2009, Mitsubishi Lancer Inform, 109cp, Stone Grey

Prezinta-ti Lancerul aici!
Avatar utilizator
U196
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 12, 2009 5:27 pm

Mesaj de U196 » Dum Oct 04, 2009 4:59 pm

Intr-adevar nu ma asteptam la performante uluitoare. As fi luat 1.8 dar bugetul nu m-a lasat. Atat a fost sa fie. Nu sunt nemultumit, remarc doar acest aspect.
Fata de fosta masina am castigat la consum, dar am pierdut cu ceva la putere. Pt fantastica medie de 16 kmh in Bucuresti, nu e nevoie nici de 1,5 poate 0,5 ar fi mai indicat.

Am observat ca si motorizarea asta de 1,5 , la drum intins si turatie ridicata se descurca onorabil.

Avatar utilizator
adrian lancer
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Iun 07, 2008 12:38 pm

Mesaj de adrian lancer » Dum Oct 04, 2009 5:06 pm

BINE AI VENIT PE FORUM!
Felicitari pentru alegerea facuta!Si eu am un 1.5,asteapta un pic sa "se lase motorul" si o sa fi mai multumit de performante!
Cat despre A.C.,"asa face toate"!

Avatar utilizator
tyty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Aug 02, 2009 1:47 am

Mesaj de tyty » Dum Oct 04, 2009 8:39 pm

poate ca aerul este pus pe recirculare.
daca nu, atunci mariti debitul.
un debit prea mic duce la incalzirea aerului pe traseu.
parerea mea.

Avatar utilizator
U196
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 12, 2009 5:27 pm

Mesaj de U196 » Lun Oct 05, 2009 4:19 pm

Astept si eu sa se lase motorul, cred ca undeva pe la 10000 km va da totul.

Iar in ceea ce priveste aerul, asta e, n-am ce sa-i fac, ma invat cu el asa. Am verificat sa nu fie pe recirculare, sa fie maxim la rece, iar ca putere fix la mijloc. Ma tare nu il dau ca ma deranjeaza zgomotul si oricum are nu o putere extraordinara.

Asta e, daca as fi avut 50000 EUR as fi luat Lexus, asa, sunt fff multumit de achizitia facuta.

Avatar utilizator
Tanaka
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 07, 2009 4:41 pm

Mesaj de Tanaka » Lun Oct 05, 2009 4:24 pm

Sa o stapanesti sanatos masina! si felicitari pt achizitie.
imi place ca esti obiectiv si ai punctat foarte bine avantajele/dezavantajele modelului.

Avatar utilizator
U196
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 12, 2009 5:27 pm

Mesaj de U196 » Mar Oct 20, 2009 9:09 am

La cota 3000 km, remarc urmatoarele aspecte:

1. Motorul incepe intr-adevar sa se lase, sunetul motorului imi pare sa se fi schimbat undeva intre 3000-3800 rpm
2. Trenul de rulare isi face treaba pe orice fel de carosabil
3. Am avut pe A1 constant 160 kmh, s-a comportat foarte bine, atat ca zgomot al motorului, cat si ca stabilitate. Insa parca mersul in linie dreapta are de suferit, dar acest aspect poate veni si de la carosabil sau de la vant, mai trebuie sa probez pe alta autostrada.
4. Consum undeva la 7L, dar am tras de ea, deci se poate si mai putin.
5. Vizibilitatea noaptea, un DEZASTRU, parca becurile sunt slabe sau farurile nu sunt reglate bine, nu stiu ce sa zic, dar imi aduce aminte de Dacia 1410 de pe vremuri.
6. Schimbare in bine in ceea ce priveste treapta 1, acum intra fara nici un fel de problema.
7. A aparut un greiere undeva in spate-dreapta, inca nu stiu de la ce e, voi mai cerceta.

In ceea ce priveste imbunatatirile, deocamdata singura este o statie radio. Mai am in gand la primavara: jenti, toba, faruri xenon.
In legatura cu farurile cu xenon, tot nu sunt lamurit, chiar daca am citit ce s-a scris aici pe forum in legatura cu aces subiect.


Deocamdata cam astea ar fi, in rest drumuri bune si sanatate la toti.

Avatar utilizator
mirciut
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Feb 05, 2009 1:15 pm

Mesaj de mirciut » Mar Oct 20, 2009 9:24 am

"Mersul ?n linie dreapta are de suferit" ? ?ncearca pe autostrada cu ASC Off; poate ca n-am fost nici eu asa t?mpit c?nd am observat acelasi lucru.....

Avatar utilizator
U196
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 12, 2009 5:27 pm

Mesaj de U196 » Mar Oct 20, 2009 9:27 am

Varianta inform nu are aceasta posibilitate din cauza lipsei ASC. Deci e tot timpul "off".

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Mar Oct 20, 2009 8:07 pm

- Schimbare in bine in ceea ce priveste treapta 1, acum intra fara nici un fel de problema.

Adica cum ?
De fapt ce tratament i-ai aplicat de intra bine acum ? Ai fortat-o sau s-a intamplat de la sine ?

Avatar utilizator
U196
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 12, 2009 5:27 pm

Mesaj de U196 » Mie Oct 21, 2009 11:10 am

Adevarul e cam fortat de cateva ori, dar cutia nu a scos nici un sunet.

Cursa levierului trebuie sa fie ferma si total spre stanga la treapta 1.

Da de cateva ori l-am impins mai FERM, si acum intra lin si frumos, cu conditia sa tin stanga total.

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori