Mitsubishi Lancer Sportback 1.8 Did Polar White

Prezinta-ti Lancerul aici!
Avatar utilizator
M_T
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Apr 05, 2011 3:58 pm

Mesaj de M_T » Joi Mai 19, 2011 2:54 pm

Salut!

Am intrat in posesia masinii din titulatura in februarie 2011; am pana acum cu ea 3700km si sincer a durat un pic pana m-am obisnuit cu ea. Dar fiind un fan al motorului diesel in general, am trecut peste asta; mai ales ca test-drive-ul l-am facut cu un Lancer Sedan cu motorul diesel de 2.0l cu care eram obisnuit conducand masina unui prieten bun, un Passat cu acelasi tip de motorizare (stiu ca nu identica.. )

Dealer-ul mi-a lasat o impresie buna si masina am luat-o fara zgarieturi cum am citit ca au patit unii colegi de forum; de zgariat am reusit eu la vreo luna diferenta, dar am rezolvat-o si acum nu se mai vede ca ar fi fost vreodata atinsa.

Am atasat si pozele facute la momentul in care am reusit s-o parchez acasa.

Mihai
Fişiere ataşate
DSC00502.JPG
DSC00502.JPG (1.41 MiB) Vizualizat de 2657 ori
DSC00503.JPG
DSC00503.JPG (1.44 MiB) Vizualizat de 2662 ori

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Joi Mai 19, 2011 3:31 pm

Frumoasa sa o stapanesti cu placere si fara incidente.
Unde ai zgariato si cum ai reparato?
Ce consum scoti cu ea, urban(ore de varf, trafic lejer), extraurban?

Avatar utilizator
wall
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 01, 2010 1:06 pm

Mesaj de wall » Joi Mai 19, 2011 8:02 pm

S-o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea.

Avatar utilizator
M_T
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Apr 05, 2011 3:58 pm

Mesaj de M_T » Joi Mai 19, 2011 11:14 pm

Multumesc pentru aprecieri. Am reusit s-o zgarii intr-o parcare in Ploiesti exact in ziua cand m-am dus sa-mi ridic talonul... in intervalul de timp intre momentul cand am intrat in masina si am inceput manevra de iesire din parcare cu spatele, (max 10sec) locul din stanga mea care era gol s-a umplut... presupunand ca e in continuare gol am luat maxim dreapta si ... aia a fost... am revopsit bara si aripa stanga si mi s-a inlocuit si farul.

Reparatia a fost facuta pe CASCO la reprezentanta din Ploiesti. Dar a iesit perfect, nu stiu cu cine colaboreaza ei la operatii de genul.

Legat de consum, daca e sa ma iau dupa computerul de bord la stilul meu de condus in medie pana acum cred ca ies pe undeva la 5,5l/100km. Mai precis, in urban cand mergi 10m si pui frana am vazut consumul ducandu-se lejer si la 9l, in trafic lejer in oras in medie in jur de 6, iar la drum lung, daca o tii 90-100 undeva la 4,2-4,7 (drumul cel mai des facut de mine este Bucuresti-Ploiesti); spre Bucuresti am ajuns si la 3.9-4.0, in sens invers cel mai mic am avut 4,3-4,5. Daca o calci ajungi si la 6, dar cum spuneam este vorba de ce-mi raporteaza computerul de bord; si deocamdata inca nu l-am verificat. Am tot zis ca o fac si mereu am gasit o scuza.

Cat de curand o sa vad cat o sa-mi iasa media pe ultima 1000 de km si atunci o sa stiu mai bine.

Avatar utilizator
mikael
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 04, 2010 12:48 pm

Mesaj de mikael » Vin Mai 20, 2011 4:59 pm

Sa o stapanesti sanatos si fara incidente de genu

Avatar utilizator
modelino
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Apr 29, 2011 12:14 am

Mesaj de modelino » Mar Mai 24, 2011 12:38 pm

Bravo omule! Sa o stapanesti sanatos si sa te dai cu ea atati km cati iti doresti tu. Am si eu un identica, cu diferenta ca e neagra. Am vrut si eu alba dar nu aveau stoc.
Am si eu viitoarea sotie din Ploiesti. Poate dai niste detalii despre service-ul de acolo sa merg si eu pe la ei. Sa dai si niste detalii despre unde stai ca poate ne vedem pe acolo. Una "alba", una "neagra".

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mar Mai 24, 2011 4:34 pm

Foarte frumoasa, sa va stapaniti cu placere si la cat mai multi kilometri fara incidente!

Welcome to the club!

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 34 vizitatori