincer, daca ar fi dupa mine... as pune turbo pe un 2.0, acum nu stiu din perspectiva ta daca e o idee buna sa faci un "transplant de cord". :wink:

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 26 vizitatori