2008, Mitsubishi Lancer, 2.0 Did, 140cp, Black, Invite

Prezinta-ti Lancerul aici!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
marius_EVO
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 27, 2009 4:50 pm

Mesaj de marius_EVO » Sâm Feb 06, 2010 3:55 pm

Salutare,

Dupa multe luni...multe, dupa ce-am trecut pe la Polivalenta si am fost si la intalnirea de toamna-iarna am zis sa deschid acest topic despre masina mea ca sa va arat si eu cu ce ma laud

Desi am zis ca il voi deschide cand voi primi loc de parcare de la Primarie, am decis sa nu mai astept ca ma prindea 2012

Dupa multe luni in care eram nehotarat in ianuarie am dat de permis si pe 14 l-am luat . Am umblat cateva luni pe un BMW 330d si pe o Toyota Avensis de prin 2000-2001. Prin vara cu ocazia unui imprumut mare mi-au ramas niste banuti si am zis sa imi iau o masina a mea.

Am cochetat cu Fiat Bravo Sport + cateva extra-optiuni(ajundese pe la 21.000 oiro) - dar am renuntat ca am vorbit de o suma la telefon si pe factura era alta mai mare.Am mai umblat pe la Subaru si Saab - dar acolo erau prea scumpe si asa am ajuns la Mitsu. In iunie am luat-o de la MCar - Giulesti.

Este un Lancer Sport Sedan diesel - 140 cp neagra versiunea invite.Per total sun multumit de masina e chiar ok... pentru 16 mii de euro am si clima, cruise control plus ce e mai important pentru mine - 4 geamuri electrice

La inceput cand am luat-o am luat versiunea asta fara praguri si spoilere pentru ca aveam in minte sa ii iau body-kit de evo, dar am vazut ca e complicat si m-am lasat pagubas.

Cateva poze cu bestia :

Avatar utilizator
Tanaka
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 07, 2009 4:41 pm

Mesaj de Tanaka » Sâm Feb 06, 2010 6:05 pm

Primul la urari..
pai s-o stapanesti cat mai sanatos, iar km efectuati la bordul ei sa fie in continuare placuti si
lipsiti de incidente.
PS: cat ducea un body-kit de Evo?

Avatar utilizator
marius_EVO
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 27, 2009 4:50 pm

Mesaj de marius_EVO » Sâm Feb 06, 2010 6:28 pm

pai din cate imi aduc aminte parca era ceva prin jurul a 1750$ plus taxele celelalte, dar trebuie sa pui distantiere si sa chituiesti frumos acolo la aripi unde se va lati si am renuntat la idee

am luat din Rusia prin zimbet pragurile si coltii aia din fata si am upgradat-o la design...sunt la vopsit...dupa ce vor fi montate alaturi de celelate piese comandate voi reveni cu noul look

Alte poze cu primele schimbari care au fost facute : - pleoape fata si sigla aia rosie

Avatar utilizator
Danyutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 17, 2008 10:14 pm

Mesaj de Danyutz » Sâm Feb 06, 2010 6:32 pm

Frumos, rosu pe negru arata grozav!

Avatar utilizator
marius_EVO
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 27, 2009 4:50 pm

Mesaj de marius_EVO » Sâm Feb 06, 2010 6:35 pm

de urgenta trebuie sa imi fac acea grila negru-mat...am tot zis dar nah..lenea e cucoana mare de tot...sper sa fac acea grila cromata cat mai repede negru-mat...ar fi mai sporty

Avatar utilizator
zimbet
EVO I
Mesaje: 8
Membru din: Lun Iun 16, 2008 1:02 pm

Mesaj de zimbet » Sâm Feb 06, 2010 8:43 pm

paparatziiiiiiiiiiiiiiii!... nice car... o vad zilnik... )

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Sâm Feb 06, 2010 9:19 pm

Cat au fost "coltii" si pargurile in parte ? Sa numai caut eu ...
Si cat te duce vopsirea lor si unde o faci ?

Avatar utilizator
marius_EVO
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 27, 2009 4:50 pm

Mesaj de marius_EVO » Sâm Feb 06, 2010 9:40 pm

pragurile si coltii au fost 10 mil preturile de pe site adunate si a mai fost si transportul ceva acolo - cu aceasta ocazie multumiri lui zimbet

vopsirea lor o fac la un vopsitor prin Afumati - omul lucreaza acasa dar p-ale mele am inteles ca le-a facut la el la munca la cuptor

tin sa zic ca eleronul l-a facut acasa si a iesit super, deci astea la cuptor sunt superbe

i-am dat asa:2 praguri, 2 colti(aia din fata), generator vortex si 4 bucati de pleoape - alea din spate, si cu tot cu vopseaua si toate celelate de trebuinta luate de el mi-a cerut 200 ron

pe eleron...cel de evo x - multumiri lui moro pe aceasta cale - mi-a luat 150 ron manopera plus am luat eu vopsea(nu mai tin minte cat)

lucreaza foarte ok si are preturi ok...eu sunt multumit de ce a lucrat

Avatar utilizator
biku
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 06, 2009 7:29 pm

Mesaj de biku » Dum Feb 07, 2010 12:38 am

frumos ... sa o stapanesti sanatos si bani de benzina ... pardon motorina sa ai

Avatar utilizator
marius_EVO
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 27, 2009 4:50 pm

Mesaj de marius_EVO » Dum Feb 07, 2010 1:16 am

facem rost si de bani de motorina..daca se scumpeste incontinuu mai greu ....ce sa fac...daca tata nu e patron de benzinarie sau la o rafinarie ...ce bine ar fi fost

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 16 vizitatori