Outlander PHEV MY19

Prezinta-ti Outlanderul aici!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Mirabeau88
EVO III
Mesaje: 128
Membru din: Vin Feb 08, 2019 6:47 pm
Contact:

Re: Outlander PHEV MY19

Mesaj de Mirabeau88 » Dum Mar 03, 2019 4:00 pm

spinner scrie:
Mie Feb 27, 2019 3:05 pm
O alta potentiala dezamagire vei avea vis-a-vis de Android Auto, daca ai avut vreodata o unitate cu Android nativ; altfel s-ar putea sa iti placa :)
Referitor la liste de telefoane compatibile, cele listate pe site-urile oficiale cu siguranta sunt ok.

http://www.iopinfo-sda.mitsubishi-motor ... ng=english

https://www.android.com/phones/

Altfel, daca ai un telefon compatibil si vrei sa fie folositor AA, trebuie sa iti rootezi telefonul si sa instalezi AAmirror.

Root și aamirror? Hmm.. Mai bine aștept sa vad ce poate p20 pro al meu.
Asus 5 și Huawei p8 lite nu merg (încercam faza cu sclav)
Nu am avut nici aa și nici Android nativ. Am avut o honda 2017, pe infotaiment o mizerie.
Deci sunt telefoane care merg fără cablu?!

Avatar utilizator
Ermeneutic
EVO III
Mesaje: 183
Membru din: Vin Noi 09, 2018 10:19 pm
Localitate: Corbeanca
Contact:

Re: Outlander PHEV MY19

Mesaj de Ermeneutic » Lun Mar 04, 2019 9:36 am

Mirabeau88 scrie:
Dum Mar 03, 2019 4:00 pm
Deci sunt telefoane care merg fără cablu?!
Ei bine, DA! Pentru mirroring eu folosesc Note9.
Daca esti bucurestean sau ai treaba prin zona te invit la o cafeluta si un demo ;)
Doar educatia favorizeaza evolutia umana.

Avatar utilizator
Mirabeau88
EVO III
Mesaje: 128
Membru din: Vin Feb 08, 2019 6:47 pm
Contact:

Re: Outlander PHEV MY19

Mesaj de Mirabeau88 » Lun Mar 04, 2019 10:45 am

Spune-mi te rog pașii. Sunt din Galați. Cam greu cu cafeluta haha
trebuie root?

Avatar utilizator
Ermeneutic
EVO III
Mesaje: 183
Membru din: Vin Noi 09, 2018 10:19 pm
Localitate: Corbeanca
Contact:

Re: Outlander PHEV MY19

Mesaj de Ermeneutic » Lun Mar 04, 2019 5:08 pm

Mirabeau88 scrie:
Lun Mar 04, 2019 10:45 am
Spune-mi te rog pașii. Sunt din Galați. Cam greu cu cafeluta haha
trebuie root?
Eu am procedat astfel:
1. Am descarcat pe telefon aplicatia Android Auto
2. Conectarea telefonului cu masina se realizeaza cu ajutorul tehnologiei Bluetooth (aplicatia Outlander PHEV II / Remote Ctrl 2 are nevoie de o conexiune WiFi intrucat implica o distanta mult mai mare)
3. Pe ecranul telefonului iti va aparea, printre alte mesaje, si cel de Settings. Aici te distrezi dupa chipul si asemanarea ta :P

Android Auto imi este de folos in special pentru detalii ale Deezer (album, formatie, melodie, durata etc.) si pentru afisarea traseelor (Google Maps). Aplicatia este prietenoasa si totodata ofera acces la foarte multe date (e.g. mesaje din Whatsapp, SMS, agenda telefonica etc.).

Daca ai neclaritati te rog sa revii cu intrebari.

P.S.: cand incepe sa urce scrumbia pe Dunare fa un efort si da-mi, te rog, coordonatele unui magazin de incredere :D. Vin personal la Galati pentru o cantitate apreciabila de teleosteeni (Scomber scombrus, ca sa fiu mai precis :) )
Doar educatia favorizeaza evolutia umana.

Avatar utilizator
Mirabeau88
EVO III
Mesaje: 128
Membru din: Vin Feb 08, 2019 6:47 pm
Contact:

Re: Outlander PHEV MY19

Mesaj de Mirabeau88 » Lun Mar 04, 2019 5:17 pm

Ermeneutic scrie:
Lun Mar 04, 2019 5:08 pm
Mirabeau88 scrie:
Lun Mar 04, 2019 10:45 am
Spune-mi te rog pașii. Sunt din Galați. Cam greu cu cafeluta haha
trebuie root?
Eu am procedat astfel:
1. Am descarcat pe telefon aplicatia Android Auto
2. Conectarea telefonului cu masina se realizeaza cu ajutorul tehnologiei Bluetooth (aplicatia Outlander PHEV II / Remote Ctrl 2 are nevoie de o conexiune WiFi intrucat implica o distanta mult mai mare)
3. Pe ecranul telefonului iti va aparea, printre alte mesaje, si cel de Settings. Aici te distrezi dupa chipul si asemanarea ta :P

Android Auto imi este de folos in special pentru detalii ale Deezer (album, formatie, melodie, durata etc.) si pentru afisarea traseelor (Google Maps). Aplicatia este prietenoasa si totodata ofera acces la foarte multe date (e.g. mesaje din Whatsapp, SMS, agenda telefonica etc.).

