2008 Mitsubishi Lancer 2.0d 140cp Black (jessica)

Prezinta-ti Lancerul aici!
Avatar utilizator
dumi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 20, 2012 10:10 pm

Mesaj de dumi » Joi Iun 21, 2012 10:45 am

Buna ziua tuturor, bine v-am gasit!

Masinuta mea a fost cumparata in 2008, pentru familie (pe vremea aceea aveam un Seat Ibiza, personal, dupa am avut un GTC, care acum sta cuminte in garaj, asteptand sa fie vandut). Anul acesta parintii mei si-au schimbat masina, si pentru a nu cauta un inlocuitor pentru GTC, m-am gandit sa ii "scap" eu de Mitsu, mai ales ca am mai inaintat in varsta, fiind prima masina in 4 usi pe care o am. In 2008 cred ca am vizitat N dealership-uri, de la N firme, testand N modele. Si, pe final, cand am pus ochii dintr-o intamplare pe noul Lancer, ne-am indragostit cu totii iremediabil. Mi se pare ca Mitsubishi Lancer e o masina care are ceva de spus, indiferent de generatie. La Prestagent Craiova ne-au facut o oferta super, masina fiind intr-o vama undeva. N-am mai stat pe ganduri si asta a fost, iar in fiecare zi cand ma urc la volan sunt inca fascinat de ea. Iti dai seama de asta dimineata, cand pleci la lucru, si te urci cu drag la volan, cunoastem cu totii sentimentul.

Cateva date tehnice si optionale:

Masina este neagra, motorul este de 2 litri, diesel, 140cp (103kw), manual 6+1, jantele sunt multi-spite pe 18", praguri & bara fata "desoebite" din fabrica, faruri bi-xenon, proiectoare, faruri ajutatoare in curbe. La interior, piele, scaune incalzite, cotiera fata, cotiera spate, sistem Rockford-Fosgate cu ecran tactil retractabil, subwoofer, hdd si dvd, volan si schimbator imbracate in piele s.am.d. Mentionez ca totul a fost cumparat direct pe masina, niciun element nu este aftermarket. M-ar bate gandul doar la un capat de evacuare mai gros, cel subtirel din fabrica fiind cam uratel. I-am mai cumparat un set de jante Enzo (5 spite, 16") de iarna.

Atasez si cateva poze, urmand sa revin cu altele, cand o spal (azi sau maine).







PS: Mereu mi-am numit masinile, iar pe frumusetea de sus o cheama Jessica.

Ma bucur mult ca am descoperit aceasta comunitate si sper sa raman cat mai mult alatur de voi. Mihai.

Avatar utilizator
tyty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Aug 02, 2009 1:47 am

Mesaj de tyty » Joi Iun 21, 2012 1:45 pm

Welcome!
cat mai multi km fara probleme
nr de inmatriculare e in functie de sezon?

Avatar utilizator
dumi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 20, 2012 10:10 pm

Mesaj de dumi » Joi Iun 21, 2012 1:56 pm

Merci frumos!

Nu inteleg intrebarea cu numarul insa, e acelasi numar si iarna, si vara, OT-01-FBR. Doar jantele difera, cele mici in 5 spite fiind cele de iarna.

Avatar utilizator
tyty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Aug 02, 2009 1:47 am

Mesaj de tyty » Joi Iun 21, 2012 2:10 pm

Am vazut ca ai facut pozele iarna si la numar ai FBR=februarie
A fost o gluma

Avatar utilizator
66RRR
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 19, 2010 1:01 pm

Mesaj de 66RRR » Joi Iun 21, 2012 2:24 pm

Salut din nou dumi!

Ma bucur ca ai inteles postul meu de la Calendar si te astept cu mare drag cu o fotografie trasnet cu masina, pentru luna in curs si daca nu e sa fie cu noroc, pentru lunile care vor urma, pana dai lovitura!
Si eu am detinut pana de curand un Lancer X negru, dar automat si pe benzina si in afara consumului si aspectului spartan la interior, mi-a placut foarte mult. Masina are un look impunator, care cere respect in trafic si care atrage priviri invidioase pe sosele. Faptul ca masina ta este atat de dotata, ma bucura enorm, pentru ca unul din motivele pentru care am vandut-o pe a mea, a fost tocmai lipsa optionalelor pe care le gaseam in mod normal la o nemteasca. Probabil daca as fi fost posesorul unui Lancer identic cu al tau (poate si pe albastru azur, nu stiu cum ii spune tehnic) nu as mai fi vandut masina nici azi si as fi trecut cu vederea consumul mult prea mare pentru ce primeam in schimb de la automobil.

Te felicit si iti urez bun venit in comunitate, iar daca ai ceva intrebari si nelamuriri de orice natura, te rog sa consulti forumul si in cele mai multe cazuri vei gasi un raspuns.

Bafta multa si grija la drum/drumuri!

PS: Abia astept poze cu Jessica si aici si la Calendar.

Avatar utilizator
dumi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 20, 2012 10:10 pm

Mesaj de dumi » Joi Iun 21, 2012 2:30 pm

Tyty, acum am prins poanta, era tare sa am cu JUL pentru vara

RRR, promit ca am sa mai postez, si cu interiorul de asemenea. Multumesc pentru frumoasa primire pe Mitsu.Ro!

Avatar utilizator
dumi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 20, 2012 10:10 pm

Mesaj de dumi » Vin Iun 22, 2012 7:38 pm

Asa cum am promis, poze noi:




Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Dum Iun 24, 2012 12:48 pm

Welcome to the club!

Sa o stapanesti sanatos, multi km fara incidente! Ramane asa sau ai de gand sa modifici vreo ceva la ea?

Avatar utilizator
dumi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 20, 2012 10:10 pm

Mesaj de dumi » Dum Iun 24, 2012 2:04 pm

Multumesc Andrei. Da, evacuarea, cam atat as vrea sa schimb.

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 13 vizitatori