2008 Lancer Intense 2.0 Stone grey

Prezinta-ti Lancerul aici!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Speedy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Ian 20, 2008 2:34 pm

Mesaj de Speedy » Mar Noi 11, 2008 10:02 am

QUOTE (cix)Ieri am vazut un Hummer care avea pe spate un nr mic. Mai mic decat cel patrat din poza pusa de thor. Era cam intuneric afara si nu a mers sa ii fac poza. Daca nu ma insel este aceeasi marime cum are zimbet. Cu talentul meu in photoshop am incercat sa exprim proportiile care le avea acel numar si evident era eliberat de politia romana. Se poate sa fie dimensiunea pentru motociclete, dar in locul pe care il avea, nu incapea un alt model de numar.
Cam asa arata: (scuze thor, m-am folosit de poza ta)

Am dat eu comanda de numar de dimensiune de motocicleta. Numai ca l-am obtinut prin relatii la seful de la numere.

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Mar Noi 11, 2008 10:06 am

QUOTE (Speedy)Am dat eu comanda de numar de dimensiune de motocicleta. Numai ca l-am obtinut prin relatii la seful de la numere.
Pai de obtinut il obtii, dar ai primit vre-o asigurare ca nu o sa ai probleme dupa ce il pui pe masina? Din cate am vazut eu, in regulament nu specifica dimensiunile, ci doar sa fie eliberate de unitatea autorizata (in cazul nostru politia).

Avatar utilizator
Speedy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Ian 20, 2008 2:34 pm

Mesaj de Speedy » Mar Noi 11, 2008 10:12 am

QUOTE (cix)QUOTE (Speedy)Am dat eu comanda de numar de dimensiune de motocicleta. Numai ca l-am obtinut prin relatii la seful de la numere.
Pai de obtinut il obtii, dar ai primit vre-o asigurare ca nu o sa ai probleme dupa ce il pui pe masina? Din cate am vazut eu, in regulament nu specifica dimensiunile, ci doar sa fie eliberate de unitatea autorizata (in cazul nostru politia).

Exact asta mi s-a zis. Si daca zice ceva sa le spun ca asa a venit masina, care nu avea suport de numar pe mijloc si am fost nevoit sa comand din asta. Nu stie garcea cum vine ea masina din fabrica. Oricum e in STASul lor in care exista 3 tipuri de numere: cel lat, cel patrat si mare care il vedem pe la JEEP-uri si cel patrat mai mic pentru motoare. Daca ai relatii poti comanda oricare dintre ele fara sa ai probleme. Problemele cica apar atunci cand comanzi numere cu fonturi diferite, cifre si litere apropiate.

Avatar utilizator
Speedy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Ian 20, 2008 2:34 pm

Mesaj de Speedy » Mie Noi 12, 2008 11:56 am

Thor e vopsita sau e folie pe bara in centru? Si daca da, ce tip? Lucioasa sau mata?

Avatar utilizator
thor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 01, 2008 5:40 pm

Mesaj de thor » Mie Noi 12, 2008 12:05 pm

E folie.Nu stiu ce marca acum...tre sa merg jos ca mai am o bucata in portbagaj si cred ca scrie marca pe spate.Am fost la unii care aplica folii.Dar a doua zi adica ieri...dezamagire...o bucata din folia de langa numar mi-a smuls-o ala la spalatorie cu jetul de la pistol.Drept urmare ma las de prostii cu folii etc si merg maine(m-am programat) la un vopsitor si rezolv problema profesional fara improvizatii.

Avatar utilizator
Speedy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Ian 20, 2008 2:34 pm

Mesaj de Speedy » Mie Noi 12, 2008 12:19 pm

QUOTE (thor)E folie.Nu stiu ce marca acum...tre sa merg jos ca mai am o bucata in portbagaj si cred ca scrie marca pe spate.Am fost la unii care aplica folii.Dar a doua zi adica ieri...dezamagire...o bucata din folia de langa numar mi-a smuls-o ala la spalatorie cu jetul de la pistol.Drept urmare ma las de prostii cu folii etc si merg maine(m-am programat) la un vopsitor si rezolv problema profesional fara improvizatii.

Si eu as putea sa o vopsesc.. Am luat 1l de vopsea negru mat, superplastic parca se numeste. Si ma gandeam acum daca sa o vopsesc sau sa pun folie.

Avatar utilizator
zimbet
EVO I
Mesaje: 8
Membru din: Lun Iun 16, 2008 1:02 pm

Mesaj de zimbet » Mie Noi 12, 2008 4:07 pm

thor, baga si tu pozele cu noul nr... la sigur nu te vad degraba la intalnire...

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Mie Noi 12, 2008 4:13 pm

Pai a bagat poze cu noul numar numai ca nu ai vazut tu. Dai o pagina inapoi si vezi ca e acolo

Avatar utilizator
zimbet
EVO I
Mesaje: 8
Membru din: Lun Iun 16, 2008 1:02 pm

Mesaj de zimbet » Mie Noi 12, 2008 7:17 pm

QUOTE (cix)Pai a bagat poze cu noul numar numai ca nu ai vazut tu. Dai o pagina inapoi si vezi ca e acolo
montat pe masina hai ca am chiorat... cix - ma uit dupa ce postez... eu am dat refresh de 2 ori la pagina...

Avatar utilizator
thor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 01, 2008 5:40 pm

Mesaj de thor » Mie Noi 12, 2008 10:39 pm

Nu am mai pus numarul patrat am scris acolo.

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 20 vizitatori