2010 Mitsubishi Lancer Sportback 1.5 109 Cp - Cool Silver

Prezinta-ti Lancerul aici!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
AVD
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 20, 2010 2:55 pm

Mesaj de AVD » Mie Mai 29, 2013 1:44 pm

Update

Reprezentanta Cluj spune:
Problema pare a fi din cutia de viteze....

Ce coincidenta.... si doi ani de zile am fost cu gura pe ei sa schimbe cutia si ei: nu ca e buna....
Acum ca a expirat garantia de 3 saptamani si e pe bani o repara bucurosi (1,000 lei ca imi desfac cutia si o pun la loc fara piesele care vor trebui schimbate). Ce mai, tiganie ca la noi niciunde.

Avatar utilizator
AVD
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 20, 2010 2:55 pm

Mesaj de AVD » Lun Mar 24, 2014 10:58 am

A trecut ceva timp si uite ca se apropie revizia... Masina are 4 ani si am rulat impreuna peste 52.000 km. Din pacate acum 4-5 zile a aparut un sunet suspect ca un fel de suierat la masina, subltil dar este acolo si se aude. Sunetul apare doar cand ambreiajul este cuplat. Cand apas pedala foarte putin (1-2 cm) destul cat inca sa am cuplu la masina acel sunet dispare. Stie cineva ce ar putea fi sau un service; sau un mecanic competent in Cluj pentru ca reprezentanta Mitshibishi Cluj iasa din discutie.

Ah... si inca ceva; rog pe cineva care are un lancer sa incerce sa apese lent ambreiajul cand masina are peste 2500-3000 de ture si sa imi spuna daca simte vreo vibratie in pedala de ambreiaj sau in cea de la acceleratie.

Va multumesc de ajutor.

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 22 vizitatori