Lancer 2.0 Di-d 140 Hp Black Evo

Prezinta-ti Lancerul aici!
Avatar utilizator
Alinush
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Sep 23, 2008 2:00 pm

Mesaj de Alinush » Mie Ian 26, 2011 10:40 am

S-a stapanesti si s-o conduci sanatos si fara incidente...si motorina ieftina

Avatar utilizator
cry4me
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Ian 17, 2011 1:27 pm

Mesaj de cry4me » Joi Mar 24, 2011 12:50 am

Multam... Arata bine merge bine... ce sa zic masina am luat-o in ianuarie anu asta, am facut vreo 2mi pana acum...am avut 2 probleme pana acum, una inca activa... mi s-a ars un bec de la plafoniera fata ))) si a doua buba care este "in progress" mi sa futut sonda de motorina din rezervor... acum incerc sa vad ce pot face eu... daca nu ata ete trebuie sa caut un service ... Daca tot sunt aici hai sa postez bune si rele la masina
Pro:
Masina la drum lung si bun, dar si in oras se comporta excelent, am pus un fake blow off valve care face exact ca si unul normal, bine inteles nu turte dulci din alea ce le bagi in tzeava de esapament ) Sta destul de bine in curbe, chiar si la viteze mari... Ma dispera doar ca acum ca e uscat e cam aiurea cu gume de iarna, dar mai strang putin din cur sa imi i-au niste jante de 18 cu cauciucuri, sau daca nu am bani sa i-au doar cauciuce (app daca aveti careva jante de vanzare, 17 sau 18 cu sau fara cauciucuri va rog sariti cu un PM).
Muzica se aude destul de bine, dar m-am hotarat (deoarece sunt un audiofil, SI NU SAIRITI TOTI CA STRIC MASINA :-D ) vreau sa imi bag vreo 2000W bass in ea, si vreo 500 W boxe (ca sa se auda cum trebuie..., muzica profi nu tziganii woofer boxer sal etc :-P) Fac rost de ceva material de antifonare, sa fac tot plafon, portbagaj, usi, de la a la z... Farurile cu xenon bat bine, imi cam dau toti blitzuri ca merg pe poz. 3 ). Am statie emisie receptie pe ea, da trebuie sa montez un amplificator de semnal, sa aud tot... Am gasit si o navi dedicata, sa vad cum fac cu finantele, ca asta e cea mai mare problema, ca de imaginatie... nu ducem lipsa....
Contra:
Nu prea e bine cu gropile, sau cu strazile in panta unde dai intr-una dreapta (ma refer la nivel) atingi toata ziua, e bine acum ca spoilerul e prins doar in extrema stanga si cea dreapta, astfel incat cand i-au o groapa, nu fortez spoilerul, el se ridica, doar ca se zgarie caroseria unde se forteaza... na plm decat sa se sparga mai bine se zgarie putin in spate pe masca...
Trage bine masina doar ca ar merge si mai bine... M-am gandit sa ii bag o resoftare TCM Turbo, o schimbare de turbina etc...(deocamdata vise, ca ne cam intindem la $$$ )
In rest ce sa zic toate bune si frumoase mai postez ce se mai intampla, nu am prea intrat perioada asta pe forum ca am fost foarte ocupat, nu mi-am vazut nici capul de alergatura... Eram doar interesat daca ma mai pot inscrie la intalnirea din Sighisoara in Mai... Am vazut cand s-a postat treaba cu intalnirea, da pana sa intru sa ma inscriu, s-au terminat inscrierile, pana mea...
Astept un raspuns si... condus placut fara incidente...

Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Joi Mar 24, 2011 9:12 am

Eu zic sa rezolvi problema cu xenonul... ca daca bat bine pentru tine, nu inseamna ca bat bine pentru toti... in rest, numai de bine.

Avatar utilizator
AVD
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 20, 2010 2:55 pm

Mesaj de AVD » Joi Mar 24, 2011 9:14 am

Salut,
Pai si ce daca s-au terminat inscrierile la Sighisoara ? crezi ca nu te mai lasa sa intri in oras eu cred ca esti binevenit oricand. Singura ta problema ar fi daca nu ai mai gasi o camera libera la hotelul unde s-a facut rezervarea dar cu cazarea nu cred ca ar fi o problema ca hoteluri si camere libere sunt.
Si daca e sa o zicem pe aia dreapta nici eu nu m-am inscris dar e f posibil sa apar.

Toate cele bune si multi km impreuna.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Joi Mar 24, 2011 7:14 pm

Camere libere ar mai fi cateva, cand va hotarati anuntati-ma sa le verific disponibilitatea.

Avatar utilizator
wall
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 01, 2010 1:06 pm

Mesaj de wall » Joi Mar 24, 2011 10:41 pm

Felicitari pentru masinuta si sa o stapanesti sanatos si fara icidente.
De jante si anvelope - vezi pe bursa ca sunt mai multe anunturi

Avatar utilizator
cry4me
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Ian 17, 2011 1:27 pm

Mesaj de cry4me » Vin Mar 25, 2011 12:25 am

Merci de urari.. o sa verific si jantele de pe acolo.. si cu xenonul.. asta e problema ca am verificat cum bate, am venit cu o masina din fata, insa nu ma orbit deloc, unii cred doar ca e faza lunga, ca bate foarte puternic dar nu sare in ochi, insa schimb pe aia lunga si se linistesc oamenii :-D

Avatar utilizator
Apple
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 13, 2008 4:57 pm
Contact:

Mesaj de Apple » Vin Mar 25, 2011 9:26 am

xenon fara lupe este priceless. Vezi si varfurile copacilor.


Acum astept sa vad ce-o sa patiti din vara incolo, cand va fi obligatoriu ca la xenon sa aveti lupe sau sisteme de dispersie a luminii in jos cum erau la unele mercedes-uri clasa E mai vechi. Spalatoare de faruri, la fel, obligatorii. Abia asteapta rutiera sa mai ia o spaga sau sa faca planul la amenzi.

Avatar utilizator
shadow2blade
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 03, 2008 7:15 pm

Mesaj de shadow2blade » Joi Mai 05, 2011 6:13 pm

Ma sperie cu cata degajare vorbesti tu de xenonul tau pe care ceilalti il cred faza lunga

Din curiozitate 55W 8000K , d-astea ?! Asta e visul meu cand merg noaptea. Daca toti soferii care-mi vin din contra sens ar avea faruri d-astea as fi cel mai implinit.

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 14 vizitatori