lancer 2007 intense sam a83 facut praf dauna totala

Prezinta-ti Lancerul aici!
Avatar utilizator
Ursu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Sep 11, 2007 2:14 pm

Mesaj de Ursu » Vin Feb 15, 2008 9:21 am

si eu am avut accident si am mi am dat seama d unele lectii...dar..nu de toate!!tot ma cred pe circuit pana in bucuresti[stau in snagov] .dar ce s a intamplat pana la urma...cum ai facut accident??
grassu88..daca dai cumva alea imitatie dcarbon sa mi zici ca io nu am dalea .am fost ieri la m car sa mi duc si io troaca si am vazut ca sunt cat de cat intregi

p.s:andrei...am inteles ca lanceru ala 1.8 e aspirat...sau am auzit gresit??ca am vazut ca ai pus un T:P. si mie imi place ala super mult..

Avatar utilizator
zanfirdm
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 21, 2007 10:32 am

Mesaj de zanfirdm » Vin Feb 15, 2008 12:35 pm

wow ..bine ca tu esti ok

Avatar utilizator
bogdan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Oct 03, 2007 9:55 am

Mesaj de bogdan » Vin Feb 15, 2008 2:41 pm

sa ii multumesti lui dumnezeu si alora de la casco . ai dat cu simntu raspuderi.cum sa intamplat

Avatar utilizator
Marius
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Feb 02, 2008 5:08 pm

Mesaj de Marius » Sâm Feb 16, 2008 11:13 am

aveai casco? la cat iti era asigurata?

Avatar utilizator
Andrei_RC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 10:05 am

Mesaj de Andrei_RC » Sâm Feb 16, 2008 11:26 am

@Ursu: Cred ca am gresit eu cand am zis 1.8T
Am vorbit cu grasu88 dupa accident si mi-a zis ca dupa ce isi recupereaza banii de la casco s-ar gandi la lancerul 1.8 T si am crezut ca modelul 1.8 va fi turbo. Nu am fost prea interesat de modelul nou asa ca nu stiu de motorizari...etc.

Avatar utilizator
grasu88
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 12, 2007 1:24 am

Mesaj de grasu88 » Dum Feb 17, 2008 9:38 pm

Pei eram pe cheiul dambovitei,dinspre grozavesti spre virtutii in curba aveam ceva viteza,mi-a iesit un aurolac in fata,am tras stanga am ciupit frana mam invartit cu ea,mam dus pe contrasens am lovit bordura dupa care zidul apoi pomul si iara zidul....la casco o sa-mi dea vreo 11.000E + masina asa cred sau vreo 13.000 fara masina sa vedem acum...motorul este bun si sa mai vad ce scot de pe ia....ce sa zic am avut noroc...directorul de la vanzari mitsubishi mi-a spus ca in luna aprilie va aparea la noi modelul nou de lancer 1.8 T cel nou de 150cp....acum sa vedem ce bani imi recuperez si cat voi avea sa dau peste...de la asigurari o sa-mi dea asa putin ca nu am facut reintregire de polita avand in vedere ca vineri am scos masina din service pentru un far si o aripa si smbt noaptea sa intamplat ce sa intamplat...am avut dauna de 3000E si nu am avut reintregire de polita dauna pe parcurs de 3000...sa vedem oricum as vrea 1.8 T sau 2.0 diesel....Oriqm mie ffff dor de masina:(((((....mai ales ce imi propusem sa-i fac....si nu apucasem decat sa-i schimb toba...saptamana asta veneau foliile,xenonele,si ecranele dvd+balamalele de lambo....asta e.....((((((....acum singrul gand care ma face sa trec peste este ca nu am nimik....dar mie dor de masina....(((....chiar iubeam mult masina asta....bine a fost si prima mea masina,si 0 km....asta e....life must go on....si am invatat multe oriqm....sper sa nu se mai repete experianta asta si nu doresc la nimeni sa se repete....VITEZA UCIDE....eu am avut noroc....

Avatar utilizator
damutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iul 06, 2007 4:22 pm

Mesaj de damutz » Lun Feb 18, 2008 4:16 pm

te cam joci cu viata ta.gandeste-te doar ca a doua sansa n-o mai primesti.si eu eram viteaz,sportiv,nesimtit pana la exasperarea participantilor la trafic.si eu am lovit masina dar la 40/ora.si m-am calmat de atunci.ia-ti o dacie provizoriu pana sa-ti iei una noua ca sa ai oarecum simtul vitezei.e spre binele tau.... si al aurolacilor de la grozavesti

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Lun Feb 18, 2008 4:38 pm

QUOTE (grasu88)directorul de la vanzari mitsubishi mi-a spus ca in luna aprilie va aparea la noi modelul nou de lancer 1.8 T cel nou de 150cp.......sa vedem oricum as vrea 1.8 T sau 2.0 diesel....saptamana asta veneau foliile,xenonele,si ecranele dvd+balamalele de lambo....dar mie dor de masina....(((....chiar iubeam mult masina asta....bine a fost si prima mea masina,si 0 km....asta e....life must go on....si am invatat multe oriqm....sper sa nu se mai repete experianta asta si nu doresc la nimeni sa se repete....VITEZA UCIDE....eu am avut noroc....

tragic, asta e chiar drama...imi vine sa plang :cry: :cry:
nu ma refer la accident
director de la vanzari...lancer 1.8 Turbo NOU de 150CP zici ?
150CP ai dedus tu sau asa ti-a spus directorul asta de vanzari ?
directoru' asta nu cumva a avut vr-un accident si el in ultimu' timp ? )

doamne cat iubesc forumu asta de unde aflu atatea...lucruri noi si interesante.

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Lun Feb 18, 2008 9:22 pm

..........

Avatar utilizator
Ursu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Sep 11, 2007 2:14 pm

Mesaj de Ursu » Lun Feb 18, 2008 9:38 pm

nu stiu dc ziceti voi 1.8 T cand e aspirat!!!am intrebat si in service..acum 3 zile..si e 1.8 i

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori