2008 Mitsubishi Lancer 2.0 Di-d 140 Cp Orient Red Inform

Prezinta-ti Lancerul aici!
Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Dum Sep 12, 2010 12:01 pm

de la atata frana de motor a mea a inceput sa o ia la vale singura!

Avatar utilizator
n.vasiliu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Dec 05, 2009 6:18 pm

Mesaj de n.vasiliu » Dum Sep 12, 2010 12:03 pm

Aoleu.... esti sigur ca de la asta?

Avatar utilizator
Tanaka
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 07, 2009 4:41 pm

Mesaj de Tanaka » Dum Sep 12, 2010 2:22 pm

QUOTE arata foarte ok cu exceptia faptului ca ma enerveaza dunga neagra de burete adeziv care ramane intre antena si plafon.

Poti sa vopsesti in culoarea caroseriei si dunga neagra de burete adeziv..
de la distanta nici nu se observa..

Avatar utilizator
ciprian_dobretrifan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 20, 2009 5:35 pm

Mesaj de ciprian_dobretrifan » Joi Sep 16, 2010 5:45 pm

@Tanaka: mersi de sfat, nu ma gandisem la varianta asta. Cred ca o sa o las asa in cele din urma ca vreau sa las mai multe elemente pe masina in combinatii de rosu si negru.

Azi mi-au sosit si pleoapele fata/spate si vreau sa-i multumesc lui zimbet pe aceasta cale pentru ajutor.

Urmeaza acum, in sfarsit, organizarea unui "workshop" cu ra2marian pentru a colanta negre carbon elementele pe care le voiam mai de mult: partea dintre geamurile portierelor, partea de bara din botul rechinului, pleoapele si eventual oglinzile, dar nu stiu daca ma mai complic si cu ele.

Ar trebui, dupa parerea mea, sa iasa o combinatie interesanta rosu/negru cu care sa ma mandresc.

Dupa asta, sedinta foto pentru impresii.

Avatar utilizator
ciprian_dobretrifan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 20, 2009 5:35 pm

Mesaj de ciprian_dobretrifan » Lun Feb 07, 2011 5:23 pm

Iata ca am ajuns si la 40k si a doua revizie care m-a uscat (1330 RON).

Cu ocazia asta am aflat ca Mitsubishi inlocuieste senzorul de impact fata la Lancer pentru ca au descoperit ca se corodeaza puternic carcasa, zic ei, fara a afecta functionalitatea, dar, to be on the safe side, le inlocuiesc. Acum nu le aveau pe stoc asa ca mai trebuie sa merg in service o tura peste cateva saptamani.

In rest iarna asta cred ca m-a convins ca am mare nevoie de incalzirea oglinzilor. De multe ori mi s-a intamplat sa fie aburite complet ori inghetate complet si in consecinta total inutile. La o prima intrebare costul piese + manopera ar fi de 850 RON ( se inlocuiesc geamurile oglinzilor si se demonteaza tapiteria usilor pentru a trage firele ). Cam piperat, dar inca ma mai gandesc la posibilitatea asta.

Am vazut ca mai aveau in showroom si niste becuri pentru Lancer facute de General Electric (90% mai multa lumina, o denumire cu M... whatever). Stie cineva daca sunt bune de ceva ? Erau vreo 185 RON, dar daca au o durata de viata decenta si nu cum am mai vazut spus pe forum despre phillips, m-ar tenta, ca pare destul de saraca in lumina masina, lucru observabil mai ales in noptile foarte intunecate si cand e si umed pe jos, in consecinta faruri mai murdare.

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 29 vizitatori