Lancer X Invite 1.5 MIVEC 109HP MT Negresa

Prezinta-ti Lancerul aici!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Speedy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Ian 20, 2008 2:34 pm

Mesaj de Speedy » Lun Apr 13, 2009 10:56 am

QUOTE (Danyutz @ Apr 13 2009, 09:49 AM) Frumos! incearca sa vb cu cineva sa te rezolve cu nr patrat la politie, este un must have pe genul asta de spoiler!

Voi chiar nu intelegeti ca nici pila pilelor nu iti mai da acum numar patrat? A fost pe vremuri. Si eu mi-as fi pus si cunosc naiba pe seful de acolo de la numere si tot nu a putut sa rezolve.

Avatar utilizator
shadow2blade
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 03, 2008 7:15 pm

Mesaj de shadow2blade » Lun Apr 13, 2009 12:33 pm

De cand cu treaba cu permisele din AG nu-si mai risca nimeni postul. Lucru foarte normal.

Avatar utilizator
allexino
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Noi 15, 2007 1:35 pm

Mesaj de allexino » Sâm Apr 25, 2009 8:08 am

Va cer ajutorul in legatura cu o problema cu care ma confrunt si nu i-am gasit rezolvare pana acum:
Dupa cum stiti urmeaza sa montez bara spate de Ralliart dar aceasta vine cu iesire dubla la esapament si implicit trebuie sa schimb si finala ca sa nu fac tiganie. Problema este ca nu am gasit o finala cu iesire 1x1 (stanga-dreapta) care sa se potriveasca la Lancer.

Ceva idei?

Avatar utilizator
zimbet
EVO I
Mesaje: 8
Membru din: Lun Iun 16, 2008 1:02 pm

Mesaj de zimbet » Sâm Apr 25, 2009 9:23 am

http://mitsu.ro/forum/index.php?showtopic=84&st=25 ... sau iti faci o toba finala cu 2 iesiri...

Avatar utilizator
allexino
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Noi 15, 2007 1:35 pm

Mesaj de allexino » Sâm Apr 25, 2009 9:28 am

Am incercat la Stelco si nu fac pentru ca nu au matrita! Mai stiti alte firme in Romania care fac asa ceva? Modele gata facute nu am gasit!

Avatar utilizator
zimbet
EVO I
Mesaje: 8
Membru din: Lun Iun 16, 2008 1:02 pm

Mesaj de zimbet » Sâm Apr 25, 2009 9:35 am

te-ai uitat mai jos cum au montat pe toba stoc a doua iesire???... pare OK... mai era o firma prin Militari... dar nu mai stiu cum ii zice... tot pe la tobe acolo gasesti...

Avatar utilizator
allexino
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Noi 15, 2007 1:35 pm

Mesaj de allexino » Sâm Apr 25, 2009 9:44 am

QUOTE (zimbet @ Apr 25 2009, 09:35 AM) te-ai uitat mai jos cum au montat pe toba stoc a doua iesire???... pare OK... mai era o firma prin Militari... dar nu mai stiu cum ii zice... tot pe la tobe acolo gasesti...
M-am uitat si e OK dar am vazut ca toata treaba s-a facut in Rusia si daca nu gasesc un tutorial ?How to...? nu stiu cine s-ar baga sa faca asa ceva doar dupa acele cateva poze.
Legat de firma din Militari, nu am gasit nimic despre ea...?!

Avatar utilizator
zimbet
EVO I
Mesaje: 8
Membru din: Lun Iun 16, 2008 1:02 pm

Mesaj de zimbet » Sâm Apr 25, 2009 9:55 am

ala de la stelco la sigur iti face fffffffffffff usor ceea ce vezi in poza... se pricepe omu...

Avatar utilizator
allexino
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Noi 15, 2007 1:35 pm

Mesaj de allexino » Sâm Apr 25, 2009 10:03 am

QUOTE (zimbet @ Apr 25 2009, 09:55 AM) ala de la stelco la sigur iti face fffffffffffff usor ceea ce vezi in poza... se pricepe omu...
Eu am vorbit cu ei si mi-au spus ca nu imi pot face pentru ca nu au matrita. In plus toba finala de Lancer este foarte ciudata. Mi-au propus sa ma duc la ei sa se uite pe dedesupt sa vada daca gasesc o solutie, dar sa fac un drum de Galati-Brasov doar sa se uite sub masina, nu prea imi convine.
Cel mai simplu ar fi sa vorbesc cu un coleg de aici de pe forum care sa aiba un Lancer tot de 1.5 si sa fie din Brasov ca i-ar fi mai usor sa se duca acolo si sa ii spuna aia daca se poate sau nu.
Oare gasesc pe cineva care sa ma ajute? Fac o cinste big time!

L.E. Am vazut ca Stelco are service si in Bucuresti. Asa ca daca e cineva dispus sa ma ajute...?

Avatar utilizator
allexino
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Noi 15, 2007 1:35 pm

Mesaj de allexino » Sâm Apr 25, 2009 10:46 am

Am vorbit cu cineva de la Stelco Bucuresti si mi-a spus ca au cumparat o evacuare finala dubla 1x1 OEM de Evolution si urmeaza sa vada daca pot face ceva asemanator pentru a o baga in productie. Mi-a spus sa revin cu un telefon peste 2-3 saptamani.
Va tin la curent daca rezolv ceva!

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori