Lancer X Invite 1.5 MIVEC 109HP MT Negresa

Prezinta-ti Lancerul aici!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
allexino
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Noi 15, 2007 1:35 pm

Mesaj de allexino » Vin Mai 08, 2009 8:33 am

Piesele de Ralliart ajung mai greu pentru ca vin din Japonia. Daca astazi nu reusesc sa vorbesc cu seful de service sa-mi dea lista de preturi exacte, luni sau marti sigur voi intra in posesia ei. Sincer sa fiu si eu sunt curios de anumite sume. Poate unii vor spune ca sunt inconstient ca am dat comanda de niste piese al caror pret nu-l cunosc, dar cum am spus mai sus toate obiectele se achizitioneaza in contul unei firme de profil care le deconteaza apoi si din moment ce am primit acordul de la ei nu am mai stat pe ganduri. Se pare totusi ca nu la toti este criza .
Eu sper ca in maxim o luna sa am toate pe masina dar din punctul asta de vedere nu am primit niciun raspuns de la dealer.

Avatar utilizator
Vibe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 23, 2008 10:54 am

Mesaj de Vibe » Vin Mai 08, 2009 1:11 pm

Deci tu Stopurile de Ralliart le-ai comandat de la un dealer Mitsubishi din Romania?... asteptam si preturile

Avatar utilizator
allexino
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Noi 15, 2007 1:35 pm

Mesaj de allexino » Vin Mai 08, 2009 1:39 pm

Da, le-am comandat la dealerul Iricad din GL. Si eu astept preturile...

Avatar utilizator
allexino
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Noi 15, 2007 1:35 pm

Mesaj de allexino » Dum Mai 24, 2009 9:41 am

Avand in vedere numarul mare de accesorii pe care le-am comandat de la Mitsubishi si implicit suma de bani aferenta, cei de la Iricad mi-au facut o oferta: 4 jante Mitsubishi Diamond Cut 19? + 4 anvelope (nu au spus inca de care) - 1200 E + TVA.
Avand in vedere ca jantele arata bine si pretul e destul de bun, am decis sa le iau pe astea, cu toate ca stiu riscul la care ma supun avand in vedere drumurile din Romania.

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Dum Mai 24, 2009 10:45 pm

O sa arate foarte bine. Cred ca numeri pe degete pe cei cu astfel de jante.

Avatar utilizator
SickneS
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 13, 2008 12:53 pm

Mesaj de SickneS » Lun Mai 25, 2009 6:29 am

bv bv, frumoase foc jantele ... astetam poze cu produsul finit cand o fi el gata !

Avatar utilizator
cispas2000
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 08, 2010 2:26 pm

Mesaj de cispas2000 » Joi Iul 08, 2010 3:38 pm

QUOTE (allexino @ Feb 3 2008, 06:34 PM) In sfarsit am gasit si eu putin timp sa ma laud cu masinutza mea. E un Lancer model nou de 1.5 varianta a-2a de echipare, fara nici o modificare momentan. Sunt foarte multumit de ea, ma surprinde din ce in ce mai mult pe zi ce trece.
Am 2900 km cu ea si o am abia de o luna.
In ceea ce priveste consumul a mai scazut fata de primii 1000 de km cand consuma cam 12-13 in oras, la 9-10 acum.
Consumul extraurban se situeaza acum la 7% fata de 8% cat a fost in prima mie de km.
Aceste valori sunt rezultate din conditii de trafic normal pentru Galati, mers sportiv (nu schimb sub 4000rpm) si cu realizarea unei medii de 20-22 km/h.
Am sa atasez niste poze cu ea, si daca aveti intrebari sau comentarii voi raspunde la toate cu cea mai mare placere!

Salut,

Lancer 1.5 nu este un motor prea mic fata de caroserie? cum trage motorul?

multumesc mult

Avatar utilizator
Tanaka
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 07, 2009 4:41 pm

Mesaj de Tanaka » Joi Iul 08, 2010 3:45 pm

QUOTE Lancer 1.5 nu este un motor prea mic fata de caroserie? cum trage motorul?

In cei 3000km parcursi nu ti-ai putut face o parere despre raport??

Avatar utilizator
allexino
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Noi 15, 2007 1:35 pm

Mesaj de allexino » Mar Iul 20, 2010 10:24 pm

Masina a ajuns acum la 58.000km, deci urmeaza revizia de 60k. Nu au aparut probleme majore pana acum dar se pare ca a venit vremea sa rezolv ceva ce ma agaseaza foarte mult si anume vopseaua. Avand in vedere ca toata caroseria prezinta mici defectiuni la vopsea m-am hotarat sa o vopsesc integral pe baza asigurarii Casco. Totodata voi schimba capota (sper ca cu cea de Ralliart) deoarece are infundaturi de la castane, daca va vine sa credeti, bara spate si capacul de la portbagaj, ultimul cu aceleasi infundaturi de la castane. Aceeasi problema o prezinta si plafonul care cred ca va primi chit deoarece nu se poate inlocui. Avand in vedere problema finanaciara, nu voi schimba jantele ci doar le voi vopsi (negru sau gun metal).
Urmeaza sa ma decid ce fac cu vopseaua. Negrul e foarte pacatos, totodata mi-ar place un negru mat, chiar daca au toti t...nii pe masinile lor tunate in stil mioritic. As fugi de vopseaua originala ca e foarte proasta dar alta solutie nu cred ca am.
Vizavi de cele de mai sus, astept niste pareri si idei, mai ales legate de vopsea.

Avatar utilizator
Apple
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 13, 2008 4:57 pm
Contact:

Mesaj de Apple » Mie Iul 21, 2010 9:09 am

capota de ralliart este identica cu cea de evo, este din aluminiu si costa vreo 2500 euro fara tva. Nu se pupa absolut deloc cu audatex-ul. Numai prizele de aer costa vreo 500 euro si, din cate stiu eu, vin separat de capota. O capota normala, nevopsita, este vreo 550 euro fara tva. Daca pui tu diferenta din buzunar, atunci reusesti.
Plafonul se poate inlocui. Este prins in puncte de sudur, nu este sudat de-a lungul sasiului.
Eu am revopsit masina integral, in aceeasi culoare care o aveam, X42A, adica black mica, si pot sa zic ca sunt destul de multumit. Inca n-am avut probleme in aproape jumatate de an de la eveniment, si-am tot luat pietricele. Insa trebuie sa ai grija mare cu diverse chestii gen gainaturi, picaturi scurse de sub tei sau alti copaci plangatori. Atunci cand speli masina este bine sa faci si o degresare inainte. Altfel la sters cu carpa, omul de la spalatorie va insista crezand ca iese usor si atunci sa vezi zgarieturi.

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 17 vizitatori