Mitsubishi Lancer Sport Sedan 1.6 117hp Stone Grey

Prezinta-ti Lancerul aici!
Avatar utilizator
Syber
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 25, 2011 5:53 pm

Mesaj de Syber » Sâm Noi 26, 2011 12:55 pm

Frumoasa masinuta sa o stapanesti sanatos...fara nici un fel de incident...

ps: punei folii ca va arata si mai bine...

Avatar utilizator
raduvicol
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 09, 2011 1:13 am

Mesaj de raduvicol » Sâm Noi 26, 2011 1:06 pm

Multumesc mult Syber. Pe toate geamurile ? Doar spate ?
EmiSeven - Salut imi pare bine. Am scris mai sus despre pret. Nu am dotari optionale pentru ca masina era deja la bucuresti. Si am platit`o intr`o luni si miercuri a venit. Era deja configurata. Are dotarile de la invite. Nu am cruise control, dar am cotiera rabatabila in spate

Avatar utilizator
Syber
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 25, 2011 5:53 pm

Mesaj de Syber » Sâm Noi 26, 2011 1:39 pm

eu zic ca macar pe spate....modifica mult masina din punct de vedere al esteticii....
daca doar pe spate sau si pe fata....
eu momentan am doar pe spate...urmeaza ca la primavara sa pun si pe fata....arata altfel...uitate la jurnalul de bord "Black Sadow"

bafta

ps: dar sa nu faci ce am reusit eu sa fac....

Avatar utilizator
DaniD25
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Oct 11, 2011 2:53 pm

Mesaj de DaniD25 » Sâm Noi 26, 2011 3:29 pm

E o idee buna cu folia...nu te mai vede politia din spate ca nu ai centura...eu doar ce am patit!

Avatar utilizator
raduvicol
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 09, 2011 1:13 am

Mesaj de raduvicol » Dum Noi 27, 2011 10:36 pm

Da..nu m`am gandit la asta. Dar am auzit ceva ca iti da masca la portiera jos sau o dezasambleaza, si nu as vrea asta. Ce stiti ? Pe fata am inteles ca nu mai e voie deloc folie. Vreau pe spate si luneta.
Si legat de inchiderea geamuriloe din telecomanda ? Parca citisem ca cineva a reusit.

Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Lun Noi 28, 2011 12:16 am

E perfect legal sa ai folie pe spate si luneta 5% transparenta, 95% dark iar pe fata 70% transparenta, 30% dark. Pe fata iti poti pune cat de inchis doresti, dar fara autorizatie RAR. Unii prefera uniformitate, adica 50% fata, 50% spate. Arata intr-adevar foarte bine, dar pe propriul risc. Un politist plin de zel te poate pune sa le dai jos. In ceea ce priveste montajul, este recomandata demontarea fetelor de usi, pentru ca in felul asta folia se pune pe tot geamul. Se poate monta si cu geamul pe pozitie, dar se vor vedea marginile foliei.

Avatar utilizator
DaniD25
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Oct 11, 2011 2:53 pm

Mesaj de DaniD25 » Lun Noi 28, 2011 8:02 pm

Daca nu dai geamul jos folia va fi in "interiorul" perimetrului geamului...dar nu se vede decat de aproape.

Doua variante: scoti capacul portierei si ai incredere ca baietii ti-l pun la loc sau alegi solutia de compromis: vezi randul de mai sus.

La masinile mai "comune" se scoate capacul usii fara probleme...lancerul nu este insa cel mai comun si atunci tu decizi...Succes!

Avatar utilizator
Syber
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 25, 2011 5:53 pm

Mesaj de Syber » Mar Noi 29, 2011 11:53 pm

nu o sa pateasa nimic ca ii dai jos sau nu....sincer...

parerea mea sincera....bibelou ca bibelou....
dar sa nu facem din masina ... un fel de peste de sticla cum avea bunica pe televizor...si cand ma jucam prin casa il baga in dulap sa nu il sparg....

se da jos fata se monteaza folia si gata...se pune totul la loc...
Parere pur personala...nu dati cu pietre

bafta oricum alegerea este a ta si nu a noastra....fiecare face cum doreste...

Avatar utilizator
DaniD25
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Oct 11, 2011 2:53 pm

Mesaj de DaniD25 » Mie Noi 30, 2011 6:09 am

Si eu sunt de acord cu tine Syber!

Caut si eu sa-mi pun folie si voi opta cu siguranta pentru demontarea fatei usilor. Pe de alta parte insa, colegi de-ai nostri, pot fi retinuti in a opta pentru o modificare care presupune demontarea unor componente aflate "la vedere".

Eu am vazut vreo doua masini care au folie aplicata direct pe geamul inchis...ce sa zic: se vede ceva pe langa dar nu este evident iar in trafic este nesesizabil.

Avatar utilizator
wall
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 01, 2010 1:06 pm

Mesaj de wall » Mie Noi 30, 2011 11:13 pm

nu-i chiar asa usor de montat folia pe geam daca nu dai jos fata de usa. Eu am folie pusa si am stat langa baieti cand au pus-o. Se spala geamul bine se ia forma cu folia, se taie, se pune, se usuca. Daca se fa operatiile cu geamul pe masina rezulta dupa parerea mea multa mizerie (apa cu diverse care va curge pe partea interioara a geamului) si nu vad cum se poate face acea uscare in mod eficient. In sfarsit fiecare face cum vrea, dar fata aia de usa se da usor jos si se pune la loc fara sa existe apoi urme, scartaieli sau alte probleme. Vrei calitate? Dai fata de usa jos. Asta e.

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 17 vizitatori