2008 Mitsubishi Lancer 2.0 140CP Instyle - Amethyst Black

Prezinta-ti Lancerul aici!
Avatar utilizator
Digi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mar 28, 2008 12:35 pm

Mesaj de Digi » Mar Apr 15, 2008 5:25 pm

QUOTE (thor)...am o intrebare....formularea "amethist black" este cea a dealerului sau ai pus-o tu...?
Intreb pentru ca ametistul nu e de loc black in nici una din variatile lui de culoare...ci mov...oare este vorba de Onix....?



este culoarea care zice www.mitsubishibucuresti.ro

@raul.....merci..... :-D

Avatar utilizator
sobolanu'
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 07, 2007 4:51 pm

Mesaj de sobolanu' » Mar Apr 15, 2008 5:25 pm

La mai mare ! Si o intrebare : are filtru de particule ?

Avatar utilizator
Digi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mar 28, 2008 12:35 pm

Mesaj de Digi » Mar Apr 15, 2008 5:27 pm

QUOTE (sobolanu')La mai mare ! Si o intrebare : are filtru de particule ?


avand un motor euro 4 tind sa spun ca da....ma mai documentez si va spun...

:-)

Avatar utilizator
sobolanu'
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 07, 2007 4:51 pm

Mesaj de sobolanu' » Mar Apr 15, 2008 5:33 pm

Multam' ! Tocmai m-au anuntat de la MCar ca "tractorasul" e in Turcia si ajunge in 3 -4 zile. Mare surpriza mare!

Avatar utilizator
teo_paul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 29, 2008 2:09 pm

Mesaj de teo_paul » Mar Apr 15, 2008 6:15 pm

QUOTE (Digi)QUOTE (sobolanu')La mai mare ! Si o intrebare : are filtru de particule ?


avand un motor euro 4 tind sa spun ca da....ma mai documentez si va spun...

:-)


Nu are filtru de particule, am intrebat eu la MCar. Mi-au spus ca pentru tara noastra (bananiera, de altfel) s-a atins standardul Euro IV fara filtru, ceea ce ma duce cu gandul ca exista si tari mai restrictive dpdv noxe unde a trebuit pus filtrul. Oricum, pe site spune ca emite 157 g CO2 dar acea valoare este cu filtru, pentru ca fara filtru emite 165g.

Avatar utilizator
zeus_anoxia
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Ian 12, 2008 7:22 pm

Mesaj de zeus_anoxia » Mar Apr 15, 2008 6:19 pm

QUOTE (Digi)QUOTE (sobolanu')La mai mare ! Si o intrebare : are filtru de particule ?


avand un motor euro 4 tind sa spun ca da....ma mai documentez si va spun...

:-)

Nu are filtru de particule. Am intrebat dealerul prin vremurile cand eram interesat de un Lancer.

Avatar utilizator
thor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 01, 2008 5:40 pm

Mesaj de thor » Mar Apr 15, 2008 6:44 pm

QUOTE (Digi)QUOTE (thor)...am o intrebare....formularea "amethist black" este cea a dealerului sau ai pus-o tu...?
Intreb pentru ca ametistul nu e de loc black in nici una din variatile lui de culoare...ci mov...oare este vorba de Onix....?



este culoarea care zice www.mitsubishibucuresti.ro

@raul.....merci..... :-D

Ma asteptam ca ei sa fie mai bine informati.....

INFORMATII DESPRE AMETIST
Nume: provine din grecescul "amethystus" care are la baza cuvantul 'methy' = vin
Descriere: Varietate violet de cuart, prezentand uneori striatiuni ondulate sau concentrice, de culoare purpurie sau violet cu insertii transparente sau albe
Compozitie chimica: Dioxid de Siliciu cu insertii de Mangan (SiO2 + Mn). Culoarea violet este data de impuritatile de cupru si mangan Duritate: 7 (din 10) Luciu: sticlos
Culori: violet, mov, lila, culoarea de levantica sau purpuriu, cu dungi albe sau transparente, in straturi succesive sau perfect transparent. Cea mai buna calitate o are ametistul complet transparent. Culoarea devine mai fada in lumina solara intensa.
Din istorie si legenda: Se spunea ca daca se bea dintr-o cupa de ametist, se putea preveni intoxicarea si vindeca betia Grecii credeau ca aceasta piatra aduce dragoste si fericire si protejeaza impotriva oricarui tip de intoxicatie

Avatar utilizator
Speedy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Ian 20, 2008 2:34 pm

Mesaj de Speedy » Mar Apr 15, 2008 9:14 pm

QUOTE (zeus_anoxia)QUOTE (Digi)QUOTE (sobolanu')La mai mare ! Si o intrebare : are filtru de particule ?


avand un motor euro 4 tind sa spun ca da....ma mai documentez si va spun...

:-)

Nu are filtru de particule. Am intrebat dealerul prin vremurile cand eram interesat de un Lancer.

Te-a informat prost. Are filtru de particule

La noul Lancer vei g?si solu?ii de inginerie inovativ? bazat? pe o mo?tenire de 35 de ani ?n domeniul raliurilor. Noul Lancer are un ?asiu ultra-rigid ce se completeaz? perfect cu suspensia spate multilink foarte avansat?, ce asigur? o manevrabilitate deosebit? at?t pe drumuri drepte, c?t ?i pe viraje. Adep?ii motoarelor diesel vor putea opta pentru puternicul ?i ?n acela?i timp economicul motor DI-D de 2 litri, 140 CP cuplat la o cutie de viteze manual? cu 6 trepte ?i echipat cu filtru de particule. Puternicul motor de 1,8 litri MIVEC poate fi cuplat fie la o cutie de viteze manual? precis?, fie la o transmisie CVT rapid? ce dispune de mod sport ?i de padele amplasate pe volan. Chiar ?i motorizarea pe benzin? de baz? MIVEC de 1,5 litri are un randament foarte bun ?i poate fi cuplat? fie la o cutie de viteze manual? cu cinci trepte, fie la o transmisie automat? cu patru trepte.

Sau aici: http://www.mitsubishi-motors.de/modelle/lancer/technik

CLICK PE Technische Daten Lancer Sportlimousine (PDF, 183 KB) >>

Unde apar mult mai multe date despre masina decat pe site-ul de la noi.

Avatar utilizator
zeus_anoxia
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Ian 12, 2008 7:22 pm

Mesaj de zeus_anoxia » Mar Apr 15, 2008 9:42 pm

QUOTE (Speedy)Te-a informat prost. Are filtru de particule

[...]

Nu ma mir deloc... scuze pt dezinfornare...

Avatar utilizator
Digi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mar 28, 2008 12:35 pm

Mesaj de Digi » Mar Apr 15, 2008 10:03 pm

QUOTE (teo_paul)QUOTE (Digi)QUOTE (sobolanu')La mai mare ! Si o intrebare : are filtru de particule ?


avand un motor euro 4 tind sa spun ca da....ma mai documentez si va spun...

:-)


Nu are filtru de particule, am intrebat eu la MCar. Mi-au spus ca pentru tara noastra (bananiera, de altfel) s-a atins standardul Euro IV fara filtru, ceea ce ma duce cu gandul ca exista si tari mai restrictive dpdv noxe unde a trebuit pus filtrul. Oricum, pe site spune ca emite 157 g CO2 dar acea valoare este cu filtru, pentru ca fara filtru emite 165g.

insa masina mea a fost adusa din germanica...

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori