2010 Mitsubishi Lancer Sportback 1.5 109 Cp - Cool Silver

Prezinta-ti Lancerul aici!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
sabin.b
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 11, 2011 3:45 pm

Mesaj de sabin.b » Lun Aug 29, 2011 5:00 pm

Imi pare rau de cele ce ti se intampla. Totusi macar e bine ca sunt de cuvant si ti-au dat masina de schimb, ba chiar cea mai apropiata de masina pe care o ai tu.
M-ai pus putin pe ganduri cand ai spus ca nu se simt cei 8 cai in plus. Bineinteles ca nu ma asteptam la diferente mari, dar chiar deloc... Spun ca m-ai pus pe ganduri, deoarece eu ma gandeam la un chiptuning la a mea, iar cei de la RacingCode mi-au spus ca pot obtine intre 5 si 15 cai in plus. Insa, daca diferenta e insesizabila, acum stau si ma gandesc daca merita sa dau 299 euro.
Ma bucur ca ai putut face aceasta comparatie intre 109 CP si 117 CP si ne-ai spus si noua impresiile.
Sper sa ti se rezolve cat mai repede problema cu masina.

Avatar utilizator
Alex44
EVO I
Mesaje: 47
Membru din: Mar Mai 18, 2010 12:21 pm

Mesaj de Alex44 » Lun Aug 29, 2011 8:31 pm

10% in plus la putere deabia se simt. Am mers pe mai multe masini cu diferente de 10-15 cai intre modele si nu se simte (smart 1.3 si 1.5, SX4 1.5 si 1.6, octavia 1.9 de 105 si 115). Poate cand ai masina plina, in depasiri, pante etc sa te ajute acei 10-15 cai, dar altfel nu prea ii sesizezi.

Daca mai e si diferenta de greutate sau in etajarea treptelor....s-a dus totul.

Cu resoftarea e si un pic de placebo, dar si daca e o resoftare buna, iti si uniformizeaza curba de putere, deci nu e vorba numai de aia 10 cai in plus la turatie maxima, ci ai putere mai multa peste tot, si cuplu tot. Si simti masina mai vioaie.

Avatar utilizator
AVD
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 20, 2010 2:55 pm

Mesaj de AVD » Joi Sep 01, 2011 1:13 pm

Dupa premiza: Fa-ti iarna car si vara Cojoc
Deja ne-am pregatit de iarna.
Am cumparat ghetutele

Masinuta mea a primit un cadou pe masura 4 anvelope noi noute Michelin Alpin A4 205/60/16 fabricate in martie anul acesta.

Pentru cei care doriti sa stiti daca o anvelopa merita sau nu banii sau cum se comporta, va atasez un link de la un site unde utilizatorii dau note si isi spun parerea doar in urma folosirii
http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/

Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Joi Sep 01, 2011 10:51 pm

Salut,

Cat te-au costat ? Si eu trebuie neaparat sa-mi cumpar anvelope.

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Vin Sep 02, 2011 7:33 am

Daca sapi adanc pe net gasesti anvelope noi la preturi neasteptat de mici, daca le vai lua dintr-un magazin vor fi destul de scumpe. Eu mi-am luat in noiembrie 2010 4 anvelope Semperit speed grip pe 16" noi noute cu 280RON/buc dar le-am luat de la cineva de pe net.

Avatar utilizator
AVD
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 20, 2010 2:55 pm

Mesaj de AVD » Vin Sep 02, 2011 10:05 am

495 lei / bucata
Primesti factura si garantie si anvelopele arata impecabil (Made in Italy)

Comandate dupa masa si primite a doua zi dimineata la 9.05 si pana la Cluj e ceva drum.
Transportul e gratuit daca iei 4

luate de aici: http://www.anvelopejantepromotii.ro/

Nu vreau sa le fac reclama dar am fost foarte foarte multumit de servicii.

P.S. daca sapi adanc pe unele site-uri gasesti aceeasi anvelopa la doua preturi diferite. Cea mai ieftina nu mai este noua, adica este fabricata mai de mult dar nefolosita.

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Vin Sep 02, 2011 3:42 pm

Eu amluat in noiembrie 2010 anvelopepe de care ziceam si erau fabricate cu vreo 2-3 saptamani inainte, erau noi noute numai ca nu am primit factura si garantie. EU am dat 280RON/buc iar pe situri specializate in vanzari de anvelope nu am gasit modelul asta la mia putin de 350Ron.
Anuntul l-am gasit folosind google, le-am luat de la opersoana fizica si zic ca am facut o super afacere.

Avatar utilizator
AVD
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 20, 2010 2:55 pm

Mesaj de AVD » Vin Sep 02, 2011 4:30 pm

Pai atunci in cazul tau ai facut o super afacere.

Oricum si eu cand am cautat anul trecut in sezon anvelope de iarna modelul acesta nu l-am gasit mai ieftin de 650 lei bucata nici pe net nici in magazin

Avatar utilizator
AVD
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 20, 2010 2:55 pm

Mesaj de AVD » Lun Oct 03, 2011 9:53 am

Update:
Am scos masina din service de ceva vreme.
Nu mai face cum facea dar tot face.
Problema rezolvata dupa parerea mea in proportie de 80%.

4 mecanici s-au plimbat cu ea s-au tot inteles si intrebat intre ei, au verificat toate cate au crezut ei ca ar putea fi problema si la final mi-au spus ca nu stiu ce are. Ca masina e perfect functionala ca sa ma mai duc cu ea asa cum mi-au dat-o si ca daca mai face iar la fel sa ma duc iarasi si atunci o trimit la Bucuresti.

Ce sa mai pun la socoteala ca pentru 2 cabluri a stat in service 2-3 saptamani.
Acum sa vad ca daca e si gasesc pe cineva care chiar se pricepe si stie ce face poate dau o fuga pana la ei sa se uite.

Avatar utilizator
AVD
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 20, 2010 2:55 pm

Mesaj de AVD » Mar Apr 10, 2012 10:49 am

Salutare nu am mai postat de mult si nu am mai intrat de mult timp pe forum din lipsa de timp.

am intrat sa fac un update la micile incidente aparute intre timp.

In urma cu ceva timp mi-am uitat in masina un fular si o caciula, si un boschetar a incercat sa imi sparga geamul cu ceva piatra calcaroasa ca sa imi ia lucrurile, insa l-au vazut niste copii la timp si a fugit.
In consecinta m-am ales cu geamul fata de pe partea soferului ciobit si zgariat in cel putin 5 locuri.

Acum masina este in service la RMB Inter Auto Cluj, se inlocuieste geamul si se vopsesc partile afectate de la cheile trase pe usi aripa si capota.
Avand in vedere ca nu se vopseste in totalitate am intrebat daca o sa se observe ceva diferente. Mi-au promis ca nu. Acum astept sa vad cum o sa arate cand e gata.

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 20 vizitatori