Daca ai neclaritati te rog sa revii cu intrebari.

P.S.: cand incepe sa urce scrumbia pe Dunare fa un efort si da-mi, te rog, coordonatele unui magazin de incredere :D. Vin personal la Galati pentru o cantitate apreciabila de teleosteeni (Scomber scombrus, ca sa fiu mai precis :) )
Rootul e necesar?
Vorbim de scrumbie mai pe final de aprilie, festivalul e pe 24 dar nu are sens, ca e ca oktoberfest, mai scump și mai frig

Avatar utilizator
Ermeneutic
EVO III
Mesaje: 183
Membru din: Vin Noi 09, 2018 10:19 pm
Localitate: Corbeanca
Contact:

Re: Outlander PHEV MY19

Mesaj de Ermeneutic » Lun Mar 04, 2019 5:29 pm

Nu ai nevoie decat de parcurgerea pasilor pe care i-am descris mai sus.
Orice alta cale poate fi necesara unui alt tip de telefon/producator. Repet, eu folosesc un Note9 intrucat alte modele cu Android OS au fost incompatibile cu PHEV MY19.
Doar educatia favorizeaza evolutia umana.

Avatar utilizator
Mirabeau88
EVO III
Mesaje: 128
Membru din: Vin Feb 08, 2019 6:47 pm
Contact:

Re: Outlander PHEV MY19

Mesaj de Mirabeau88 » Mar Mar 05, 2019 12:07 pm

perfect, pe siteul mirror link apare Huawei p10, eu am 20 pro, ar trebui sa mearga.
acum asteptam. vreo doua saptamani :)
ce ti-ai mai luat in afara de setul de covorase?

Avatar utilizator
Ermeneutic
EVO III
Mesaje: 183
Membru din: Vin Noi 09, 2018 10:19 pm
Localitate: Corbeanca
Contact:

Re: Outlander PHEV MY19

Mesaj de Ermeneutic » Mar Mar 05, 2019 5:48 pm

Mirabeau88 scrie:
Mar Mar 05, 2019 12:07 pm
perfect, pe siteul mirror link apare Huawei p10, eu am 20 pro, ar trebui sa mearga.
acum asteptam. vreo doua saptamani :)
ce ti-ai mai luat in afara de setul de covorase?
1. Nu am folosit Huawei insa avem suport tehnic de cel mai inalt nivel. Daca te incurci da un semn! :D
2. Nu uita ca intreaga intelepciune umana se rezuma la doua cuvinte: asteptarea si speranta. Stiu prin ce treci intrucat cu cateva luni in urma imi imaginam cat de fericit voi fi in clipa cand voi fi invitat sa ma sui la bordul noului PHEV. Avand sansa de a conduce MY19 chiar la Tokyo imi rasunau in memorie cuvintele celebrului Alexandre Dumas care, vorbind despre asteptare spunea ca "toata intelepciunea omeneasca e cuprinsa in acest singur cuvant. Cel mai mare, cel mai puternic si cel mai iscusit e cel care stie sa astepte!" Ca atare, rabdare si tutun! ;)
3. Mi-am mai comandat un set de pedale din aluminiu si o husa pentru telecomanda (o husa originala PHEV mi-am adus-o chiar de la niponi insa nu este foarte bine gandita intrucat capsa metalica din interior poate zgaria carcasa telecomenzii).
Doar educatia favorizeaza evolutia umana.

Avatar utilizator
Mirabeau88
EVO III
Mesaje: 128
Membru din: Vin Feb 08, 2019 6:47 pm
Contact:

Re: Outlander PHEV MY19

Mesaj de Mirabeau88 » Mar Mar 05, 2019 11:10 pm

Csf, ncsf...
ah, husa am și eu. De pe olx hahaha
Mergi des prin Japonia? Ne facem o lista de Crăciun /Paște /etc? :)
Nu îmi aduc aminte sa fie o husa pe pagina de accesorii. Acum nici bulbar și alte chestii nu îmi plac, căci o încărca după gustul meu.
la zona pragurilor însă mi s-ar părea utile niște apărători. Ori sunt de sute de euro oficiale, ori de zeci de lei din materiale suspecte

Avatar utilizator
Ermeneutic
EVO III
Mesaje: 183
Membru din: Vin Noi 09, 2018 10:19 pm
Localitate: Corbeanca
Contact:

Re: Outlander PHEV MY19

Mesaj de Ermeneutic » Mie Mar 06, 2019 4:25 pm

Ajung in Japonia cel putin o data pe an asa ca astept lista.

Husa pe care am cumparat-o de la reprezentanta poate fi gandita mai bine intrucat partea dorsala a capsei poate zgaria masa compacta a corpului telecomenzii:

Imagine

Imagine

Daca ai gasit o alta varianta te rog sa imi dai de stire.
Cand ajung acasa fac poze cu celelalte accesorii si le urc pe pagina.
Doar educatia favorizeaza evolutia umana.

Scrie răspuns

Înapoi la “Outlanderul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori