2008 Mitsubishi Lancer 2.0 140CP Instyle - Amethyst Black

Prezinta-ti Lancerul aici!
Avatar utilizator
moro
EVO I
Mesaje: 11
Membru din: Mie Mai 07, 2008 3:15 pm

Mesaj de moro » Mie Mai 21, 2008 5:03 pm

Ma ia durerea de cap.

Astia merita sa le pui capu' la roata masinii!

Sa mor io, iti faci casco in ideea sa fi linistit daca ai probleme cu masina si, daca, domne fereste petesti cate o belea, abia dupa aia incepe distractia. Si sa te ti.....daca nu ai nervi de otel.........iti faci calmante intravenos.

Avatar utilizator
Digi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mar 28, 2008 12:35 pm

Mesaj de Digi » Lun Iun 09, 2008 12:22 pm

are cineva idee daca in romania se poate face asa ceva???

este un custom paint cu tehnica candy...

anyone???
Fişiere ataşate
custom_color.jpg
custom_color.jpg (27.09 KiB) Vizualizat de 3869 ori

Avatar utilizator
Ady
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 25, 2007 9:31 pm

Mesaj de Ady » Lun Iun 09, 2008 1:52 pm

QUOTE (Digi)niste jegosi...s-au purtat de parca imi prestau un serviciu pe gratis.Prostu ala de mi-a facut dosarul a tzipat la mine de vreo 2 sau 3 ori.

Ba chiar la un moment dat mi-a spus "da de ce trebuie sa va duceti masina in service la mitsubishi?"

iar raspunsul meu a fost unul pe masura "pentru ca la dacia e full"

niste idioti


Zona aia de la Vitan este plina de idioti din cate citesc ... politistii aia de la accidente usoare sunt de un cretinism iesit din comun. Nu cred ca are dreptul nimeni sa te traga la raspundere in ce service duci tu masina ( la urma urmei pe banul tau !!!) . In astfel de discutii cele mai eficace replici din cate am observat sunt cele legate de OPC , avocati , reclamatii etc etc . Romanul stie numai de bata iar cu o atitudine umila nu prea reusesti in fata lor.

Avatar utilizator
Digi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mar 28, 2008 12:35 pm

Mesaj de Digi » Vin Iun 27, 2008 1:07 pm

Conform devizului emis de service-ul Mcar......sinteti pregatiti??


stati pe scaun???


va rog sa luati un loc....








pe locuri








fiti gata......




36.680,46 RON

:shock:


azi trebuie sa ma duc sa imi dea idioti astia de la BCR acceptul de plata..

mama lor de idioti

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Vin Iun 27, 2008 5:32 pm

QUOTE (Digi)QUOTE (adysss)Felicitari si tie !! Sa o stapanesti sanatoasa si te asteptam cu jurnalu de bord si evident poze


cu parere de rau va anunt ca masina mea a fost implicata intr-un accident rutier.

daunele sint dupa cum urmeaza:

usa stanga spate - de schimbat
usa stanga fata - de schimbat
prag stanga - de schimbat
aripa stanga fata - de schimbat
janta fata stanga - de schimbat
amortizor stanga - de schimbat
bara fata - de schimbat
capota - de schimbat
far stanga - de schimbat
aripa dreapta de revopsit
anvelopa stanga fata - de schimbat

geometrie refacuta

momentan este la service-ul m-car de pe metalurgiei.....

momentan trebuie sa ma car la munca (pe jos) insa in cursul zilei de astazi o sa revin cu detalii.....



Deci pretul acela este pe ce ai enumerat tu aici?
Nu e cam mult? Nu intra la dauna totala?
Iti mai iei o masina cu banii astia . Sunt cam 10 000 euro ,nu?

Avatar utilizator
Andrei_RC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 10:05 am

Mesaj de Andrei_RC » Vin Iun 27, 2008 10:44 pm

referitor la culoare cred ca se poate face ceva in genul. doar parale sa ai. am vazut culori foarte tari la delta auto. in bd expozitiel langa facultatea romanoamericana.

Avatar utilizator
Digi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mar 28, 2008 12:35 pm

Mesaj de Digi » Sâm Iun 28, 2008 1:50 am

QUOTE (Andrei_RC)referitor la culoare cred ca se poate face ceva in genul. doar parale sa ai. am vazut culori foarte tari la delta auto. in bd expozitiel langa facultatea romanoamericana.

un link ceva???

Avatar utilizator
Andrei_RC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 10:05 am

Mesaj de Andrei_RC » Lun Iun 30, 2008 10:07 am

nu am nici un link din pacate. stiu c a am intrat acolo ca au si birou de constatari casco si am vazut un logan vopsit mov-verde cameleon.
poate il rogi pe adictoma sa mearga pana acolo cand se duce la facultate sau te duci tu sa vezi. au inclusiv spalatorie auto din cate stiu.

poti sa cauti pe gugal delta car trading

Avatar utilizator
adictoma
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 10, 2008 7:26 pm

Mesaj de adictoma » Lun Iun 30, 2008 11:53 am

acolo e c&c tuning
au site; cauta la contact ca gasesti nr de telefon;
apropos de spalatorie: e o placere sascoti masina de acolo din spalatorie; o trateaza ca pe o regina; interior+exterior 34ron dar se merita din plin; au o terasa la care poti astepta, inclusiv internet wireless.

Avatar utilizator
AlexD
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 21, 2008 5:42 pm

Mesaj de AlexD » Lun Iul 21, 2008 9:19 pm

Salut tuturor.
Daca mai este de ajutor cuiva, as face precizarea ca singurii asiguratori care au contract cu service-urile Mitsu din Romanica (a se citi - au decontare directa = te duci si iti repari masina, semnezi ordinul de plata de la asigurator catre prestatorul de reparatie Mitsu si pleci cu masina....nu mai astepti sa isi ia ei banii...etc) sunt Omniasig si Allianz.
Pe de alta parte observ cu parere de rau (imi pare rau tare pentru ce ai patit Digi..chiar imi pare, pentru ca ai de suferit si nu meriti asta pe banii tai) ca lumea nu este educata in privinta contractelor pe care le semneaza. Oameni buni, nu vi se pare de bun simt sa va asigurati ca detaliile contractului de CASCO (gen: cat e fransiza?, cu ce retele de service au parteneriat/sunt acceptate, care este timpul mediu in care se rezolva un dosar de dauna, care este costul real al asigurarii - aici ar fi bine sa calculati daca 200 de euro in plus la Allianz care va scutesc de 1 milion de nervi se merita sa ii dati sau nu, include vandalism sau nu, e vandalismul inclus si pentru pneuri, etc) sunt pe masura cerintelor voastre. Altfel, riscati sa cheltuiti o suma apreciabila si sa nu primiti ceea ce va asteptati.
Imi pare rau Digi, dar cred ca e vina ta pentru ca nu ti-ai facut temele inainte. Daca intrebai un pic in stanga si in dreapta, aflai ca nu ai ce cauta la BCR Asigurari/Leasing/Banca...si orice alt kkt (scz moderatorilor pentru interjectie dar as fi scris ceva mai urat) care contine BCR in nume. Sunt si altii, dar mai proaste servicii calitativ si cantitativ decat in reteaua BCR nu vei gasi.
Fiti atenti oameni buni. Sfatul meu: in ciuda unui comision minor, apelati la un broker de asigurari de azi inainte. Ei stiu piata bine, va pot spune exact ce conditii ascunse sau mai putin ascunse au fiecare jucator pe piata de asigurari. Si au un mare avantaj: ei nu vor sa semnati cu un anume asigurator, cat timp semnati cu unul prin ei. Isi incaseaza comisionul si cu asta basta. Asadar, cu un cost mediu de aprox. 50 euro (cam la atat se ridica costul suplimentar ca valoare MAXIMA, pentru o masina de maxim 50.000 de euro), scapati de mult stres si de multe pagini citite pe net/pliante/ziare etc., avand sansa mare sa primiti cel mai bun lucru pentru banii de care dispuneti.
Fiti mai atenti, pentru ca e pe buzunarul vostru.

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 20 vizitatori