Outlander PHEV MY19

Prezinta-ti Outlanderul aici!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Mirabeau88
EVO III
Mesaje: 128
Membru din: Vin Feb 08, 2019 6:47 pm
Contact:

Re: Outlander PHEV MY19

Mesaj de Mirabeau88 » Mar Apr 06, 2021 3:00 pm

Google imi spune sa intreb producatorul.
Raspunsul lor
Buna ziua,



Unitatea multimedia 8740A056 are capabilitatea/functia Android Auto iar conectrea se poate face doar prin cablul USB.



Aplicaţia Android Auto nu era disponibilă oficial în România, astfel că trebuiea instalată din alte surse. Din fericire puteţi instala fără probleme Android Auto direct din Google Play.

Deci erme are dreptate si lista Google e o mizerie :(
Nasol

Avatar utilizator
Ermeneutic
EVO III
Mesaje: 183
Membru din: Vin Noi 09, 2018 10:19 pm
Localitate: Corbeanca
Contact:

Re: Outlander PHEV MY19

Mesaj de Ermeneutic » Mie Apr 07, 2021 8:04 pm

Până și eu am renunțat la beneficiile Android fără cablu... Aplicația AA am instalat-o în Germania fentând, oarecum, restricțiile impuse de firewall.
Varianta de conectare wireless este disponibilă pentru alte piețe, din ceea ce am înțeles de la colegii mei din Japonia. Cei de la Google mi-au spus că mașina mea va putea beneficia de AA doar pin cablu (oficial) sau printr-o ”inginerie” locală (rezolvabilă prin seturi și reguli sintactice și semantice plus un router...).

În fine, nu am timp de pierdut cu detalii iar mașina zace în garaj de când ne-a lovit pandemia.
Doar educatia favorizeaza evolutia umana.

Avatar utilizator
Ermeneutic
EVO III
Mesaje: 183
Membru din: Vin Noi 09, 2018 10:19 pm
Localitate: Corbeanca
Contact:

Re: Outlander PHEV MY19

Mesaj de Ermeneutic » Vin Sep 03, 2021 8:52 am

S-a cam pus praful pe acest topic întrucât altele au fost prioritățile socio-profesionale :D
La 38.650 Km mașina a fost la service pentru a-i fi înlocuit uleiul de la cutia de viteze (CVT), conform specificațiilor producătorului japonez. În manualul de service apare această procedură la 40.000 Km însă nu am așteptat atingerea valorii întrucât urma un drum de Grecia și cu această ocazie am solicitat și o verificare a mașinii (lichide, electrică, jocuri și voie bună la articulații :P , etc.).

După un drum care a însumat mai bine de 2.000 Km reafirm faptul că varianta de SUV cu tehnologie PHEV este una economică în comparație cu alt SUV motorizat cu 2.000 cmc benzină. Dacă vom compara cu un alt SUV respectând proporțiile, am convingerea că un PHEV este la fel de economic ca și un motor decent pe motorină. Dacă aveți alte opinii vă rog a le expune.

Am făcut și ceva calcule cu privire la consum și voi reveni cu date exacte.
Doar educatia favorizeaza evolutia umana.

Avatar utilizator
Mirabeau88
EVO III
Mesaje: 128
Membru din: Vin Feb 08, 2019 6:47 pm
Contact:

Re: Outlander PHEV MY19

Mesaj de Mirabeau88 » Vin Sep 03, 2021 8:54 am

Salut
Sper ca vacanta a fost un succes
Eu mi-am luat Huawei si am scapat de drama android auto cu cablu sau fara ca nu mai am deloc...

danco
EVO II
Mesaje: 63
Membru din: Vin Mai 31, 2019 9:28 pm
Contact:

Re: Outlander PHEV MY19

Mesaj de danco » Sâm Sep 04, 2021 9:48 am

Pai si de ce nu il instalezi, se gaseste acum si pentru noi in PlayStore.
Eu am trecut la un OnePlus 9 Pro care a venit cu AA preinstalat, se pare ca in versiunile mai noi de Android, acesta este inclus. Si functioneaza ceva mai bine decat pe Xiaomi de dinainte.

Avatar utilizator
Mirabeau88
EVO III
Mesaje: 128
Membru din: Vin Feb 08, 2019 6:47 pm
Contact:

Re: Outlander PHEV MY19

Mesaj de Mirabeau88 » Sâm Sep 04, 2021 10:08 am

pai huawei si google sunt la cutite. fara google mobile services nu prea merg
iar de instalat merg dar prin metode dubioase

Scrie răspuns

Înapoi la “Outlanderul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori