2007 Pajero 3.2 AT 170CP Intense+ gri

Prezinta-ti Pajero-ul (Montero) aici!
Avatar utilizator
guerilla
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 03, 2008 2:42 pm

Mesaj de guerilla » Lun Noi 03, 2008 2:58 pm

ca sa nu fiti numai voi astia micii si ca sa puteti injura pe astia cu masini mari in fata, uite ca imi pun si eu micul autobuz.

masina a fost cumparata de la gabi pacea de la mcar (un consultant desavarsit).
e modelul dakar, adica are cateva chestii de design in plus, echiparea intense plus. cutie automata, 2 usi si un haion. suplimentar are acum o antena mare pe cupola si statia in masina.

8000km pana acum.

ps. pozele tre sa le micsorez ca sa le pot urca. mai tarziu.

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Lun Noi 03, 2008 3:33 pm

Felicitari pentru achizitie si 1 mil. de km fara probleme!

Care a fost scopul principal pentru care ai achizitionat masina asta ?
Ti-a placut in primul rand...dar cred ca e mai mult decat atat.
Asteptam pozele!

Avatar utilizator
DeBogdan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 22, 2007 11:59 pm

Mesaj de DeBogdan » Lun Noi 03, 2008 3:43 pm

Welcome to the Mitsubishion!

Sa o stapanesti sanatos...multi km fara incidente...
si distractie placuta pe dealuri.

Apropo...nu ne stim, de pe alte forume...ca sa zic asa? Adica de pe masini.ro?

Si ma alatur lui Cristi..multe poze de pe haihui din offroad, ca pe stada le vedem toata ziua. :wink:

Sa nu uit - poate vii si la meetingurile de la Polivalenta, ar fi super. :-D

Avatar utilizator
guerilla
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 03, 2008 2:42 pm

Mesaj de guerilla » Lun Noi 03, 2008 3:45 pm

pai ca sa zic asa (gabi inchide ochii) masina a mers din primii kilometri prin paduri. la propriu. se mai termina drumu, o iei printre copaci. deh, te descurci )
astept sa mai fac cateva sute de kilometri si o sa ma duc sa schimb uleiul si filtru. (revizia e in mod normal la 20k)
masina e in special din acest motiv luata. ca sa merg cu ea pe unde vreau in acel moment.
am ales-o pentru ca imi place ca sta bine si pe sosea si in offroad, fiind pentru mine compromisul de care aveam nevoie. nu e o alegere universala. unora poate nu le place faptul ca nu e 4x4 permanent sau ca nu are 4 usi sau ca nu e manuala, nu are clima cu doua zone, etc.
singurul lucru pe care l-as mai fi vrut pe masina era trapa. dar nu am vrut sa dau cateva mii in plus pentru o echipare superioara doar ca sa am trapa.
in portbagaj (da, e mic) am o sufa, un compresor de aer, un topor si in curand si o lopata. lucruri foarte utile in teren.

LE. Da Bogdan, de acolo ne stim. din pacate la prima editie de offroad raid n-ai fost tu, la a doua n-am ajuns eu. iar pe la voi prin showroomul central nu prea merg. imi place mai mult ala de langa stadion :-D

Avatar utilizator
Apple
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 13, 2008 4:57 pm
Contact:

Mesaj de Apple » Lun Noi 03, 2008 3:45 pm

Welcome to the club.... Sa o stapanesti sanatos...
io-s curios sa vad motorul cum se aude....

Avatar utilizator
guerilla
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 03, 2008 2:42 pm

Mesaj de guerilla » Lun Noi 03, 2008 3:47 pm

Apple, esti invitatul meu. sa zicem doar ca daca e blocata interesectia si pun in N si turez un pic, se elibereaza zona blocata. Are efectul asta asupra oamenilor. :oops:

Avatar utilizator
DeBogdan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 22, 2007 11:59 pm

Mesaj de DeBogdan » Lun Noi 03, 2008 3:48 pm

Aici pot sa-ti raspund si eu: Tractoreste frumos si te ajuta sa evaluezi foarte bine sarcina de care ai nevoie.

Din punctul asta de vedere e bine sa fie un pic mai zgomotos, pe dealuri vreau sa spun.

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Lun Noi 03, 2008 3:52 pm

Chiar el e!

Iti amintesti ca aveam noi "neplaceri" cu moderatoru' ariei mitsubishi de pe masini.ro...ceva cu "suzuki" daca imi amintesc bine, deoarece actiona numai la ambitia personala si nimeni dintre admini nu comenta nimic cu exceptia lu' guerilla care a rezolvat problema foarte elegant si transant in acelasi timp.
Acum inteleg de ce i-a pasat de aria Mitsubishi!
E de-al nostru, din popor!

Avatar utilizator
guerilla
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 03, 2008 2:42 pm

Mesaj de guerilla » Lun Noi 03, 2008 3:54 pm

QUOTE (Cristi)Chiar el e!
Acum inteleg de ce i-a pasat de aria Mitsubishi!
E de-al nostru, din popor!

nu e chiar asa cristi. impartial am fost intotdeauna, indiferent de marca in discutie. si mai am si rolla sa stii :-D

Avatar utilizator
DeBogdan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 22, 2007 11:59 pm

Mesaj de DeBogdan » Lun Noi 03, 2008 3:55 pm

Da domnule, da...stia el ce stia in adancul sufletului...

Din pacate noi lucram la grupa mica (cristi - Colt) si mijlocie (eu - Lancer) .

Acum avem si un "frate' la grupa mare. Foarte nostim...si cultural deasemenea..creste calitatea dezbaterilor...

Scrie răspuns

Înapoi la “Pajero-ul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori